RÜYADA İSYAN ETMEK

Rüyada isyan etmek, farklı şekillerde yorumlanan bir rüyadır. Özellikle İslami açıdan rüya sahibinin yaşadığı hayatın eksikliğini, günaha olan düşkünlüğünü ifade eder. Hayatına dikkat etmeyen, zaaflarına ve zevklerine yenik düşen kişinin bir türlü ruhundaki açlığı doyuramayacağına, neye sahip olursa olsun huzuru bulamayacağına, yaşamını yeniden düzenlemesi gerektiğine ve günahtan ayrı bir hayatın içinde, daha düzgün ilişkiler kurarak, paraya değil, maneviyata önem vererek devam etmesi gerektiğine işaret eder. İsyan etmek Allah yolundan uzaklaşmak anlamına gelmektedir ve kişinin görüşünü olumsuz yönde etkiler. Zevke ve sefaya aşırı düşkün olmaya, sevdiklerini çıkarlar uğruna göz ardı etmeye ve onları kullanmaya işaret eder. Kişinin sadakatsizlik yapacağına, karşılığında yalnızlığa düşüp, kendisini mutsuz hissedeceğine işaret eder.

Rüyada İsyan Etmenin Anlamları

Rüyada aileye isyan etmek, başarı sarhoşluğu içine girilmesi nedeniyle kişinin kibir içine düşeceğine, böbürlendiği yaşamını bir süre sonra kaybedip, yanında yöresinde güvenilir kimseyi bulamayacağına tabir edilir. Sefahat içinde yaşarken ailesini önemsemeyen ve boş veren kişinin daha sonraki pişmanlığının yıkıcı olacağına, ömrünün sonuna kadar bu duygularla baş etmek zorunda kalacağına ve anne-babası vefat etmeden önce onlardan helallik alamayacağına işaret eder.

Rüyada Allah’a isyan etmek, çok büyük ve geri dönüşü zor bir günah işleneceğinin işaretçisidir. Bu rüya İslami olarak kişinin aklını başına alması gerektiğine, şeytanın izinden gitmek yerine bir an önce Allah’a yakarıp günahlarının affedilmesini istemesi gerektiğine işaret eder. Anne-babaya karşı gelmek, kendisini seven ve yardımcı olan kişilere karşı ihanet etmek, kötü alışkanlıkların içine düşmek anlamına gelir. Alkol ve kumar gibi sebeplerden dolayı kişinin tüm yaşantısının geri dönüşsüz şekilde mahvolacağına, sahip olduğu değerli ne varsa elinden kayıp gideceğine, asla mutlu olamayacağına işaret eder. Büyük bir imtihan içinden geçileceğine ve sonuçlarının acı olabileceğine tabir edilir.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.ruyaninanlami.com