R

R harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “R” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada rampa görmek, yorgunluk verici işlerin artacağına ve özellikle kişinin çalışma hayatında zorluklar meydana gelse bile çalışkanlığından ve azminden hiçbir şey kaybetmeden yoluna her zaman devam edeceğini bildirir. Varlıklı kimseler için mali durumlarını tehlikeye atabilecek bazı gelişmeler yaşanacağına, bir süreliğine de olsa kemer sıkmak gerekeceğine işaret eder. Rampa görmek ilişkilerde çıkmazlara, evliliklerde tıkanmalara ve özellikle karşılıklı sevginin ve saygının azalacağına yorumlanır. Zorlu ilişkiler ve çalışma koşulları yüzünden kişinin zaman zaman halsizlik hissedeceğine, sağlık konusunda da bazı endişelere kapılacağına yorumlanır.

Rüyada rakı görmek, iyi anlamlara gelmez ve hayırlı şekillerde tabir edilmez. Rakı görmek tatsızlık, huzursuzluk, sorun, hastalık ya da üzüntü anlamına gelir. Kişinin kazancına bulaştırdığı kir ve lekedir. Rüya sahibinin belki kazancı boldur ama temiz değildir şeklinde yorumlanır. Rüyada rakı görmek, belalı işlere ve kötü yollara sapmaya, bu yollardan da menfaat elde etmeye işaret eder. Rüyada sek rakı görmek, dediğim dedik, taş kalpli, gururlu, kibirli, çatık kaşlı, yüzü gülmeyen ve bazılarına göre insaniyetsiz bir kişinin varlığı ile tabir edilir. Bu kişi bir işe kalkıştığı zaman, ucu pek çok garibana dayansa bile o işten vazgeçmez ve yolundan dönmez diye tabir edilir.

Rüyada roket görmek, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında kendisini çekemeyen insanlar olmasına rağmen, ortaya koyacağı çalışmalar ve yapacağı güzel işler sayesinde çok para kazanacağı, herkesin imrenerek bakacağı ve çok büyük başarı sağlayarak çok üst mevkilerde yer alacağı bir hale gelmesine işaret eder. Rüyada roket görmek, uzun zamandır tanışılan biri ile çok mutlu olunacak bir ilişkiye başlamaya tabir edilir. Bunların yanında bu rüya, gören kişinin yapmış olduğu iş ve atılımlarda muvaffak olmasına ve başarılı neticeler elde etmesine yorumlanır. Rokete binmek amaç ve hedefler doğrultusunda hareket etmeye, rüyada roket patlaması görmek bazı sorun ve sıkıntılar ile karşılaşmaya tabir edilir.

Rüyada rapor görmek, işlerin bir süre durmasına, gelirde azalmaya ve alacakların tahsilinde güçlükler yaşamaya işaret eder. Rüya sahibinin bu durgunluk döneminde borçlarının kısmen artacağına ve ekonomik tedbirler almak zorunda kalacağına, yeni iş alımı konusunda sıkıntılar yaşayacağına, sağlık yönünden de bazı sorunlar yüzünden sık sık doktora gideceğine işaret eder. Kişinin bu durgunluk döneminde bazı kurallar koymasına ve kendisi ile ilgili yaşadığı sınırlamalar yüzünden sıkıntı yaşayacağına, gereğinden fazla açıldığı için de maddi zorlukların kapıda olacağına işaret eder. Var olan yeteneklerini doğru şekilde kullanamayan kişinin zaman kaybı yaşayacağına ve işleri ötelemesinden dolayı gelecek zamanda sıkışacağına da tabir edilir.

Rüyada rezidans görmek, birden fazla isteğe sahip olan kişinin iyi bir fırsat yakalayarak hayatına bambaşka bir yön çizeceğine ve bütün isteklerine ulaşmak konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağına işaret eder. Mevcut işlerin, ticaret hayatının dolu dizgin başarılarla devam edeceğine ve mal sahibi olmanın yanında hatırı sayılır bir serveti olmaya da tabir edilen rüya maddi konuda her türlü imkanı elde etmek ve rahat yaşamak manasındadır. Yapılan işte herkesin tanıdığı, saygı duyduğu, itibarı olan biri haline gelmenin yanında uzmanlaşmak, fikirlerini en yüksek mercilerde dile getirmek, devletin üst kademelerinde bulunan önemli kimselerle arkadaşlık etmek ve güzel bir çevreye dahil olmak şeklinde tabir edilir. Kişinin yaşamında güneş gibi doğacak gelişmelerin yaşanacağı yakın günlerde aynı zamanda mutlu haberlerle motivasyonu yükselecek olan rüya sahibinin her türlü atılımda başarılı olacağına işarettir.

