Z

Z harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Z” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada zafer görmenin anlamı, hayırlı olaylara vesile olan oldukça güzel rüyalar arasında yer alan haberci rüyalardan birisidir. Kişinin hayatı ile yaşanacak olan önemli ve güzel gelişmeleri temsil eder. Hatta rüya sahibinin hayatının gidiş yönünü dahi değiştiren hayırlı rüya denilebilir. Kişi çok zor olay ve durumların üstesinden geleceğine ve hak ettiği güzel günlere uzun bekleyişler sonunda kavuşacağına delalet eder. Kişi bekar ise, gönlündeki kişiye kavuşur ve ömrünün sonuna kadar çok mutlu olur. Eğer rüyayı gören kişi evli ise, hayırlı evlat sahibi olur. Hasta kişiler için, sağlığının geri geleceğine ve eski sağlıklı günlerine kavuşacağına yorumlanır. Rüyada zafer görmek, kişinin hayatıyla ilgili köklü değişikler yapması manasına gelir. Rüya sahibi yeni bir işe başlayabilir, iş ortaklığı yapabilir ya da malının üzerine mal ekleyerek servet elde edebilir. Kişinin bundan sonrasındaki hayatının çok başarılı ve mutlu olacağına, bu sayede istediği her şeyi elde edeceğine tabir edilir. Aynı zamanda da zengin, kısmetli ve hayırlı bir ömür sürmeyi simgeler.

Rüyada zabıta görmenin anlamı, rüya sahibinin cesur ve atak birisi olduğuna delalet eder. Rüyayı görenin, etrafında bulunan kişiler tarafından kıskanıldığına ve içten içe kin duyulduğuna işaret eder. Rüya sahibinin kimsenin yapmayı göze alamadığı işlere girerek üstün başarılar elde ettiğine ve bu sayede bütün gözleri üzerine çektiğine yorumlanır. Rüyada görülen zabıta; temiz giyimli, güler yüzlü ve ağır başlı ise işlerinin yoluna girerek, sıkıntılı günlerin geride kalacağına tabir edilir. Rüyada görülen zabıta; kötü giyimli, asık suratlı ve ciddi bir kişi ise haram mala, rüşvet yiyen devlet memurunun varlığına delalet eder. 

Rüyada zambak görmenin anlamı, hayırlara vesile olur. Rüyada görülen zambak işlerin hızla düzelerek yoluna gireceğine işaret eder. Rüyasında zambak gören kişinin işleri yoluna girerek, bol paralar kazanılacak demektir. Beyaz zambaklar görmek, huzur ve mutluluğa erişileceğinin habercisidir. Beyaz zambaklar aynı zamanda hayırlı evliliği de simgeler. Yakın zaman da alınacak olan evlilik kararına da tabi olur.