M

M harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “M” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada makarna yemek, gören kişinin işlerindeki bereketin artmasına işaret eder. Rüya sahibinin özellikle de meslek hayatında kendisini çok memnun edecek sürpriz gelişmelerin yaşanacağına ve rüya sahibinin zamanında ektiği meyvelerini şimdi rahatlıkla ve bolca toplayacağına tabir edilir. Ticarete atılmaya, kendi işinin başına geçmeye, kısa süre içinde de işleri büyütmeye imkan verecek şekilde kar sahibi olmaya işaret eder. Rüyada makarna yediğini görmek, bir kişi eğer rüyasında makarna yediğini görürse o kişi azimle çalışmasının, inanmasının ve sabretmesinin karşılığında, er ya da geç bir eli yağda bir eli balda yaşayacağı bir hayata kavuşacak demektir. Bu rüya kişinin kıvrak zekalı ve üstün yetenekli olduğu için daima sivrileceği ve ön planda olacağına işaret eder.

Rüyada makyaj yapmak, gören kişinin uzun süre unutamayacağı ve etkisinden kurtulamayacağı bir gönül macerası yaşayacağına, çok mutlu olacağına fakat bu gönül işinin ne yazık ki kalıcı olmayacağına işaret eder. Rüyada makyaj yapmak aynı zamanda rüya sahibinin etrafında onu kıskanan ve başarılarını çekemeyen kişilerin varlığına tabir edilir. Rüyada makyaj yapmak pek çok rüya tabirlerine göre kişinin dolandırılması ve kandırılması şeklinde de yorumlanır. Rüyada makyaj yapan kişi bir kadınsa ve makyaj onun hoş ve çekici görünmesini sağlıyorsa o halde rüya sahibinin uğrayacağı haksızlıktan ya da ihanetten büyük bir ders çıkaracağına işaret eder. Rüyada bir erkeğin makyaj yaptığını görmekse hayırlı bir şey değildir, kötü niyetli ve kem gözlü kişilerin varlığına işaret eder.

Rüyada makam aracı görmek, mevki anlamına gelir ve gören kişiye işle ilgili müjdeli bir haberin gelmesinin an meselesi olduğunu, mutlulukla karşılanacak bir terfiyi de işaret eder. İyi işler başarmak, devletin önemli kademelerinde üst düzey yetkililerle çalışmak, ismini yaptığı güzel ve faydalı işlerle tarihe geçirecek demek olduğu gibi, yerel yönetimlerde veya siyasette aktif rol alacak olmanın da işaretçisidir. İşleri büyütmek ya da yeni iş yerleri açmak, fabrika sahibi olmak, büyük bir şirketin başına geçmek, sermayeyi, kazancı daha da büyütmek şeklinde yorumlanır. Maddi anlamda ve iş açısından hayal edilen ne varsa kişinin ayağına geleceğini haber veren rüya, zorlukların sona ereceğine, bundan sonraki günlerde lüks içinde bir hayat geçirileceğine, menfi sonuçlar elde edileceğine işaret eder.

Rüyada mahsur kalmak, gören kişi için çaresizlik içinde bir bekleyişe işaret eder. Rüya sahibinin tüm umudunu bir işe yönelttiğine, hayatını düzene sokmak için son kozlarını oynadığına işaret eder. Mahsur kaldığını gören kişiler kötü giden bir ilişkiyi sürdürmek zorunda kalırlar ve hayatlarına bir süre daha sıkıntı içinde devam ederler. İyi şekilde yorulmayan rüya korkulan bir durumun başa gelecek olduğuna dair haberci olarak da yorumlanabilir. Nerede ve ne şekilde mahsur kalındığına göre yorumlamak daha doğru sonuçlar elde etmeye neden olacaktır. Kapalı bir yerde mahsur kaldığını görenler için yalnız başına geçecek çok uzun bir zaman olacağına, kişinin kendisini toplumdan ve yakın çevresinden izole ederek, daha çok tek başına kalmayı tercih edeceğine de işaret eder.

