N

N harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “N” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada nohut, şansın dönmesi, rızkın artması, işlerde bereket olması anlamına gelirken aynı zamanda da meşakkat anlamına gelir. Rüya sahibi kazancını çok çalışıp ve çok yorulduktan sonra kazanacaktır. Yani rüyasında nohut gören kişinin kolay para kazanma şansı yoktur ama kısmeti açıktır. Fakat bazı rüya tabirleri rüyada nohut görmeyi, hayırsız, rüya sahibine yar olmayacak, boğazından geçmeyecek ya da cebine girmeyecek kazanç şeklinde tabir ederler.

Rüyada nazar boncuğu, maşallah dedirtecek güzel olayların yaşanması anlamına gelir. Rüya sahibi için çok güzel ve çok hayırlı bir rüyadır. Nazar boncuğu, rüya sahibinin hayatında yaşayacağı en güzel döneme ve en şanslı olduğu zamana işaret eder. Dileklerinin ve hayallerinin gerçekleşmesi, mutluluk üstüne mutluluk yaşamasına delalettir. İş hayatındaki başarı grafiği yükselir, uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı projeleri hayat bulur, üzerinde sabırla beklediği her ne varsa kendisine fayda verecek şekilde sonuçlanır.

Rüyada nar ağacı, ahlakı güzel ve inancı yüksek kişiye işaret eder. Bu kişi sadece kendi kasasını doldurmak peşinde olmayan eli bol, gönlü bol, çevresindekilere hayrı dokunan, yardımsever ve imanlı kimse olarak tasvir edilir. Hak yolunda pek çok hayır işi yapıp bunu ibadet olarak kabul eder. Rüyada nar ağacı görmek, bir yandan da zenginlik anlamına gelir.

 

Rüyada nargile, pek de iyi değildir. Rüya sahibinin tekin olmayan yollara gireceğine, kötü kişilere yakın olacağına, kusurlu ve eksik yanlarının giderek çoğalacağına, iyi huylarından yavaş yavaş uzaklaşacağına ve bu nedenle de kötü, can sıkıcı olaylar yaşayacağına bunun yanında bir de adının toplumda kötü anılacağına alamet eder. Kişinin, huy değiştireceği, o iyi kalpli insanın gideceği, yerine sevdiklerini çok üzecek ve şaşırtacak birinin geleceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada nane görmenin anlamı, bir yandan yaşamayı ifade ederken bir yandan da hayatın noktalanması olarak tabir edilir. Olumlu ve olumsuz şekillerde tabir edilen rüya, bir yandan keyif ve sefa anlamına gelirken bir yanda da mutsuz olmak şeklinde yorumlanır. Yani nane rüyası daha ziyade rüyanın niteliğine bağlı olarak tabir edilir. Rüyanın görülme şekline bağlı olarak iyiye, güzele, hayra, kısmete ve mutluluğa delalet edebileceği gibi kazaya, belaya, hastalığa ya da üzüntüye de işaret edebilir.

Rüyada nar görmenin anlamı, genellikle hayra yorulur. Rüyada nar, rüyayı gören kişi bekarsa eşe, evliyse dünyaya gelecek çocuğa, maddi açıdan güzel zamanlara, bol kazanca işaret eder. Rüyada görülen kırmızı nar taneleri, ele geçecek altın olarak, beyaz nar taneleri de gümüş olarak yorumlanır. Rüyada nar kış mevsiminde görüldüyse gören kişinin emeği ile kazanacağı mala ve mülke yorumlanır. Mevsimi dışında görülen nar, kişinin haksız kazanç sağlayacağına, eline haram para geçeceğine işarettir. Rüyasında nar gören bir erkek ise genel olarak eş ile tabir edilir.

Rüyada nehir görmenin anlamı, doğanın uyanışı ve baharın gelişinin müjdecisidir. Bu durumda ağaçların bol meyve vermesi, ekinlerin filizlenmesi, fidanların boy vermesi şeklinde yorumlanabilir. Rüyada bir yerde nehir görmek o yerde yaşamın güzelleşeceğine, rızkın artacağına ve hayatın kolaylaşacağına delalet eder. Rüyada nehrin kötü ve pis olması o yerde sorunlar çıkacağına, ekinlerin telef olup, kişilerin açlık çekeceği anlamına gelirken, diğer yandan temiz ve beyaz köpüklü nehir görmek bunun tam tersi şekilde tabir edilir. Bol nimet demektir. Rüyada alabildiğine engin nehirler söz sahibi, sırtı yere gelmeyecek kimseler, daha normal büyüklükteki nehirlerse resmi görevliler olarak ifade edilir.

