R

R harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “R” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada rezil olmak, gören kişinin yanlış anlaşılmasından dolayı yaşayacağı zor bir duruma ve istenmeyen olayların içinde kalarak hiç kabahati olmadığı halde suçlanmak anlamına gelir. Aile içinde küçük düşecek, iş yerinde çalışma arkadaşları tarafından alay konusu olmak anlamlarına da gelen bu rüya aynı zamanda laf söz dinlemeyen rüya sahibinin başını ağrıtacak işlere kalkışacağına ve hayatındaki düzeni alt üst edeceğine, uzun sürecek ve ruhsal açıdan etkileneceği bir sıkıntı yumağı içinde debeleneceğine işaret eder. Başarısızlık yaşamak, projelerini gerçekleştirememek veya verilen sözleri tutamamak, borçları zamanında ödememek şeklinde de yorumlanan rüya, bir süre boyunca sıkıntılı bir ruh hali içinde kıvranan rüya sahibinin kendi davranışlarını düzeltmesi gerektiği konusunda da uyarı olarak ele alınmalıdır.

Rüyada reyhan görmek, rüya sahibinin yaşadığı sağlık sorunlarının sona ereceğine, rahat ve refah içerisinde bir hayat sürüleceğine ve hayırlı ve iyi bir kısmet ile çok güzel ve mutlu bir beraberliğe adım atıp çok ilham verici bir sevgi ve huzur içinde yaşanacağına işaret eder. Ayrıca, rüyayı gören kişinin eski bir ahbabından hayırlı ve güzel bir haber alacağına tabir edilir. Rüyada taze nane görmek, gören kişinin hayırlı bir kısmet bulacağına ve bu kişiden, sevgilerinin bir meyvesi olarak bir çocuk sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada rütbe görmek, gören kişinin işlerinin düzene gireceğine, sıkıntılarının ve sorunlarının ortadan kalkacağına, sevdiği kişiler ile çok büyük mutluluklar yaşayacağına, işlerinin yolunda gideceğine, uzun zamandan beri çözülemeyen bir sorunun yakın bir zaman içinde çözüme kavuşacağına, ortaya koyacağı başarılı çalışmalar ile dikkat çekeceğine, isim yapmış kişiler tarafından büyük bir çalışmaya dahil edileceğine ve terfi yolunun açılacağına işaret eder.

Rüyada Rus görmek, iş hayatında yeni girişimler yapılmakla beraber, ortaklık teklifi almak ya da güvenilen bir kişiyle başka bir iş yapmak için bir araya gelerek istişarede bulunmak anlamına gelir. Rüya sahibinin kariyerinde korumak istediği mesafe sayesinde son derece başarılı bir iş adamı olacağına, herkesle gerektiği kadar yakınlık kurarak kendi özel hayatını da kontrol ve koruma altında tuttuğuna da yorumlanır. Rus görmek yabancı iş ortaklığı, başka ülkelere iş yapmak ve ticari anlamda saygınlık kazanmak, itibarını yükseltmek anlamına da gelir. Rüyanın görüldüğü günler itibariyle kişiye gerginlik yaratan sorunların son bulacağına, mutlu ve her açıdan huzurlu bir ruh haline kavuşulacağına, özel yaşamda da rutini kıracak yeni programlar yaparak daha hareketli ortamlarda bulunulacağına yorumlanır.

Rüyada ruh görmek, gören kişi için bedende, gönülde ve yaşam şartlarında iyileşmeye işaret eder. Rüya sahibi hayatı boyunca Allah’ın en güzel ve en büyük lütuflarına kavuşacak, kendisine beş vakit secde edecek ve her nefesinde adını anarak kendisine kul olarak şükranlarını hatırlayacak ve kendisinden gelenler için şükredecektir şeklinde tabir edilir. Rüyada ruh görmek hayırlıdır, sağlık ve huzur anlamına gelir. Şansın her daim rüya sahibiyle olacağına, en zor ve çıkılmaz olan durumlardan hatta bu defa son diye düşünüp salavat getirdiği musibetlerden dahi Allah’ın yardımı ve izni ile kurtulabilecektir. Rüya sahibinin rüyası, namuslu kişi olduğu ne harama ne de zinaya tenezzül etmeyeceğine işaret eder.

