I-İ

I ve İ harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “I ve İ” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada iç çamaşırı görmek, gören kişi kendisi için çok önemli olan kişilerle bir araya gelecek ve keyifli zaman geçirecek demektir. Rüyasında iç çamaşır gören kişi içinde fırtınalar kopan ama kimseye belli etmeyen kişi olarak tabir edilir. Bu kişi çoğu kez yüreği yangın yerine dönmüş olsa da bunu kimselerle paylaşmaz, içine atar ve susar. Her türlü duygusunu içinde yaşar. Bazı rüya tabirlerine göre iç çamaşırı pahada çok değerli olan şeylere işaret eder. Ziynet eşyalarına, pahalı kıyafetlere ve pahalı cihazlara işaret olarak kabul edilir. Rüyada iç çamaşır görmek, kişinin mevcut potansiyelini göstermek için uygun bir zamanda fırsat elde edeceğini, yenilikle dolu bir döneme girerken kendisini de daha çok ön plana çıkarabileceğini, kariyer basamaklarını tırmanırken, bambaşka sektörlerde de iş yapma şansı elde edeceğine delalet eder. Görülen iç çamaşırı rengi ve biçimine göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada kadın iç çamaşırı görenler duygusal olarak çok çabuk kanan ve herkese güvendiği için genellikle sıkıntılı olaylar yaşayan kişilerdir demektir. Erkek iç çamaşırı görmek ise kötü niyetli kimselerle tanışılacağına ve kişi hakkında yargısız infaz yapılması sonucu zor bir döneme girileceğini işret etmektedir.

Rüyada ıslak görmenin anlamı, görülen nesneye veya duruma göre anlam değişiklik gösterir. Islak bir zemin kişinin hayatının tehlikede olduğuna ve pek çok düşmanı olduğuna işaret ederken aynı zamanda da dikkatli olunması konusunda önemli bir uyarı demektir. Islak bir el gören kişinin yanında bulunan ve çok güvendiği birinin yapacağı büyük bir yanlışa veya kötülüğe işaret eder. Islak bir yol rüya sahibinin aldığı kararların yanlış olduğunu ve bir an önce başka bir tercih yaparak hayatını daha güvenilir bir zemine çekmesi gerektiğini vurgular. Islak bir mendil görmek ise alınacak bir yardıma, ıslak saç görmek ise aile içinde çıkacak bir sorunun çok uzun süre kişinin başını ağrıtıp, huzurunu kaçıracağına işaret eder.

Rüyada ıslatmanın anlamı, iş konusunda ciddiyetsiz çalışmak ve bu nedenle sürekli ihtar almak anlamına gelirken, kişiye karşı bir uyarı olduğu da düşünülmelidir. Düzensiz davranışların, sorumluluk alınan konularda başarısızlık yaşamanın ve sıkışılan anlarda suçu başkalarına atmanın sonucunda yöneticilerle arası bozulacak olan kişinin işine son verileceğini de ifade eder. Yanlış gidilen bir yolda ısrar etmek, insanların verdiği öğütleri dinlememek ve burnunun dikine gidip, ego ile hareket etmek anlamındadır. Aşırı bencil bir tutum içinde olan rüya sahibinin ailesi tarafından dışlanacağını ve ciddiye alınmayacağını, başı sıkışsa dahi sevdiklerinin kendisine inanmayacağını, geçmişte çok fazla yalan söylemiş olunduğu için kimsenin kişiye inanmayacağını da işaret eder.

Rüyada ısırmanın anlamı, farklı şekillerde tabir edilir. Rüyanın görülme şekline, niteliğine ve durumuna bağlı olarak yorum değişkenlik gösterebilir. Örneğin, bir kişi rüyasında birini severken ısırdığını görürse o kişiyle arasında kusursuz ve kopmayacak bir bağ kurulur demektir. Fakat rüyayı gören kişi, kavga sırasında ya da kızgınlığından bir kişiyi ısırdığını görürse o zaman anlaşmazlık, kavga ve huzursuzluk yaşanacağına işaret eder.

Rüyada iflas görmek, gören kişinin rüyasına benzer şekilde tabir edilir ve gerçekten de maddi olarak zarar edeceği işlere gireceğine, sermayesinin boşa gideceği yatırımlar yapacağına, büyük umutlarla gireceği ihalelerden yana da hayal kırıklığı yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin çok çalışarak, emek vereceği ve günlerce uğruna uykusuz kalacağı ve yorgun olacağı projelerin ona fayda getirmeyeceğine işaret eder.