Rüyada nal görmenin anlamı, her çeşit hayvanın nalını görmek mala ve rızka delalet eder. Nal talihin açılması ve uğurlu olaylar olarak yorumlanır. Rüyada nal gören kişinin şansı açık olacak demektir. Yolda nal bulan bir kimsenin karşısına, hiç beklemediği bir anda güzel bir fırsat çıkacaktır. İş hayatınızda birçok başarıya imza atacaksınız. Bunun yanında rüyada nal, hayatınızın aşkını sonunda bulup, onunla evleneceğiniz anlamına da gelir. Rüyada nal görmek, ne şekilde olursa olsun mala işarettir. Bütün isteklerinizin gerçekleşeceğine, bir nalbantın size nal taktığını görmek; malınıza karşılık bir ceza ödeyeceğinize, hayvanlarınıza nal taktığınızı ya da taktırdığınızı görmek; işlerinizdeki başarınız sayesinde çok para kazanacağınıza, nal aldığınızı veya bulduğunuzu görmek; yakında kazançlı bir işe girişeceğinize işarettir. Hayvanlarını nalladığını veya nallattığını gören, yolculuğa çıkar. Yahut işlerinde gayret göstererek çok para kazanır. Bir rivayete göre de; nal görmek, sansa ve arzuladığınız şeylerin yerine geleceğine işarettir. Nal rüyaları daima hayra yorulur.

Rüyada naftalin görmenin anlamı, yakın bir zamanda ummadığınız bir büyüğünüzden elinize geçecek yüklü miktardaki paraya delalet eder. Rüyada naftalin gören kişi, kendisinden yaşça büyük bir tanıdığından veyahut akrabasından göreceği yardıma ya da desteğe işaret eder. Kişi son zamanlarda zor dönemler ve sıkıntılı günlere maruz kalarak oldukça üzüntü içindedir. Buna sebebiyetten etrafında bulunan fakat hiç umulmayan iyi kalpli kişi sizin sıkıntı ve dertlerinize son vererek sizi rahata kavuşturacaktır. Aynı zamanda bazı rüya yorumcularına göre naftalin rüyası geçmişi temsil eder. Rüya sahibinin etrafında bulunan bazı kişiler sizin sürekli geçmişinizi kurcalayarak huzursuz olmanıza neden olurlar. Bu kişi ya da kişiler sizin mutluluğunuzu çekemeyenler ve sizin iyi olmanızı istemeyen kişilerdir. Etrafınızda bulunan bu kişi ya da kişiler aslında hiçte öyle değillermiş gibi olsalar da, içten içe size kötülük ve fesatlık duygusu beslerler. Bu kimselerin varlığından kısa sürede haberdar olmakta fayda var. Aksi halde mutluluğunuz gölgelenebilir ya da süre gelen bir ilişkiniz var ise sonlanabilir. Fakat elinizi çabuk tutmayarak onların oyunlarına düşerseniz, sonradan çok pişman olacaksınız. Kısaca naftalin rüyası haberci rüyalar arasında yer almaktadır. Ayriyeten böyle bir olay sonucunda da bu rüya görülebilir. Bundan da ders çıkarmanız gerekir. Hiçbir şey için geç değildir. Eski mutlu günlerinize geri dönmek için de görülen haberci rüya olarak da adlandırılabilir. 

Rüyada nakış görmenin anlamı, oldukça hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır. Rüyayı gören kişinin işleri açılır ve hiç olmadığı kadar şansı, kısmeti ve bereketi çoğalır. Rüya sahibinin kazancı artar. Maddi ve manevi anlamda büyük başarılar elde eder. Karlı bir ortaklık kurabilirsiniz ya da ticaret hayatına atılarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Kısaca iş hayatınızda bir yıldız gibi parlayacağınız dönemin kapıda olduğunun göstergesidir. Rüyada nakış işlediğini gören kişinin iş hayatı üst saflara çıkarken, aşk hayatınında tam tersi olacağının habercisidir. Bu sebeple süregelen bir ilişkiniz varsa veyahut evli iseniz bu dönem çok dikkatli davranmakta yarar var.

www.ruyaninanlami.com