Z

Z harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Z” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada zelzele görmek, hayırsız ve uğursuz rüyalar arasında sayılır ve hiç de iyi anlamlara tabir edilmez. Rüyayı gören kişinin hayatında çok büyük aksilikler yaşanacağına, belalı kişiler nedeniyle hayatının karışacağına ve can güvenliğinin bozulacağına ve başında kara kara bulutların dolaşacağına işaret eder. Kişi, çok üzücü, zor ve sıkıntılı günler geçirecek, tüm belalar arka arkaya gelecek ve kişiyi isyan ettirecek şeklinde yorumlanır.

Rüyada zıplamak, statü atlamaya, ün kazanmaya ve başarıdan başarıya koşmaya işaret eder. Rüya sahibinin rütbesinin yükseleceği anlamına gelir. Rakipleri geride bırakmaya, düşmanları yenmeye, kem gözlü ve art niyetli kişileri uzağında tutmaya ve zarar gelecek kişileri zarar veremeyecek hale getirmeye işaret eder. Rüya sahibinin hırslı ve azimli kişi olduğu, tuttuğunu kopardığı, istediği her işi başardığı, hiçbir zorluğun ve sıkıntının altında ezilmediği anlamına gelir.

Rüyada zürafa, rüya sahibinin çevresindeki uzun boylu kişiye işaret eder. Fakat genel anlam itibariyle maddi zarara uğramaya, bebek sahibi olmayı bekleyen birine, tuhaf sözlere, dik başlı, inatçı, bildiğini okuyan kişilere tabir edilir. Zürafa, bildikleri konusunda ısrar eden yani inatçı olan bir kişi yüzünden çok çekmeye işaret eder. Bu kişi için hayır gelmeyen kişi yorumu yapılır. Bazı rüya tabirleri zürafa için başarı ve zafer anlamına geldiği yorumunu yapmaktadır.

Rüyada zurna, boş ve gereksiz işlerle geçirilen zamana ve kişinin tüm hayatını mahvedecek şekilde hareket etmesine, çevresinden ve sevdiklerinden gelen uyarılara kulak asmadan hareket ettiğine işaret eder. Zurna çalan kimse yoksulluktan kurtulur ve çocuk sahibi olur. Ailesinin her türlü ihtiyacını, bakımını üstlenen bir aile reisi olunacağına işarettir. Rüyada zurna almak, kişinin sevindirici haberlerden sonra toplantılar, kutlamalar düzenleyeceğini, neşe içinde, kaygı duymadan geçireceği günlere işaret eder.

Rüyada zar, menfaat elde etmeye, çıkar peşinde koşmaya, mal mülk edinme hırsına sahip olmaya ve bu nedenle de harama yakın olmaya işaret eder. Rüya sahibinin dünyanın yalan olaylarına kapılacağına bu nedenle de güzel huylarından uzaklaşacağına tabir edilir. Rüyada zar görmek aynı zamanda, kişinin hayatında dönüm noktası olacak bazı yollara gireceğine bu dönemde attığı her adımın tüm hayatını etkileyeceğine işaret eder.

Rüyada zil görmenin anlamı, rüyayı gören kişinin, çevresindeki insanlardan birinin, gezip tozmaya ve eğlenmeye çok düşkün olduğuna, etrafındaki kişilere uyarak istenmeyen ve çok kötü şeylere sebep olabileceğine ve bu yaptıkları ile kendisini çok seven ve her zaman yardım eden rüya sahibini diğer insanlara karşı mahcup edeceğine ve çok üzülmesine yol açacağına işaret eder.

