I-İ

I ve İ harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “I ve İ” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada işten kovulmak, tersine yorumlanan iyi rüyalar arasındadır. Rüya sahibinin hayırlı bir seçim yapacağı ve hayatı ile ilgili önemli yeniliklerin yaşanacağına işaret eder. Böyle bir rüya gören kişi ticaret hayatında çok başarılı olur ya da gerçekten iş değişikliği yaparak çok daha itibarlı ve parlak bir geleceğe adım atar demektir. Dişiyle tırnağıyla çalışıp kazanan ve helal lokma yiyen kişiyi temsil eden bu rüya aynı zamanda kişinin hak yolunda da uygun şekilde adım attığına ve iyi bir mümin olarak yaşadığına da tabir edilir. Rüyasında işten kovulduğunu gören kişinin karşısına farklı iş fırsatları çıkar ve şansı açılır demektir. Önünde başarılı bir yol uzanır ve rüya sahibinin zengin bir hayat süreceğine de yorumlanır. Herhangi bir işe sahip olmayan birinin böyle bir rüya görmesi de yeni bir atılım yapıp, kendi işini kuracağına işaret eder.

Rüyada izmarit görmek, gören kişi için mutluluklarla dolu sürdürdüğü hayatın sonuna gelindiğine, kişinin bundan sonra önceki hayatından biraz daha farklı bir yaşam sürdürmek zorunda kalacağına işaret eder. Özellikle rahat bir hayat yaşayan ve her zaman bu şekilde yaşamaya alışmış kişilerin mevcut durumlarında meydana gelen değişiklikler yüzünden sosyal açıdan daha geri planda kalacaklarına, psikolojik olarak yaşadıkları bu yeni hayatı kabul etmekte zorlanacaklarına ve daha yoksul bir yaşama alışmak zorunda kalacaklarına tabir edilir. Farklı bir yoruma göre ise izmarit görmek kişinin hayattaki her zevki tatmak için derin bir arzu duyduğuna ve ilgi alanının çok geniş olduğuna, sürekli olarak değişiklik yapmak isteğine işaret eder.

Rüyada inci kolye görmek, gören kişinin gözyaşı dökeceğine ve uzun süre boyunca ağlayacağı pek çok olay yaşayacağı anlamına gelir. Bekar bir genç kız rüyasında inci kolye görür ise, bu çok sayıda kısmete sahip olacağına ve evleneceğine işaret eder. Genç ve bekar hanımlar için birkaç dünür arasında kalmaya ve aşk hayatında kararsızlık yaşamaya da işaret eder. Rüyasında inci kolye gören kişi evli bir bayansa hamile kalır, eşi çok büyük ve pahalı bir hediye alır, ailesinden miras olarak bir gayrimenkul sahibi olur şeklinde tabir edilir.

Rüyada imza atmak, her insanın yapamayacağı bir iş başararak herkesi şaşırtmaya ve olmaz denileni başarmaya işaret eder. Rüya sahibinin, aslında biraz emek ve biraz cesaret gerektiren fakat tembellik ve sorumsuzluk nedeni ile herkesin imkansız gözü ile baktığı bir işi, ortaya alın terini ve emeğini koymak sureti ile başaracağına ve o işten nasipleneceğine işaret eder. Rüyada imza atmak yaşanacak olan güzel olaylara işaret eder. Borçlardan, hastalıklardan, kötü, gereksiz hiç lazım olmayan insanlardan, her türlü musibetten, sorunlardan, şansızlıktan kurtulmak anlamlarına gelir. Rüya sahibi en sonunda şeytanın bacağını kıracak ve kapalı olan kısmetinin açılmasını sağlayacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüyada ikindi namazı görmek, rüya sahibi için çok hayırlı şekilde yorumlanır ve inancını kaybetmiş veya dini açıdan zayıf bir inanca sahip olan kişilerin yaşadıkları olumsuzluklar sonucunda yeniden doğru yola gireceklerine ve kendileri için iyi olanı İslamiyet’te bulacaklarına, dini vecibeleri konusunda daha hassas davranarak her türlü ibadeti severek yerine getireceklerine işaret eder. Aşırı eğlenceli ve şehvetle geçen bir hayattan sonra kişinin işlediği günahlar ve aşırılıkları nedeni ile af dileyeceğine, Allah’a sığınarak yepyeni bir hayata başlayacağına, ailesinin de bu konuda desteğini alarak kendisine çok daha doğru bir hayat kuracağına işaret ettiği gibi, özellikle kumar gibi kötü alışkanlıkları olanlar için borçlarını kapatıp, daha düzgün, nefsine hakim bir yaşam süreceğine işaret eder.

