RÜYADA NEHİR GÖRMEK

Rüyada nehir görmenin anlamı, doğanın uyanışı ve baharın gelişinin müjdecisidir. Bu durumda ağaçların bol meyve vermesi, ekinlerin filizlenmesi, fidanların boy vermesi şeklinde yorumlanabilir. Rüyada bir yerde nehir görmek o yerde yaşamın güzelleşeceğine, rızkın artacağına ve hayatın kolaylaşacağına delalet eder. Rüyada nehrin kötü ve pis olması o yerde sorunlar çıkacağına, ekinlerin telef olup, kişilerin açlık çekeceği anlamına gelirken, diğer yandan temiz ve beyaz köpüklü nehir görmek bunun tam tersi şekilde tabir edilir. Bol nimet demektir. Rüyada alabildiğine engin nehirler söz sahibi, sırtı yere gelmeyecek kimseler, daha normal büyüklükteki nehirlerse resmi görevliler olarak ifade edilir.

Rüyada Nehir Görmenin Anlamları

Rüyada nehire girmek, güzel bir yerde olmak ya da tatil için yeni bir yerde yeni doğal güzellikler keşfetmek şeklinde tabir edilir.

Rüyada nehir geçmek, zorlukları aşarak hedefe ulaşmaya delalet eder. Bu sayede kişinin kendine olan inancı ve özgüveni de yerine gelmiş olacaktır.

Rüyada nehir suyu içmek, mutluluk, kısmet ve şifadır. Nehir suyu tatlıysa o halde kişinin büyük bir malın varisi olacağı ve mirasa konarak servet sahibi olacağı anlamına gelir.

Rüyada nehir kenarında yürümek, tüm sıkıntıları geride bırakmaya, hastalıkların sona ermesine ve rahata kavuşmaya delalet eder. Rüya sahibi kaybettiği neşesine yeniden kavuşacak demektir.

Rüyada nehir üzerinde yürümek, batmadan yürüdüğünü gören kişi Allah katından makbul işler yapan, hidayete ermiş kişi olarak değerlendirilir. Rüya sahibi yine temiz ve iyi niyetle bir hayır işi yapmaya gönüllü olacak diye yorumlanır.

 

 


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.