R

R harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “R” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada revani görmek, rüya sahibi için yakın bir zaman içinde kurulacak bazı ortaklıklara ve gerçekleştirilecek çalışmalar sayesinde sorunların ve sıkıntıların sona ereceğine, gidilen yolda çok büyük başarılar elde edileceğine, kardeşler arasında yaşanan tartışmaların sona ereceğine, hayırlı bir kısmet ile tanışılacağına, yakın zaman içinde evlilik konusunda büyük bir adım atılacağına, işyerinde ve hanede bolluk ve bereketin hakim olacağına ve ferahlığa çıkılacağına işaret eder. Rüyada revani tatlısı görmek, rüya sahibine rahatlık sağlayacak, büyük başarılar kazandıracak ve hayırlı kapılar açacak bir iş için adım atılacağına, sevilen kişiler ile çok güzel günler geçirileceğine, atılan adımlar sayesinde kazancın çoğalacağına, sıkıntılı durumların üstesinden gelineceğine, gayrimenkul işine girileceğine ve parasal durumun günden güne daha da iyileşeceğine işaret eder.

Rüyada rüya anlatmak, gerçekleşmesi istenen hayallerin rüya sahibi için çok büyük önem teşkil ettiğine, bu hayale yönelik gerçek hayatında yaşlı bir bayandan önemli bir destek alacağına ve kalbinden geçen dileklerine tek tek ulaşarak büyük mutluluklar yaşayacağına işaret eder. Çalışma hayatına yönelik yeni gelişmelerin kişinin ufkunu bambaşka bir noktaya taşıyacağına ve hayallerindeki gibi bir kariyer için karşısına çıkan kimselerden büyük yardımlar göreceğine, aileden de destek alarak yolunda en güzel şekilde yürüyeceğine yorumlanır. Hayırlı bir rüyadır ve her sıkıntıda kişinin herkesten yardım göreceğine, yalnız kalmayacağı gibi göreceği destek sayesinde gururlanacağına da yorumlanır.

Rüyada rakip görmek, rüya sahibinin kendisine karşı yapılmak üzere olan kötü bir hamlenin veya davranışın farkına varması ve sezgilerini kullanarak düşmanlarını yenmesi anlamına gelmektedir. Özellikle gören kişiye karşı kötü düşünceler besleyen ve açığını kollayan kimselere fırsat verilmeyeceğine, rüya sahibinin son derece akıllı hamlelerle bu kişilerin her türlü oyununu, yalanını, dolanını ortaya çıkaracağına ve onları, insan içine çıkacak halleri kalmayana kadar ifşa edeceğine işaret eder. Düşmana karşı kazanılan güç ama onurlu bir mücadelenin işaretidir.

Rüyada randevu görmek, hayatını zorluklarla kazanan rüya sahibinin karşısına çıkacak bir fırsat sonucunda daha rahat yaşayacağına, ailesinin kendisine maddi olarak destek vermesi ile işleri yeniden yoluna sokacağına işaret eden rüya, bekar kişiler için yeni bir aşkın kapıda olduğunu ve mutlu bir beraberliğe adım atılacağına işaret eder. Randevu görmek sevilen bir kimse ile karşılaşmak, eski dostlarla neşeli bir ortamda birlikte bulunmak ve arkadaşlarla buluşmak anlamlarına gelmektedir. İş teklifi ya da yeni bir işe başvuruda bulunmaya da işarettir.

Rüyada rakı içmek, hayra yorumlanmaz. Rüya sahibinin hak yolundan ayrılmasına, kötü yollara sapmasına, günah işlemesine, gıybet etmesine, ortalığı karıştırmasına, günah almasına, kötü düşünmesine, art niyetli olmasına, helal olan şeylerden uzaklaşıp harama yakınlaşmasına işaret eder. Rüyada rakı içmek aynı zamanda büyük maddi kayıplara, sıkıntılı ve zor günler geçirmeye, darlık çekmeye, sağlık sorunları yaşamaya, sevdiklerinden ayrılmaya, arkadaşlar ve dostlarla çatışmaya düşmeye yorumlanır. Rakı içen kişinin rızkı kesilir, geçim sıkıntısına düşer ve cebi boş kalır şeklinde tabir edilir. Rüyada rakı içmek, yanlış işlere bulaşmaya, bazı kimselere haksızlık etmeye, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeye ya da kolay ama doğru olmayan yollardan kesesini dolduracağına işaret eder.

