K

K harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “K” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada korktuğunu görmek, tam tersi anlama gelmektedir. Cesaretlenmeye, güç ve kudret sahibi olmaya, kendinde her türlü engeli ve zorluğu aşacak inancı bulmaya yorumlanır. Yaşama karşı olgunlaşmaya, bilginleşmeye, tecrübe kazanmaya, aynı zamanda iş hayatında da profesyonel olmaya işaret eder. Tüm kuruntulardan, kaygılardan ve soru işaretlerinden arınmaya, hatalardan ders almaya ve gençlik heveslerinden uzaklaşarak daha gerçekçi bir yaklaşım ve tutum sergilemeye işaret eder.

Rüyada kabus görmek, gören kişiyi sevmeyen, istemeyen ve çekemeyen, kendisine kin besleyen kişilerin varlığı ile tabir edilir. Bu kişiler, kötü kalplilikleri ve başarısızlıkları nedeni ile rüya sahibinin ilerlemesini hazmedemeyen kişilerdir, kişi bugüne kadar bu insanları dostu sanmakla büyük bir hata ettiğini anlayacak, onların arkadan konuşan, kem gözlü, art niyetli kişiler olduğunu fark edecek ve bu kimselerle bütün bağını, iletişimini koparacak, selamı sabahı kesecek şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kabristan görmek, gam, keder, üzüntü ve gözyaşı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin büyük bir buhran yaşayacağına, mutluluğunu, huzurunu, yaşama sevincini ve güzel günlere olan inancını yitireceğine işaret eder. Umutsuz olmaya ve hayal kırıklığı yaşamaya tabir edilir. Bu rüya, bazen de cephede gönüllü olarak vatanı ve milleti için savaşan cesur kimselere tabir edilmektedir.

Rüyada kabak görmek, hayırlı şeylere işaret eder. Kişi için şan, şöhret, saygınlık, zenginlik, bolluk, rütbe, zafer, başarı ve şifa anlamına gelir. Rüyada kabak yemeği yediğini gören kişi, zamanında kaybettiği bir şeye yeniden kavuşacak demektir. Ayrıca kişi rüyada ne kadar çok kabak yerse işinde o denli uzmanlaşacak ve o denli rütbe sahibi olacak demektir. Rüyada kabağı çiğ olarak yemek kişinin psikolojisinin bozularak her şeyden kuşku ve endişe duyacağına işaret ederken aynı zamanda birileriyle yaşayacağı münakaşaya ya da kavgaya işarettir. Rüyada bir kabak ağacı gören ve dibinde oturarak dinlenen kişi çevresi, akrabaları, arkadaşları ile çok iyi geçinen kimsedir. Rüyada kendini kabakların olduğu bir tarladan gören kişi sağlık sorunlarından kurtulacak ve şifa bulacak şeklinde tabir edilir.

Rüyada kabak tatlısı görmek, hayatın olumlu yönleri ile karşılaşılacağına, daha pozitif bir ruh haline sahip olunacağına, küslüklerin sona erip, kişisel çatışmalardan vazgeçileceğine işaret eder. Rüyada kabak tatlısı gören bekar bayanlar için, çok zengin bir kısmetle karşılaşmak anlamına gelirken, evli bayanlar için yüksek maliyetli bir hediye veya ziynet eşyası anlamına gelmektedir. Kabak tatlısı gören yaşlı kimseler huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirirler. Para ve mal anlamına da geldiği gibi, erken yaşta zenginleşmek anlamına da gelir. Bunun yanında gören kişinin uzun süredir dağınık olan ve düzen isteyen işlerini toparlamasına işaret eder. İtibarın artmasına, şan ve şöhret kazanmaya, insanlara arasında temiz bir isimle anılmaya, hastalıktan şifa bulmaya, sağlık ve sıhhate, hastanede yatanlar için oradan çıkmaya işaret eder.

Rüyada kahve, birkaç farklı şekilde yorumlanır. Bir erkek rüyasından kahve gördüyse heyecanlı bir serüvenin başlangıcı olarak tabir edilir. Ve bu serüven mutlu bir şekilde bitecek demektir. Bu durumda yapılacak olan işlerin olumlu bir şekilde tamamlanacağına işarettir. Rüyada kahve görmek genel olarak kötü yorumlanmaz. Çoğu zaman bir kısmetin habercisidir. Bir genç kız rüyasında kahve gördüyse iyi bir evlilik yapacağına işarettir. Genel olarak evleneceği kişinin durumunun oldukça iyi olacağına delalettir. Rüyada görülen kahve genel olarak erkekler için mutlu bir haberi kızlar için ise hayırlı bir kısmeti çağrıştırmaktadır.

Rüyada kaktüs, rüya sahibinin arkasından çevrilen bazı işlerin olduğuna işaret eder. Bu rüya, kişiyi uzun zamandır huzursuz eden ve şüpheye düşüren bir olayı yavaş yavaş anlamaya ve çözmeye başlamasına delalet eder. Rüyada kaktüs görmenin bir diğer yorumu da rüya sahibinin toplum içine girmeyi tercih etmeden yani kendini insan kalabalığından ve toplumdan soyutlayarak yaşamayı tercih etmesi şeklinde tabir edilir.

Rüyada kavga, görüş biçimine göre birkaç farklı şekilde tabir edilir. Rüyada birini tartaklamak, saçını çekmek, tekme ya da tokat atmak, sopayla dövmek o kişiye destek vermek anlamındadır, aynı şartlar altında rüyada bir kişiden dayak yemek o kişiden destek ve yardım almak anlamına gelir. Rüyada bir toplumun ayağa kalkıp isyan etmesi ya da kavgaya tutuşması orada baş gösterecek olan ve tüm toplumu ilgilendiren sıkıntılara ve zorluklara işaret eder. Rüyada biriyle kavga ettiğini görmek fikir ayrılıklarına, alınan kararlarda muhalefete, görüşlerde sorunlar yaşamaya delalet eder. Rüyada kavga etmenin bir başka tabiri de birine karşı kin ve nefret beslemeye ya da nifak tohumları ekmeye işaret eder.

Rüyada kaban, rüya sahibinin hayatı ile ilgili aşama kaydetmesi anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin statü değiştireceğine, içinde bulunduğu şartlardan daha iyi şartlara geçeceğine, sosyo ekonomik durumunun yükseleceğine delalet eder. Rüyada kaban görmek, hayırlı ve helal kazanç elde etmeye, berekete, bolluğa ve mutluluğa kavuşmaya tabir edilir. Sıkıntıların, sorunların ve geçim probleminin ortadan kalkmasına işarettir.

Rüyada kafes görmenin anlamı, kişiyi üzüntü ve kedere sürükleyecek olayların yaşanacağı anlamına gelir. Ruhun sıkılacağı, çaresiz kalacağı, rüya sahibinin sıkıntılı ve korku dolu günler yaşanacağı anlamına gelir. Uğursuzluk, şanssızlık, kısmetsizlik, gam, keder, kasavet olarak da yorumlanır. Rüya sahibinin buhran içinde olacağı ve bunalıma gireceği, bir an önce kurtuluşa ermek için çabalayacağı bir dönemin yaklaştığı anlamına gelir.Rüyada kafes görmek, hiç ummadığı anda derde düşmek demektir.

www.ruyaninanlami.com