Rüyada mahşer görmek, gören kişinin çok büyük sıkıntılar çekeceğine, iş hayatında karşısına çıkacak bazı sorunlar yüzünden işinden olacağına, Allah’a sığınması ve dua etmesi sayesinde sıkıntılarından kurtulacağına, eline çok güzel fırsatların geçeceğine, üzüntü duyduğu bazı durumları ortadan kaldıracağına ve kendi işini kuracağına işaret eder. Aynı zamanda, sevdiği kişilerden birine çok istediği bir şey için verdiği sözü tutacağına tabir edilir.

Rüyada maç izlemek, zamanı doğru kullanamamak, verimli işlerle uğraşmamak ve kazanılan parayı hiç uğruna tüketmek, ay sonunda pişman olmak anlamlarına gelmektedir. Borçların çoğalacağını bildiren bu rüya, kişinin vurdumduymaz tavırları nedeniyle yakın çevresinden de eleştiri alacağına, aklını başına toplamazsa uzun süre maddi problemlerle uğraşmak zorunda kalacağına tabir edilir. Herhangi bir amaca hizmet etmeyen işlere zaman ayırmak yüzünden kendi işini ihmal etmek, sorumluluklarını gereği gibi yerine getirmemek, boş hayaller kurmak ve önemli meseleleri sürekli ertelemek, sorunların çözümünü bulmak yerine, geçiştirmeyi istemek anlamına gelir. Maç izleyen kişinin etrafında eğlenmeyi ve para harcamayı seven, sorumsuz kişiler vardır ve yanlış arkadaşlıklar nedeniyle yanlış alışkanlıklar edinmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada madeni para görmek, gören kişi için ağırlık, hastalık, sıkıntı ve sorun anlamlarına gelir. Rüya sahibinin içine düşeceği zor koşullara, elindeki iyi imkanların kısıtlanacağına, yaşam refahının düşeceğine işaret eder. Aynı zamanda kişisel sorunlara ve insanlarla yaşanacak tatsızlıklara tabir edilir. Rüyada madeni para görülmesi iyi şekilde tabir edilmez. Musibetlere, uğursuzluklara ve şanssızlığa işaret eder. Rüyasında madeni para gören kişinin insanlarla yaşayacağı problemler nedeniyle üzerine büyük bir ağırlık yüklenecek demektir.

Rüyada manikür görmek, gören kişinin işlerinin yakın bir zaman içinde açılacağına, maddi ve manevi olarak büyük rahatlığa ereceğine, hayırlı ve güzel günler göreceğine, yaşayacağı bir rahatsızlıktan yakın zaman içinde herhangi zarar görmeden kurtulacağına ve eskisinden daha sıhhatli bir şekilde ayağa kalkacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin kendisini iş konularına çok kaptırmasından dolayı ailesini ve sevdiklerini boşlayacağına ve bu yüzden sorun yaşayacağına işaret eder.

Rüyada mangal görmek, rüya sahibinin çektiği zahmetin sona ereceği, yaralarına ilaç bulacağı, yaşadığı çaresizliklerin de nihayete ereceğine işaret eder. İşlerin yoluna gireceğine, sorunların hallolacağına, başarıya giden yolların açılacağına, kısmetin artacağına ve şansın döneceğine tabir edilir. Rüyada mangal görmek, rüya sahibinin geçim sıkıntısından, çektiği fakirlikten ve yokluktan kurtulup, esenliğe ve huzura ereceğine işaret eder.

Rüyada mala görmek, gören kişinin alın teri ile elde edeceği mallara ve paraya işaret eder ve makbul işler yapmaya, başarılı olmaya, inançla ve cesaretle yürümeye, yaşam mücadelesinden vazgeçmemeye, bu sayede rızkını arttırmaya ve işlerini de genişletmeye işaret eder. Rüya sahibinin kariyer sahibi olmak için harcadığı nefesin boşa gitmeyeceğine, deyim yerindeyse önünde sonunda makam sahibi olacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com