N

N harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “N” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada nohut yemek, rüya sahibinin rızkının arttığı bir anda elinin rahatlaması sonucunda huzurlu hale gelmesine ve ruhsal olarak da kendisini iyi hissetmesine işaret eder. Nohut yiyen kişinin evinde düğün dernek hazırlıkları olur veya kızını, oğlunu evlendirir demektir. Hayırlı işlere, evliliklere veya çocuk sahibi olunduğu için yapılan kutlamalara da işaret eden rüya, haneye gelecek kalabalık misafirleri de işaret eder. Kişinin sevdikleri ile beraber geçireceği kalabalık ve eğlenceli günlere de tabir edilen rüya, her türlü mutluluğun anahtarına sahip olunacağına, maddi rahatlık yaşayan kişinin ailesiyle beraber kalkınacağına ve geçim zorluğu olmadan süreceği rahat hayata işaret eder.

Rüyada nöbet görmek, gören kişi için yaşanacak ani bir yolculukla düzenin bozulmasına, iş hayatında aşırı yoğun çalışmak zorunda kalarak zaman zaman sağlık sorunları yaşanacağına, bekarlar için hayalini kurdukları gibi bir kısmetle evlilik gerçekleştireceklerine ve tersliklerin yoluna gireceğine işaret eder. İşine sahip çıkmak, gelecekte daha iyi bir yaşama sahip olmak için farklı projeler geliştireceğine, güzel günlerin geleceğine yorumlanır. Sevilen bir arkadaşın ya da yakının evlilik hazırlıklarında ona maddi ve manevi anlamda destek olmaya, hayırlı işlere girişileceğine, pek çok problemin peş peşe çözüleceğine işaret eder. Rüya sahibini sevince boğacak gelişmelerin habercisi olan bu rüya, hasret çekilen bir kişiyle tez zamanda kavuşulacağına ve mesleki açıdan herkesin alkışlayacağı bir pozisyona sahip olunacağına işaret eder.

Rüyada nişan atmak, rüya sahibi için iş hayatında meydana gelecek krizlere işaret eder. Rüyasında nişan atan kişi çalışma hayatında zarara uğrar ve para kaybeder şeklinde yorumlanır. Yine bu rüya borca girmeye, maddi zorluklar ile karşılaşmaya da tabir edilir. Mevkiden düşmek, itibar kaybetmek anlamlarına da gelir.

Rüyada nikah görmek, gören kişi için hayra, doğruya ve güzele işaret eder. Rüya sahibinin yaşayacağı sağlıklı, uzun ve mutlu bir ömre tabir edilir. Bir yandan da ağız tadını hiç kaybetmeden, gönlünce bir yaşam sürmesi şeklinde değerlendirilir. Yani rüya sahibi küçük de olsa kendisini mutlu edecek olaylar sayesinde, her gününü güzel ve huzurlu geçirecek demektir. Rüyada nikah görmek aynı zamanda dinde güzel duygulara ve güzel amellere sahip olmaya yorumlanır. Rüya sahibi yaşadıkça hak yolunda olmaktan ve bu yolda hayırlı işler yapmaktan vazgeçmeyecektir demektir.

Rüyada nar yemek, gören kişinin çok büyük çalışmalar yaparak büyük başarılar ve parasal kazançlar elde edeceği işinde çok iyi yerlere geleceğine, kazandığı paraların işine ve hanesine büyük miktarda bolluk ve bereket getireceğine, hayırlı işlere imza atacağına, elde ettiği kazanç ve şöhreti sayesinde büyük bir servete sahip olacağına ve çok rahat ve huzurlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada nazarlık görmek, gerçek anlamına benzer ve hayırlı olana işaret eder. Bu rüya şans olarak kabul edilir ve rüya sahibine şans getirecek, kısmetinin açılmasını sağlayacak güzel gelişmelerin yaşanacağına işaret eder. Sabır ile çalışmanın, inanmanın ve başarıda ısrarcı olmanın gören kişiye mutluluk getireceğine tabir edilir. Rüyada nazarlık görmek, rüya sahibine müjdeli haberler geleceğine, hayatının güllük gülistanlık olacağına ve kişinin yüzünün artık güleceğine işaret eder.

Rüyada nasır görmek, rüya sahibi için üzücü, fakat çabuk geçecek olan bir tehlikeye işaret eder. Yani önce üzücü bir durum ile karşılaşıp sonra bu üzüntünün hemen atlatılacağına işaret eden bir rüya, gören kişinin iş hayatında ve sosyal hayatında yaşayacağı, kısa süreli olacak bir sıkıntı, sorun ve probleme de işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin, yakın bir zamanda iş hayatında yaşayacağı ve büyük parasal kayıplara neden olacak sıkıntılara da tabir edilir.

Rüyada nişanlı birinin ayrıldığını görmek, rüya sahibinin tanıdığı bir çiftin boşanmasına veya yuvasının yıkılmasına, ilişkisinde aile engellerine takılmaları nedeniyle zor günler geçirmelerine, kavga etmelerine veya tatsız konuşmalarına tanık olmaya işaret eder. Rüya sahibinin yeni bir sorumluluk almak için yaşının uygun olmadığını, yetişkin olsa dahi ev geçindirecek vasıflara sahip olmamasından dolayı acele karar vermeden önce muhakkak ailesine danışması gerektiğini ifade eder. Aile onayı olmayan bir ilişkinin sürdürülmesinin kişi için daha sonra çözmek adına epeyce uğraşmak zorunda kalacağı, zaman kaybedeceği ve manevi açıdan yıpranacağı bir sürece girmesine neden olacağının işaretçisidir. Aynı zamanda kişinin özel hayatının pek çok dedikoduya karışması nedeniyle aile içinde yaşanacak bir huzursuzluğa da işaret eder.

Rüyada noter görmek, rüya sahibinin yaptığı işlerde onay almasına ve yöneticilerinin ve patronlarının gözüne girmek suretiyle terfi etmenin habercisidir. Kişinin hayatında yasa dışı unsurlar bulunmadığı gibi, günah işlememek için özen gösterildiğini, insanlara her zaman eşitlikçi ve adil davranıldığını ifade eden rüya, kaymakamlık, valilik, avukatlık gibi mesleklerde başarılı olunacağına, kişinin seçeceği meslekte isim yaparak herkesin takdirini, saygısını toplayacağına tabir edilir. Akrabalarla miras paylaşımı yapmak için bir araya gelmenin ve mevcut malları bölüşmenin işareti olduğu gibi, anne ve babadan alınacak yüklü bir parayla kendi işini kuracak olmaya da yorumlanmaktadır. Noter görmek devlet makamlarında görev almak yahut resmi sınavlara girerek hayatını değiştirmek, mülakatlarda etkileyici konuşmalar yapmak, insanların güvenini kazanarak yaşamak şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada nohut yemeği görmek, rüya sahibi için bereketli bir kazanca sahip olmak ile beraber son derece hayırlı gelişmelerin yaşanacağını haber veren güzel bir rüyadır. Kısmetlerin taşacağı bir döneme girildiğinin müjdesini veren rüya nişan veya söz gibi bir durumun gündeme geleceğine, yeni bir yuva kurmak için uğraş verileceğine de alamettir. Özellikle bekar kişiler için bereketli bir evlilik yaşamına, çok çocuk sahibi olmaya da yorumlanır. Nohut yemeği evin içindeki huzurun ve bereketin hiçbir zaman eksilmeyeceğini, kişinin her koşulda ailesini rahat ettireceğini, hiçbir özveriden kaçınmayarak, anlayışlı bir eş ve hoşgörülü bir ebeveyn olacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com