Rüyada rahatlamak, gören kişinin Allah tarafından kendisine gelecek hayra, iyiliğe ve yardıma işaret eder ve rüya sahibinin kendisine dünya varmış dedirtecek kadar güzel ve sürpriz gelişmelerle karşı karşıya geleceği anlamına gelir. Gerçek anlamına benzer şekilde açıklanır ve rüya sahibinin ferahlayacağına, iyileşeceğine, psikolojik olarak toparlanacağına, kendini yeniden yaşama, ailesine ve işine verecek morale kavuşacağına işaret eder.

Rüyada rutubet görmek, gören kişinin iş hayatında ortaya koyacağı çalışmalar sayesinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, bu sayede içinde bulunduğu sıkıntılardan herhangi bir zorluk çekmeden kurtulacağına, uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı bir işten ötürü hayırlı kişiler ile irtibat kuracağına, istediği bir işten çok hayırlı bir teklif alacağına ve bu sayede çok huzurlu ve refah içinde bir hayat yaşayacağına işaret eder.

Rüyada rüya içinde rüya görmek, yaşanan olaylara karşı kendini kaptıran kişinin biraz geriye çekilip yeniden bir değerlendirme yapması gerektiğine dair uyarıcı bir rüyadır. Yaşanan olayların görünen yüzünün asıl nedenden farklı olduğunu ve kişinin yüzeysel bazı kararlar almasından dolayı daha sonra sıkıntı yaşayacağını, kötü niyetli olduğu düşünülen kişilerin aslında iyi insanlar olduğunu ve onlardan iyilik bulmayı tabir eder. Rüya içinde rüya kişinin tamamen ümidini kestiği ve moralini bozduğu bir konuda alacağı müjdeli haberin de işaretçisidir. Evlilik niyeti olan kimselerin daha önce ayrıldıkları bir kişi ile yeniden yan yana gelip evlilik konusunda uzlaşma yoluna gideceğine delalet eder. Farklı bir yoruma göre kişiye oyunlar oynanacağını ve pek çok dolandırıcılık işi ile karşılaşan rüya sahibinin kendisini şaşırtıcı ve üzücü pek çok olayın içinde bulacağına da işaret eder.

Rüyada ranza görmek, gören kişinin hayatında meydana gelecek olan değişikliklere tabir edilir ve rüya sahibinin iş ya da tatil seyahatine çıkacağı anlamına da gelmektedir. Rüya sahibine iyi gelecek, kafasının boşalmasına, içinin rahatlamasına ve stresinin ortadan kalkmasına vesile olacak bir yere gideceğine, orada ihtiyacı olan huzuru, sakinliği ve mutluluğu yakalayacağına işaret eder. Rüyada demir ranza görmek, gören kişinin maddi anlamda güç sahibi olacağına, itibar kazanacağına, zenginlik elde edeceğine bu sayede de lüks bir hayat süreceğine işaret eder. Rüya sahibi için müjdeli gelişmeler olacak, kendisi de bundan çok memnun kalacak demektir. Rüyada ranza yatak görmek, gören kişinin sıkıntılarının, sorunlarının ve dertlerinin sona ereceğine, yüzünün güleceğine, sağlığının yerine geleceğine, hayatının güzelliklerle dolacağına rüya sahibinin iyi, güzel ve hayırlı olana kavuşacağına işaret eder.

Rüyada ramazan görmek, gören kişinin tüm hayallerinin çok kısa sürede gerçekleşeceğine ve bu süreçte gördüğü rüyaların da gerçek olacağına yorumlanır. Ramazan gören kimseler için kötü olaylar uzaklaşır ve görülen kötü rüyalar da tersine çıkar demektir. İslami olarak kişiye cennet kapılarının açıldığı, bol bol dua edip, Allah’a yalvararak günahlarından tövbe etmesi gerektiğini bildiren uyarıcı bir rüyadır. Genellikle hayra yorulan bu rüya, her türlü duanın kabul edileceğine, günahlardan dolayı duyulan pişmanlıkla edilen tövbelerin Allah katında karşılık bulacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com