I-İ

I ve İ harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “I ve İ” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ırz düşmanı görmek, hile ve düzen kuran, alçak yaratılışlı hain insanlara işaret eder. Rüyada ırz düşmanı görmek, cinsel zevki için her türlü yasa ve töreleri çiğnemekten çekinmeyen bir kimsenin varlığı ile tabir edilir. Zaafları yüzünden insanları kullanmaktan çekinmeyen, sonunun nereye gittiğini bile hesaplamayan cinsel duyguları zayıf olan aciz kişilerin olduğuna işaret eder.

Rüyada ıslah etmek görmek, bir hayvan ya da bitki türünden daha iyi verim alabilmek için yapılan ıslah, yaradılışın gereklerine uymaya işaret eder. Bir şeyi adet olanın aksine ve zorla ıslah etmek zulmetmeye, yaratılış ve insan fıtratını zorlamaya ve bunun sonucu gelecek tehlikelere delalettir. Ehil ve iyi niyetli ilim ehlinin bizzat yaptığı ya da yapılmasını uygun gördüğü ıslahatı gerçekleştirmek veya buna niyet etmek hayırlı işlerde yardım görmeye işaret eder. Din gibi değişmez ve değiştirilemez değerlerde ıslahat bozgunculuğa, sonradan ortaya çıkan şeylere ve bunun sonucunda toplumun uğrayacağı maddi ve manevi zararlara işaret eder.

Rüyada idam edilmek, üzüntü, sıkıntı ve dert olarak tabir edilir ve rüya sahibinin başına gelecek tatsız olaylara işaret eder. Rüyayı gören kişinin, güvendiği kişiler yüzünden başının derde gireceği, huzurunun ve rahatının kaçacağı anlamına gelmektedir. Kişi, insanlara inandığı ve iyi niyetli olduğu için işinden ve ekmeğinden olacak demektir. İbretlik olaylar yaşamaya ve kötü kişilerin varlığına işaret etmektedir.

Rüyada idrar görmek, pek hayra yorulmaz. Genel olarak ikili ilişkilerde yaşanan büyük sorunların habercisidir. Ayrıca alınacak olan kötü bir haber olarak da yorumlanabilir. Kişilerin aşk hayatında yaşayacakları bazı olumsuzluklar ve bu olumsuzluklar karşısında yaşanacak büyük acılar olarak ifade edilmektedir. Ayrıca rüyada görülen idrar büyük bir hastalığın habercisi olarak yorumlanır. Bu hastalık ya rüyayı gören kişi için haberdar edilir ya da bu kişinin yakın çevresi tarafından. Bu durumda dikkatli olmakta fayda vardır. Aynı zamanda rüyada görülen idrar şiddetli ve ağır bir kavgaya işaret etmektedir. Rüya sahibinin sevdikleri ile arasında yaşayacağı önemli bir gelişmeyi ve bunun sonucunda yaşanacak ciddi bir kavgayı ifade etmektedir.

Rüyada içli köfte görmek, gören kişinin evli olması durumunda hamarat bir eşe sahip olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin eşi, ev işlerinde eşini mutlu edecek derece yetenekli olacaktır ve eşine iyi bir şekilde bakabilecektir. Bekar bir kişinin rüyasında içli köfte görmesi ise, ailesinden uzak bir yere gideceği şeklinde yorumlanır. Bu uzak yolculuk, eğitim veya iş için gerçekleşecek bir yolculuktur.

Rüyada ılık su görmek, kuvvete ulaşmaya, gelecek bolluğa, birikmiş mala, varlıklı akrabaya, getirili girişim yapacağına, güvenli hissetmeye, sakin kalacağına, huzura kavuşmaya, yararlı işler yapacağına, verdiği söze sadık kalacağına, özlemi duyulan bir mutluluğa yorumlanır. Bazen de maddi zorluğa, korktuğundan emin olmaya, fena huylu kişi yüzünden zarar görmeye, sıkıntıdan kurtulamamaya, sıkıntılı hayata işaret eder.

Rüyada ıssız yer görmek, ev halkının katıksız kalmasına, üzüntü, keder ve sıkıntı yaşamalarına delalet eder.  Rüyada ıssız bir yerde kaldığını görmek, üzüntü ve kedere düşmeye, rüya sahibinin ailesinin maddi sıkıntı içinde olmasına ve muhtaç duruma düşmelerine, yolunu şaşırmaya işaret eder. Rüyada ıssız yerden çıktığım görmek, bu rüyanın tam tersi şekilde yorumlanır, rüyayı gören kişi sıkıntılarından, üzüntülerinden, gelecek olan musibetlerden kurtulur ve feraha erer demektir.

Rüyada ısırgan görmek, gören kişinin sevdiği ve değer verdiği kişilerden birinin kötülük yapmayı seven, paragöz ve hafif bir kadın yüzünden başını türlü belalara sokacağına, evini ve ailesini unutacağına, çok geçimsiz ve kaygısız biri olacağına, insanlar arasındaki saygınlığını yitireceğine ve eşiyle ayrılma noktasına geleceğine işaret eder. Aynı zamanda, bazı rüya tabirlerinde tam tersi yorum yapılmıştır. Rüya sahibinin, çok mutlu olacağına, herhangi bir sorun ile karşılaşmayacağına ve huzurlu ve refah içinde bir hayat süreceğine işaret etmektedir.

Rüyada ipek böceği görmek, iyi anlamlara gelmez ve hayır getirmeyecek rüyalardan biri olarak kabul edilir. Rüya sahibinin hayatının kötü ve olumsuz yönde ilerlemeye başlayacağına, güzel günlerine gölge düşeceğine, işlerine ve kazancına nazar değeceğine, geçim sıkıntısı yaşayacağına, fakirleşeceğine ve yokluğun ortasında kalacağına tabir edilir. Bu rüya arsız kişilere denk gelip, onlara uymaya, günahkar olup menfaat elde etmeye işaret eder. Rüyada ipek böceği görmek bazen de aydınlığa çıkmaya, feraha kavuşmaya, rahatlamaya yahut stres dolu süreci atlatmaya delalet eder. Evde görülen ipek böceği haneye girecek mala işaret eder.

Rüyada iplik görmek, rüya sahibinin uğraşı ve mücadelesi ile tabir edilmektedir. Rüyasında iplik gören kişi, hayatta hep iyi şeylerin peşindedir ve dünya işlerinin ve dünya malının peşinden koşarken yönünü kıbleden hiç ayırmaz şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi kazancı konusunda çok titizlenen, hak etmedi bir kuruşa dahi tenezzül etmeyen kişi olarak değerlendirilir. Bu rüya, kişinin geçim derdi olmayacağına ve ailesini en iyi şekilde yaşatacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com