K

K harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “K” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada kaçtığını görmenin anlamı, korunmak anlamına gelir. Rüya sahibinin kazadan, beladan, kötü hastalıklardan ve her türlü olumsuzluktan uzakta olacağı ile tabir edilir. Selamete kavuşmaya, haramdan, yalandan, hileden ve fesattan kaçınmaya işaret eder. Rüyada kaçtığını görmek, çok güzel ve hayırlı bir rüyadır. Hidayet bulmaya işaret eder. Rüyada kaçmak, kariyeriniz ile ilgili hedeflediğiniz makama düşündüğünüzden daha kısa bir zamanda sahip olacağınıza ve emrinizde birçok çalışanınızın olacağına delalet eder. Amirlik ya da memurluk mertebesine yükselmek isteyen kişilerin amaçlarına ulaşacaklarına işarettir. Bazı rüya alimleri ise rüyada kaçmayı, kişinin aile hayatında yaşadığı sorunlardan ve sıkıntılardan uzaklaşma ve yalnız kalma isteği olarak yorumlamışlardır.

Rüyada kar görmek, rızıkla yorumlanır. İyi olaylar olacağına, hastalıkların son bulunacağına veya güzel bir haber alınacağına işaret eder. Kış mevsiminde yağan kar, sevinileceğine ve iyi bir şeylerin olacağına, rüyayı gören kişinin düşmanı varsa, düşmanını alt edeceğine yorumlanır. Ancak normalde kar yağmayan bir mevsimde görülmesi pek iyiye yorulmaz. Rüyayı gören kişinin yada bir yakının hasta olabileceğine, önceden planlanmış bir organizasyonun iptal olabileceğine yada beklenen bir şeyin olmayacağına işarettir. Yağan karın kimseye zararının dokunmaması, çabuk erimesi, sıkıntılı dönemlerin son bulacağının habercisidir.

Rüyada köpek görmek, sadakatle tabir olunur. Rüyasında bir köpeğin kendisine saldırdığını, fakat ısırmadığını görmek, düşmanlarının kendisine diş bilediklerine, fakat zararları dokunmayacağına delalet eder. Bir köpeğin kendisinin yanına gelerek, ellerini yaladığını ve kısık sesle havladığını görmek, kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldiğine ve onunla anlaşmak istediklerine delalet eder. Yolda giderken bir kaç köpeğin saldırısına uğrayıp, onlarla mücadele ederek hepsini kaçırdığını görmek, evinde ev halkı tarafından kötü karşılanacağına fakat onları söylediği sözlerle sindireceğine delildir. Dişi bir köpeğin dişi yavrusunu emzirdiğini görmek, çocukları varsa onlardan hayır göreceğine, bekarsa helal süt emmiş bir kadınla evleneceğine işaret eder.

Rüyada kabir görmenin anlamı, ürkütücü rüyalar arasında yer alır. Kabir rüyası, kişinin inzivaya çekileceği ya da çekilmek istediğine tabir edilir. Aynı zamanda kabir rüyası, hapis olarak yorumlanır. Kişinin yakın zamanda bir suç işlemesine ve bu sebeple hapse düşeceğine delalet eder. Bu rüya aynı zamanda haberci rüyalar arasında da adlandırılır. Bu nedenle kişi attığı her adımı düşünerek atmalı ve fevri kararlar vermeden önce düşünmesi gerekmektedir. Bazı rüya yorumcularına göre kabir rüyası, kişinin iç dünyasını yansıtmaktadır. Yani kötü günler geçirdiğine ve sıkıntılı dönemlerden geçtiğine rivayet eder.

Rüyada kabak çekirdeği görmenin anlamı, kişinin feraha ve mutluluğa kavuşacağına delalet eder. Rüya sahibinin çok uzun zamandan beri emek harcadığı işlerinin açılacağına ve eline yakın zamanda bol paralar geçeceğine yorumlanır. Kişinin uzun zamandır sıkıntısını çektiği şeylerden kurtulacağına ve beklenen müjdeli haberlerin kapıda olduğuna işaret eder. Rüyasında kabak çekirdeği yediğini gören kişi iş, eğitim ve aşk hayatında olumlu gelişmeler yaşar. İstediklerini kısa sürede elde eder ve para külfetinden kurtulur. Aynı zamanda maddi ve manevi huzura ermeğe yorumlanır.

Rüyada Kabe görmenin anlamı kötülükten, şerden ve düşmanlardan korunmaya delalet eder. Kabe bilindiği üzere Allah’ın evidir, bu sebeple oldukça hayırlı bir rüyadır. Hayırlı günlerin yaklaştığının habercisidir. Rüyasında Kabe gören kişi eğer bekar ise yakın zaman içerisinde sevdiğiyle hayırlısıyla evleneceği manasına gelir. Evli ise vatana ve millete hayırlı bir evlat dünyaya getireceğine yorulur. Kabe rüyası oldukça hayırlı rüyalardan birisidir. Daima hayra yorulur. Rüya sahibi sıkıntı ve üzüntü içerisindeyse, içinde bulunduğu durumlardan en kısa sürede kurtulur ve refaha kavuşur. Aynı zamanda bazı rüya yorumcularına göre rüyada görülen Kabe, rüyayı gören kişinin gizli düşmanlarına işarettir. Kendisini çekemeyen ve fesatlanan kişinin ya da kişilerin yolunda giden işlerinin bozması sonucunda çıkmaza girerek üzüntü yaşadığına, ancak rüya sahibi ilahi adalet sayesinde hak ettiği mutluluğa yakın zamanda kavuşur. 

www.ruyaninanlami.com