RÜYADA RAHLE GÖRMEK

Rüyada rahle görmek, gören kişinin alim, bilge, hikmet ve hidayet sahibi kişilere yakın duracağına, onlar sayesinde dinde olgunlaşacağına, gelişeceğine ve çok daha geniş bir bilgi sahibi olacağına işaret eder. Rüya sahibinin kendini dinine ve Allah’ına adadığına, ahiret yolunda çalıştığına, bundan büyük bir haz duyduğuna ve böylece sıkıntılarından, sorunlarından, dertlerinden de uzaklaştığına tabir edilir. Rüyada Kur’an rahlesi görmek, rahle görmek ile aynı şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin doğruluktan ayrılmayan, günahtan ve yasaktan uzak duran, nefsini terbiye etmek için çabalayan, haramdan, yalandan, kendisini suça teşvik edecek olaylardan uzak duracağına işaret eder.

Rüyada Rahle Görmenin Anlamları

Rüyada rahle almak, gören kişinin zorlukların üstesinden gelmeyi başaracak kadar güce sahip olacağına ve kudrete ulaşacağına işaret eder. Rüya sahibinin hayatının kolaylaşacağına, Allah’ın iyiliklerinin kendisine isabet edeceğine bu sayede rahat nefes alacağına ve bunun için de her fırsatta şükrü eda edeceğine tabir edilir.

Rüyada rahle üzerinde Kur’an görmek, gören kişinin tövbekar olacağına, sözünde duracağına, hep dua edeceğine, namaz kılacağına, sevap işlemek için uğraşacağına, hayır işi yapacağına ve zekat vereceğine işaret eder. Rüya sahibinin günahlarından arınacağına, kendini doğru yolu bulmaya adayacağına, dinini yaşayacağına, faydalı işler yapacağına, helal lokma yiyeceğine ve gönül rahatlığı içinde olacağına işaret eder.

Rüyada Kur’an kılıfı görmek, rüya sahibinin iman, vicdan ve merhamet sahibi olduğu anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin aklına yatmayan ve duyguları ile örtüşmeyen şeyler yapmaktan sakındığına, kendi doğrularına uymadığı sürece hiçbir işe yanaşmadığına, beddua almaktan imtina ettiğine, günah işlemekten geri durduğuna, bu nedenle de eline, beline ve diline hakim olmayı bildiğine yorumlanır.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.ruyaninanlami.com