Rüyada ruj görmek, gören kişinin hayatında gerçekleşecek olumlu ve hayırlı gelişmelere işaret eder. Yenilik ve mutluluk anlamına gelir. Rüya sahibi için huzur bulmak, rahata ermek, evlat sahibi olmak, geçim sıkıntısından kurtulmak şeklinde tabir edilir. Rüyada ruj görmek daha ziyade gören kişinin özel hayatı ile yorumlanır. Rüya sahibi bu ara gönül işlerinden yana çok kısmetlidir ve karşısına çıkan kişiler çok hayırlıdır demektir. Doğru seçim yaparsa eğer, çok mutlu olacağı hatta sonunun mutlu bir yuva ile noktalanacağı bir birlikteliği olabilir. Bu birliktelik rüya sahibine şans getirecek, yaşamına renk katacak ve uzun soluklu olacaktır.

Rüyada roka görmek, gören kişinin bütün hayatı boyunca yapacağı çalışmalarda ve gireceği işlerde büyük başarılar elde edeceğine, isim yapacağına ve bu sayede çok büyük miktarlarda para ve mal kazanarak kendisine büyük bir servet yapacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin aile hayatında mutluluk verici gelişmeler ile karşılaşacağına ve haneye bir gelin geleceğine tabir edilir.

Rüyada rimel görmek, içi dışı farklı olan, samimiyetsiz ve içten pazarlıklı bir kişi ile tabir edilir. Bu rüya menfaati için her türlü kötülüğü yapacak olan ve hiç düşünmeden insanları rahatlıkla üzecek bir kimsenin varlığı ile yorumlanmaktadır. Küçük hesaplar peşinde olan, nasıl yapsam da bir kuruşu fazladan ve havadan kazansam diye yollar arayan, hazırdan ve havadan para sahibi olup, kolay yaşamanın peşinde olan bir kimsenin olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada rahle görmek, gören kişinin alim, bilge, hikmet ve hidayet sahibi kişilere yakın duracağına, onlar sayesinde dinde olgunlaşacağına, gelişeceğine ve çok daha geniş bir bilgi sahibi olacağına işaret eder. Rüya sahibinin kendini dinine ve Allah’ına adadığına, ahiret yolunda çalıştığına, bundan büyük bir haz duyduğuna ve böylece sıkıntılarından, sorunlarından, dertlerinden de uzaklaştığına tabir edilir. Rüyada Kur’an rahlesi görmek, rahle görmek ile aynı şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin doğruluktan ayrılmayan, günahtan ve yasaktan uzak duran, nefsini terbiye etmek için çabalayan, haramdan, yalandan, kendisini suça teşvik edecek olaylardan uzak duracağına işaret eder.

Rüyada rahip görmek, yaşam tarzıyla herkesin örnek aldığı, yaşça büyük birinin rüya sahibine önemli yardımlarda bulunacağına işaret eder. Bir konuda ya da çözmekte zorlanılan bir meselede tanıdık kişilerden yardım istemek, el birliği ile sorunun üstesinden gelmek anlamına gelmektedir. Rüyasında rahip gören kişilerin manevi hayatlarında büyük bir değişim yaşanacak demektir ve kendilerini aşırı hırstan, öfkeden ve egodan arındırmak için uğraşacaklarına, küslük yaşadıkları kimselerden özür dileyerek gönüllerini alacaklarına tabir edilir. Gören kişinin ruhani bir aydınlanma yaşayacağına, duygularında ve düşüncelerinde büyük değişikliklerin olacağına ve eski görüşlerinden, kalıplarından vazgeçeceğine işaret eder. Rüya sahibinin çok uluslu bir firmada veya ortamda çalışılacağına, bir görev sebebiyle yurt dışına çıkıp, yeni insanlarla tanışarak, keyif dolu zamanlar geçirileceğini de işaret eder.

www.ruyaninanlami.com