Rüyada iguana görmek, gören kişinin iş hayatında çeşitli planlar ortaya koyacağına, bu planları gerçekleştirirken olayların gelişimine uygun olmayan durumlar ile karşılaşılacağına, bu durumlar iş hayatında kontrol edildiğinde yapılan planın bazı aşamalarında çok büyük hatalar yapıldığına ve düzeltilmesi gerektiğine işaret eder. Aynı zamanda, aile bireyleri arasında çok büyük bir bağ bulunduğuna ve çok hayırlı ve güzel gelişmeler ile bu bağın daha da büyüyeceğine yorumlanır.

Rüyada iğne vurulmak, gören kişinin yardıma ihtiyacı olacağı anlamına gelir. Rüya sahibi sıkıntılı, zahmetli ve zor bir döneme giriyor ve bu nedenle de güç zamanlar geçirecek demektir. Rüyada iğne vurulmak olumsuz gelişmeler yaşamak anlamına gelir. İşlerin bozulması, azalması ya da ters gitmesi nedeni ile rüya sahibinin kazancının düşmesi ve hatta bir süre sonra tamamen kesilmesi bu sebeple de yokluk içine düşmesi anlamına gelir. Rüyada iğne yediğini görmek, gören kişinin iş hayatında çok başarılı olacağı, dahiyane ve yaratıcı fikirleri sayesinde iş yerinin göz bebeği haline geleceği ve başarılı iş hayatı sayesinde ailesinin gurur kaynağı olacağına işaret eder. Rüya sahibi hep başarıları ile ön plana çıkacaktır şeklinde yorumlanır.

Rüyada iğde ağacı görmek, gören kişinin güzel huylu, uyumlu, misafirperver, anlayışlı ve iyi kalpli bir kişi olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin, iyiliği karşısında mahcup olan ve iyiliğe iyilikle cevap vermek isteyen birisi olacağına işaret eder. Aynı zamanda, namuslu, cömert ve eli açık insanlara ve kısmetin bol olduğu işlere yorumlanır.

Rüyada iftiraya uğramak, gören kişinin kötü haberler almasına, işlerde yaşanacak olan sıkıntıya, hastalığa, üzüntüye ve zorluk içine girmeye işaret eder. Rüya sahibi için hayırlı olan şeylerden geride kalmaya, bir süre üst üste gelecek musibetler yaşamaya ve kötü kişiler ile karşılaşmaya işaret eder. Bu kişiler nedeni ile rüya sahibi tehlikelere ve belalara da yakın olur demektir. Rüyada iftiraya uğramak, uğursuzluk ve kötü şans anlamına gelir. Rüya sahibinin iyi giden hayatı kem gözlere gelir, kötü dillere düşer ve bu nedenle de bu kişilerin olumsuz enerjisi sayesinde her şey alt üst olur ve hayatı kötü yönde seyretmeye başlar. Rüya sahibi bir süre mutsuz ve karamsar olur şeklinde yorumlanır.

Rüyada İftar görmek, rüya sahibinin manevi anlamda tatmin olacağı bir hayat sürdüğüne, kendisi de dahil olmak üzere iyi bir aileye mensup olduğuna ve tüm ev halkının birlik, beraberlik inancına sahip olduğuna, her işi gönülden yaptığına ve içinde Allah korkusu olduğu için asla kul hakkı yenmediğine işaret eder. Ticaretle uğraşan kişiler için çalışanların hakkının yenilmediğine ve herkese hakkı neyse teslim edildiğine, hayatı boyunca kişinin pek çok hayır duası aldığına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com