K

K harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “K” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada kafeste muhabbet kuşu görmek, gören kişi için olumsuz hayat koşulları yaşanacağına ve buna bağlı olarak sorunlu bir psikoloji içinde olduğuna işaret eder. Rüya sahibi kendisini elleri kolları bağlanmış ve işe yaramaz olarak gördüğü gibi, içine kapanık bir süreç yaşar demektir. Çevresi, arkadaşları ve sevdikleri ile iletişimini en aza indirip, işine de konsantre olamayacağına, bu durumun mevcut aile düzenine ve kazancına da olumsuz şekilde yansıyacağına işaret eder. Kafeste muhabbet kuşu görmek aynı zamanda işlenecek bir suç nedeniyle hapse atılmak veya bir iftiraya kurban gidip, kimsenin yüzüne bakamayacak duruma gelmenin de habercisidir.

Rüyada kaçırılmak, rüyayı gören kişi ile ilgilenen, onu göz hapsinde tutan ve adım adım izleyen bir kişinin varlığı ile tabir edilir. Rüya sahibinin gittiği her yeri ve görüştüğü her kişiyi bilmek isteyen, onu gözünün önünden ayırmak istemeyen biri olduğuna işaret eder. Bu kişi, rüya sahibinden her an haber alabilmek için, rüya sahibinin çevresindeki herkese, kendini haberdar etmeleri için tembihlerde bulunmuştur demektir. Çünkü amacı rüya sahibini her an denetlemektir.

Rüyada kuyruk görmek, gören kişinin iş hayatında ya da sosyal hayatında içinde bulunduğu ekip ile hareket ettiğine ve bu şekilde kendini hem çok daha mutlu hem çok daha güvende hissetmekte olduğuna tabir edilir. Aynı zamanda, rüya sahibini insanlar arasında kötülemek için çıkartılmış dedikodulara işaret eder.

Rüyada kutlama görmek, gören kişinin yeni çevrelere gireceğine, orada meslek erbabı ve ticaret ehli kişilerle tanışacağına, onlar sayesinde hayırlı fırsatlar elde edeceğine bu kişilerle tanışmanın kendisi için büyük avantajlar getireceğine işaret eder. Rüya sahibinin hem çok başarılı hem de mutlu olacağı işler yapacağına, bunun hayatına güzellik, kazancına kazanç, mutluluğuna da mutluluk katacağına tabir edilir.

Rüyada kütük görmek, rüya sahibinin işlerinden yana hayır bulmasına, kar ve kazanç elde etmesine, ağız tadının yerinde olmasına, keyifli günlere, sevinçler yaşamaya, sağlığa ve mutluluğa kavuşmaya işaret eder. Genel anlamıyla maddi konularda güç kazanmaya, işini büyütmeye, ticarette ehil kişi olmaya ve bu sayede pek çok yeni gelir kapısı aralama şansı yakalamaya işaret eder. Rüya sahibinin mutluluktan yana payına düşene kavuşacağına işaret eder.

Rüyada kustuğunu görmek, pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin yakın bir zaman içerisinde herhangi bir durumdan dolayı kötü zamanlar geçireceğine ve sıkıntıların yakında olduğuna işaret eder. Ayrıca rüyasında kustuğunu gören bir kimsenin yakın zaman içerisinde ciddi bir hastalık geçireceğine ve bu yüzden acılı ve sancılı bir dönemin kendisini beklediğine yorumlanır. Kusma bazı rüyalar için ise pişmanlık ve işlediği bir suçtan dolayı tövbe etmeye işarettir. Günahkar bir kişinin böyle bir rüya görmesi yaptıklarını fark ederek yakın zaman içerisinde tövbe edeceğine tüm işlediği günahlardan dolayı suçluluk hissedeceğine tabir edilir. Ayrıca rüyada kustuğunu gören bir kişi zorlanacağını düşündüğü bir işten dolayı büyük kolaylık yaşayacağına ve tüm işlerini oldukça basit bir şekilde halledeceğine işaret eder.

Rüyada kuzu eti görmek, gören kişinin helal lokma yediğine, rızkını alın teriyle kazandığına ve Allah korkusu içinde hareket ettiğine işaret eder. Rüya sahibinin inancına dört elle sarıldığına ve her fırsatta yardıma ihtiyacı olan insanlara destek olduğuna, aldığı hayır duaları sayesinde işlerinde güçlüklerle karşılaşmadan ve kazadan beladan uzak bir hayat süreceğine yorumlanır. Son derece hayırlı, güzel haberlerin de habercisi olan rüya, çok çocuk sahibi olmak anlamına da gelir. Rüyada pişmiş kuzu eti, rüya sahibinin sağlığının iyi olacağına, çiğ kuzu eti yalan ve iftira ile karşı karşıya kalmaya, kasap vitrininde kuzu eti görmek ise henüz gerçekleşmemiş hayallerin kısa bir zaman sonra gerçek olacağına müjdelenir. Kuzu eti gören kişi hastalığından kurtulur ve genç insanlar gibi sıhhatli bir hayata kavuşur şeklinde yorumlanır.

Rüyada kafeste kuş görmek, rüya sahibinin yaşayacağı bir hapis olayına, hapishaneye düşmeye ve özgürlüğünün elinden alınmasına işaret eder. Hürriyetine zarar verecek davranışlarda bulunan rüya sahibinin çevresinde kötü insanlar olduğuna veya bir tuzağa düşüp, beklemediği bir anda kötü olaylar yaşayacağına yorumlanır. Her anlamda hayat kalitesinin düşmesi olarak da tanımlanabilecek olan rüya, bazen evlenilen kişinin yaptığı baskılara da işaret ettiği gibi, kişinin bu baskı sonucunda bunalıma girerek özgüvenini kaybedeceğine, asosyal bir insan haline geleceğine de işaret eder.

Rüyada kağıt para bulmak, gerçek anlamına benzer şekilde tabir edilir ve rüyayı gören kişinin maddi imkanlarının her geçen gün daha da artacağına ve hayatının bolluk, bereket ve rahatlık içinde geçeceğine işaret eder. Rüyada kağıt para bulduğunu gören kişinin, geçim derdinin ortadan kalkacağı ve bir daha hiçbir zaman geçim sıkıntısına düşmeyeceği bir yaşama kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kabe’ye gitmek, gören kişinin iş hayatında yaşadığı sıkıntılardan dolayı aldığı ve çok uzun bir zaman geçmesine rağmen ödeyemediği borçlarını ödeyeceğine, bu sayede çok mutlu olacağına, geçmiş yıllarda yaptığı kötü şeylerden ve işlediği günahlardan pişman olmasından ötürü bunların Allah katında affedileceğine, iş hayatında ortaya çıkan büyük sorunların korkusuzca üzerine gidilerek çözüleceğine işaret eder. Rüyada Kabe’ye gittiğini görmek rüya sahibinin işlerinin yoluna gireceğine, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına, çok büyük başarılar elde edeceğine, aile hayatındaki güzel gelişmeler ile mutlu olacağına ve huzur bulacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com