Rüyada ızgara görmek, rüya sahibinin işlerinin yolunda olduğuna ve böyle devam edeceğine, huzurunu bozmaya çalışanların kendi tuzaklarına düşeceğine, akılla ve sağduyu ile hareket edilmesi halinde başarının daima onunla olacağına yorumlanır. Kişiye verilen bir tavsiyenin işe yarayacağına ve yeni kapılar açacağına, iş arayanlar için pek çok teklifin arka arkaya geleceğine de tabir edilir. Olumlu gelişmelere işaret eden rüya, bu dönemde alınacak bir terfinin kişiyi mutlu edeceğine, kurulan ortaklıklardan büyük fayda görüleceğine ve para meselelerinde akılcı yaklaşımlarda bulunacak olmaya da delalet etmektedir. Rüya sahibi için büyük, önemli adımlar atılacağını müjdeleyen rüya, proje üretmenin, yaratıcılığını kanıtlamanın kolaylaşacağını, kendini ispat etmek ve kariyerinde önemli basamaklar atlamak isteyenlerin şanslı bir döneme girileceğine de işaret eder.

Rüyada idam görmek, uğursuzluk anlamına gelir. Borca, sağlık sorunlarına, kazalara ve belalara, musibetlere ve melanete işaret eder. Rüya sahibinin hayatının karışacağı, iyi geçindiği kişilerle arasının bozulacağı, ticaret hayatında iş yaptığı kişilerle bazı sorunlar yaşayacağı ve her şeyin alt üst olacağı, kendisine yeni bir düzen kurmanın hem zor olacağı hem de uzun bir zaman alacağı anlamına gelir.

Rüyada ıspanaklı börek görmek, iş hayatında sıkıntısız olmaya, rüya sahibinin çalışkanlığı ve azmi ile her işte sorumluluklarını maksimum seviyede yerine getireceğine, rızkını kazanırken zorlanmayacağına ve refah içinde bir yaşam süreceğine işaret eder. Maddi açıdan çok iyi bir duruma gelecek olan rüya sahibi, ailesine de bakacağına ve onlara daha iyi şartlarda bir hayat sunmak için her türlü fedakarlıkta bulunacağına işaret eder. Aynı zamanda ikinci bir ev almak ya da yazlık ev sahibi olmak manasına da gelmektedir.

Rüyada içki görmek, hiç çaba harcamadan ve yorulmadan kolayca, haram olarak kazanılacak paraya işaret eder. Görülen içkinin çeşidine ve rengine göre de değişiklik gösterebilir. Eğer berrak ve alkolsüz bir içki görüldüyse yakın zamanlarda mutluluğa ve huzura kavuşulacağına, şarapşampanya ve bunun gibi içkileri içmeden gören bir kadın ise asil bir kadın olduğuna, bir erkek ise asil ve soylu bir hanımı olabileceğine veya olduğuna işaret etmektedir. Alkollü içkiler genellikle kötüye yorumlanır. Rüyada içki akan bir nehir görmek rüyayı gören kişiyi çok büyük imtihanların beklediğine, içki akan nehirde yüzmek ise kişiyi bekleyen bu imtihanların hiç birinde başarı gösteremeyeceğine işaret eder.

Rüyada ıstakoz görmek, gören kişinin yıllardır gülmeyen talihinin artık güleceğine, şansının açılacağına ve artık daha rahat bir hayat süreceğine işaret eder. Yapılmak istenen işler için gerekli paranın bulunmasına, yarım kalan hayallerin tamamlanmasına ve uzun zaman sonra şansın gülmesine delalet eder. Aynı zamanda, yaşanan sorunların sona ermesine, yapılan tüm planların hayata geçmesine ve zenginlik kapılarının sonuna kadar açılmasına yorumlanır. Bu rüya çeşitli sıkıntıların ardından refaha kavuşmak anlamındadır. Eğer ıstakoz canlı ise, rüya sahibinin eline çok para geçecek demektir. Pişmiş ve kırmızı ise ömür boyunca bir kez ele geçecek fırsattır. Rüyada görülen ıstakoz sansa ve talibe yorumlanır. Bir balıkçıdan ıstakoz satın aldığını görmek, bol para kazanılacağına delalettir.

www.ruyaninanlami.com