I-İ

I ve İ harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “I ve İ” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada ikizini görmek, gören kişinin iş hayatı içinde kazançlı çalışmalar gerçekleştireceğine, hayatı içinde sürekli bir eşitlik ve denge olacağına, iş hayatı ile aile hayatını dengede tuttuğuna, çalışmalarına ayırdığı vakit kadarını ailesine ayırdığına, ibadeti ile iş hayatı arasında bir denge kurduğuna ve ikisini de çok düzgün ve birbirlerini aksatmayacak ve geciktirmeyecek şekilde yerine getirdiğine ve bu sayede hem ruhen hem de bedenen dengeli olduğuna işaret eder.

Rüyada ikiye ayırmak, gören kişinin her zaman adil davranan, başkalarının hakkını gözeten ve asla haram mala itibar etmeyen, doğru düzgün işler yapan ve hayatını alın teri ile kazanan, onurlu, iyi yürekli, merhametli biri olduğuna işaret eder. İkiye ayırmak rüya sahibinin parasını böleceğine, geçimini sağlamanın dışında, eline geçen paranın bir kısmı ile de geleceğine yatırımlar yapıp, ailesine daha güzel günler yaşatmak için uğraşacağına tabir edilir. Miras kalmasına ve aynı zamanda iş yerine yeni bir ortak almak anlamlarına da gelir. Bekar kimseler için iki kısmet arasında kalmak ve karar verememek şeklinde de yorumlanır.

Rüyada idareci görmek, gören kişinin iş hayatında çok hayırlı ve güzel çalışmalar gerçekleştireceğine, bu sayede çok büyük kazançlar elde edeceğine, işlerinde daha önce yaşanmış olan sorunların tekrar karşısına çıkması üzerine daha hızlı ve daha kolay bir şekilde çözeceğine, çok güzel ve iyi insanlar ile birlikte çalışıp işlerinde büyük başarılar kazanacağına ve kendisini kısa bir zaman içinde çok iyi yerlere getirecek işler gerçekleştireceğine işaret eder.

Rüyada ıhlamur yaprağı görmek, gören kişinin işlerinin kolaylaşması ve yoluna girmesi anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin hayatının her geçen gün daha da iyiye gideceğine, rüyayı gören kişinin kazancının artacağına ve daha karlı işlere gireceğine yorumlanır. Rüyada ıhlamur yaprağı görmek rüya sahibinin aklına takılan sorunları tek tek çözeceğine ve rahatlayacağına işaret eder.

Rüyada ırkçılık görmek, sevince kavuşmaya, arkadaşlarıyla eğlenmeye, mutluluğa ermeye, dünyalığa gelecek artışa, vefakar akrabaya, iyi bir kazanca, emniyette olmaya, finansal yükü bulunan dosttan kurtulmaya, sağlıklı bir ömre, hayallerin hayata geçeceğine, güzel işlere işaret eder. Başka bir değişle anlamda fenalığını gizleyen düşmana, muhtaç duruma düşmeye, hilekar bir yabancıya, can sıkıcı vaziyete düşmeye, saklanan sırların açığa çıkacağına yorumlanır.

Rüyada ışıltı görmek, rüya sahibinin mutluluğu bulmasına, getirili işler yapacağına, kazanacağı güce, sevince kavuşulacağına, mülke gelecek berekete, mutlu geleceğe, becerikli bir kişiye, merhametli akrabaya, bol kazanca, maddi zorluklardan kurtulmaya, sevdikleriyle birlikte gülmeye işaret eder. Nadiren de olsa rüya sahibinin korku yaşamasına, kötü huylu bir amir tarafından zarar görmeye, saklanan sırların ortaya dökülmesine, sağlığı yitirmeye, iş kaynaklı huzursuzluk yaşamaya işaret eder.

Rüyada itfaiyeci görmek, gören kişinin başına gelen musibetli, üzücü, kötü ve uğursuz olaylardan kurtulmanın yollarını gösterecek, onun gayretine ortak olacak, kendisiyle birlikte mücadele edecek, onu sırtlayacak, yükümlülüklerini azaltmak için elinden geleni esirgemeyecek bir kişinin varlığına işaret eder. Rüya sahibine Allah’ın bir lütfu ve kendisine açtığı hayırlı bir kapı olarak görülecek iyi kalpli bir insan üzerinden tabir edilmektedir.

Rüyada iblis görmek, gören kişinin aldatılacağına, dolandırılacağına, iftiraya uğrayacağına, kötü kişilerin şerrine denk geleceğine, kem gözlü insanların da nazarına uğrayacağına işaret eder. Uğursuzluk ve şanssızlık olarak tabir edilir. Rüya sahibinin arkasından dedikodusunu yapan, onu çirkin olayların içine çekmeye çalışan, adını kirletmenin, dolayısıyla da itibarını zedelemenin ve önünü tıkamanın planlarını yapan birilerinin varlığına işaret etmektedir.

Rüyada içki şişesi görmek, rüya sahibinin izlediği yolun yanlış olduğuna ve şu an içinde bulunduğu sıkıntının tamamen kendisinden, hatalarından ve yanlışlarından kaynaklandığına yorumlanır. Tüm uyarılara rağmen bildiğini okumakta ve gittiği yolu değiştirmemekte ısrarcı davranan rüya sahibinin gelecekte büyük pişmanlıklar duyacağına ancak hiçbir şeyi değiştiremeyeceğine geçmişte yaptığı hataların bedelini çok ağır bir şekilde ödeyeceğine, sevdiklerinden uzak kalacağına işaret eder. Büyük yanlışların, sayısız günahların da işareti olan rüya, yoldan çıkan bir hayatın kişiye ve sevdiklerine zarar vereceği konusunda uyarı olarak ele alınmalıdır. Zengin kişilerin, güçlerini kötüye kullanmaları halinde huzurlarının bir anda bozulacağına, kibirli hareketlerin sonucunda yalnız kalacaklarına işaret eder.

Rüyada ırgat görmek, hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin yakında alacağı sevindirici habere, finansal külfeti olan tanımadığı bir kişiden kurtulmaya, zorluk çekmeden elde edilen altına, bir kaç gün içinde alınacak memnun edici habere, kısa bir zaman içinde duyulacak müjdeli havadise, samimi yaşlı bir adama, parasal yükü olan akrabadan uzak durulacağına, hünerli bir kişiye, yakında alınacak iyi gelişmelere, kısa zamanda alınacak memnun edici habere, malın verimli olmasına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com