Rüyada zeytin görmek, helal ve alın teri dökülerek kazanılmış para demektir. Rüyada siyah zeytin görmek orta direk bir bütçeye işaret ederken yeşil zeytin görmek bolluğa, berekete, zenginliğe ve servet sahibi olmaya işaret eder. Zeytin ağacı rüya sahibi için işlerinde büyük gelişme ve ilerleme anlamına gelir. Zeytin ağacı aynı zamanda ahlaklı ve dini bütün bir hanım, bazen de ileride makamı ve rütbesi yüksek olacak bir evlat anlamına gelir. Rüyada sarı zeytin görmek iyi şekilde yorumlanmaz. Ciddi sağlık sorunlarının yaşanacağına bu nedenle sıkıntıya ve üzüntüye düşüleceğine işaret eder. Rüyada zeytinin çekirdeklerini ayıkladığını gören kişi de bir takım zorluklar ve sıkıntılar yaşayacak demektir. Eğer hasta bir kişi rüyasında zeytin görürse bu rüya sahibi için deva bulması anlamına gelir. Rüyada henüz olgunlaşmamış bir zeytini yemek iyi değildir. Kişinin borca gireceğine ve sıkıntılı günler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada zarf görmenin anlamı, genel olarak olumlu anlamlar içermektedir. Kişinin hayırlı bir haber alacağı şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda gelebilecek çeşitli kötülüklerden çeşitli şekillerde korunacağı ve herhangi bir zarar görmeyeceği anlamına da gelmektedir. Rüyada görülen zarf uzun zamandır beklenen ve sonunda alınacak önemli bir gelişme olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada kağıt zarf görmek, gizli bir olayı ortaya çıkaracağınıza yorumlanır, önemli bir sırrı öğrenmeye; içine her hangi bir kağıt koymak üstünlük ve öncülüktür ve bir toplulukta lider olacağınızın işaretidir. Kapalı zarf haberdir. Temiz bir zarfa kağıt koymak ise paradır. Rüyada zarf görmek; arzu ettiği şeye ulaşmaya veya faydalı ilme işaret eder.

Rüyada zehirlendiğini görmek, inatçılığa işarettir. Rüya sahibinin düşüncesizce hareket edeceği ve bu nedenle zarar edip, başının derde gireceği anlamına da gelir. Kişi, hesapsız, ne olacağını düşünmeden, kar zarar karşılaştırması yapmadan bazı işlere atılacak ve bu nedenle başarısız olup, maddi güçlük çekecek demektir. Rüyayı gören kişinin hiç yok yere huzurunu kaçırıp, hayatının karışmasına, rahatını bozulmasına  ve aksiliklerin peşpeşe geleceğine sonra da zor ve kötü günler yaşayacağına işaret eder. Bu rüya sahibinin yaptığı işlerde çok dikkatli olması gereklidir.

Rüyada zafer görmenin anlamı, hayırlı olaylara vesile olan oldukça güzel rüyalar arasında yer alan haberci rüyalardan birisidir. Kişinin hayatı ile yaşanacak olan önemli ve güzel gelişmeleri temsil eder. Hatta rüya sahibinin hayatının gidiş yönünü dahi değiştiren hayırlı rüya denilebilir. Kişi çok zor olay ve durumların üstesinden geleceğine ve hak ettiği güzel günlere uzun bekleyişler sonunda kavuşacağına delalet eder. Kişi bekar ise, gönlündeki kişiye kavuşur ve ömrünün sonuna kadar çok mutlu olur. Eğer rüyayı gören kişi evli ise, hayırlı evlat sahibi olur. Hasta kişiler için, sağlığının geri geleceğine ve eski sağlıklı günlerine kavuşacağına yorumlanır. Rüyada zafer görmek, kişinin hayatıyla ilgili köklü değişikler yapması manasına gelir. Rüya sahibi yeni bir işe başlayabilir, iş ortaklığı yapabilir ya da malının üzerine mal ekleyerek servet elde edebilir. Kişinin bundan sonrasındaki hayatının çok başarılı ve mutlu olacağına, bu sayede istediği her şeyi elde edeceğine tabir edilir. Aynı zamanda da zengin, kısmetli ve hayırlı bir ömür sürmeyi simgeler.

www.ruyaninanlami.com