Rüyada raket görmek, iş dünyasının içinde olanlar için çok önemli bir adım atmak üzere olduklarını ve özellikle rakiplerini ekarte edebilmek adına uygulayacakları planların başarıyla sonuçlanacağını bildirir. Raket görenlerin iş hayatlarındaki istikrarın zaman zaman sıkıntılı olsa da istenilen yere doğru emin şekilde ilerlediğine de işaret eder. Bayanların raket görmesi, çevrelerindeki kimselerden akıl aldıklarına, kendi fikirleri ile hareket etmeyip, başkalarının sözlerine göre davranmalarından dolayı var olan problemleri çözmek yerine daha da kötü hale getireceklerini, hane içinde de kararsız durumların oluşacağını ve eşleri ile kavga edebileceklerini bildirir. Erkekler için iki aşk arasında kalacaklarına, duygusal hayatlarına yön vermekte zorlanacaklarına delalettir. Rüyada tenis raketi, pasif kişiliği nedeni ile rüya sahibinin kötü niyetli insanların elinde oyuncak olmasına, kendisini yönetemediği gibi, başkalarının kendi hayatı üzerindeki yönlendirmelerine de ses çıkaramadığına işaret eder. Rüya sahibi kendi hayatını dilediği şekilde kontrol edebilmek için çaba sarf ederken dışardan aldığı etkiler yüzünden istediği gibi yol alamadığına da işarettir.

Rüyada radyo dinlemek, rüya sahibinin boş işlere daldığına, bunlarla zaman harcadığına ve gereksiz yere kendini bu işlerle heba ettiğine işaret eder. Kişinin, boş heveslere kapıldığına ve sonunda hayal kırıklığı yaşayacağına, yorulduğu ve kaybettikleriyle kalacağına yorulur. Bazı rüya tabirleri radyonun ses ve söz olduğu anlamına geldiğini söylerler. Kişinin bir takım sözler işiteceğine delalet eder.

Rüyada rozet görmek, rüyayı gören kişinin, içinde bulunduğu hayattan sıkıldığına, bu yüzden kendisine daha uygun bir iş bularak ve başka bir şehre taşınarak yeni bir hayat kurmak istediğine, eğer bu şekilde bir adım atar ve her zaman istediği şeylere kavuşursa rüya sahibinin adeta yeni doğmuş gibi olacağına ve yeni hayatında daha iyi, daha anlayışlı ve daha sosyal biri olup kendisine yeni bir dünya kuracağına alamet eder. Rüyada rozet görmek, rüyayı gören kişinin mevcut hayatından son derece ciddi şekilde sıkıldığına ve artık başka bir şehirde iş bularak bulunduğu yeri terk etmek isteğine ve eğer bu şekilde bir adım atar ve her zaman istediği şeylere kavuşursa rüya sahibinin adeta yeni doğmuş gibi olacağına ve yeni hayatında daha iyi, daha anlayışlı ve daha sosyal biri olup kendisine yeni bir dünya kuracağına alamet eder.

Rüyada reçel görmenin anlamı, rüya sahibinin kendi rüyasında mutlu olmayı başarmasına ve hayatından keyif almaya çalışmasına delalet eder. Rüyada reçel, ağız tadı ve esenlik anlamına gelir. Rüyasında reçel gören kişi, bulunduğu konuma hiç kimsenin desteği olmadan kendi çabasıyla, çok çalışıp, alın teri akıtarak kazandığı helal kazancıyla geldiği yorumu yapılır. Rüyasında reçel gören kişinin yaşama hevesi, çalışkanlığı ve azmi çevresindeki insanlara örnek niteliğindedir.

Rüyada rüzgar görmenin anlamı, gelecek günlerin habercisidir. Rüyanın durumuna bağlı olarak ya da görülme şekline göre olumlu ya da olumsuz şekillerde tabir edilebilir. Genel bir yorumla; yolculuk, sevinç, hayatta değişiklik, evlenmek, doğum gibi olumlu şeyler içerdiği söylenebilir. Rüyada rüzgar görmek, rüya sahibinin önünde güzel ve uzun bir ömür olacağı anlamına gelir. Gerek iş, gerekse özel hayatın yolunda gideceğine delalet eder. Rüya sahibi çok kısmetlidir, her yaptığı işin arkasından mutlaka devamı gelir ve rüya sahibi ne işsiz ne de ekmeksiz kalmaz demektir. Rüzgar bazen de romantizm anlamına gelir. Gelip geçici olan bir yaz aşkı ya da hızlı başlayıp keyif veren ama kısa sürede noktalanacak olan birlikteliğe işaret eder. Sam rüzgarı yani sıcak rüzgar görmek, yakıcı hastalıklara ve soğuk kış rüzgarı görmek, soğuk hastalıklara ve orta derecede esen rüzgarı görmek ise, sağlığa; ağaçları çiçek açtıran bahar rüzgarı görmek ise, o yer halkının iyi haline işarettir. Rüzgarın kendisini sürüklediğini görmek, uzun bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuktan ona menfaat ve iyilik geleceğine delalet eder. Şiddetli bir rüzgarın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek ecelinin yaklaştığına; rüzgarla havalandıktan sonra tekrar yere indiğini görmek, hasta olup tekrar iyileşeceğine delalet eder.

www.ruyaninanlami.com