RÜYADA NAMAZ KILMAK

Rüyada namaz kılmak farklı şekillerde yorumlanır. Çünkü farz namazının, Cuma namazının, nafile namazının ve bayram namazının yani kısacası her namazın farklı bir yorumu vardır. Rüyada farz namazının kılınması güzel bir şeydir ve kişinin memur olarak yüksek bir mevkide olacağına işaret eder. Ona verilmiş bir emaneti yerine getireceğine, kuruntu ve endişelerden de emin olmaya işaret eder. Rüyasında farz namazını kıldığını gören kişi, küs olduğu bir kişiyle yeniden barışır. Ayrıca bu kişi borcuna sadık kalarak borcunu öder, verdiği sözleri de yerine getirir demektir. Rüyasında farz namazını abdestli olarak kılan kişi Allah’ın farzlarından birini gerçekleştirmiş olur. Eğer rüyasında farz namazını kıldığı kişi bir imamsa bu riya onun bir yere borçlanacağını ve tazminat ödeyeceğini işaret eder. Rüyasında öğle namazını kılıp tamamladığını gören kişi amacına ulaşır şeklinde tabir edilir.

Rüyada Namaz Kılmanın Anlamları

Rüyada camide namaz kılmak, gören kişinin tüm arzu ve istekleri gerçekleşir. Bu rüya gören kişinin ibadetlerini tam yapan bir kimse olduğuna işarettir. Cami insanları bir araya getiren, ,ibadet edilen ruhani yerlerdir. Bu nedenle rüyada burada namaz kılmak, mutluluk ve saadetle geçecek bir ömre, her anlamda huzurlu olmaya, sıkıntılarından kurtulmaya, bazen de insanlar arasında lider olmaya, amirliğe yükselmeye, toplum içinde iyi bir şekilde sivrilmeye işarettir. Camiye girip namaz kılmadan çıkmak, hayırlı bir rüya olarak kabul edilmez. Bu rüyayı gören kimseye hilekar bir adam eliyle kötülük ulaşır veya rüya sahibi bizzat kendisi toplum içinde nifak çıkararak insanların huzurunu bozar.

Rüyada cenaze namazı kılmak, şefaat anlamına gelir. Rüyada ölü için kılınan namaz, o kişi için çok dua ve istiğfar etmeye işaret eder.  Eğer kişi rüyasında kendini bir imamın arkasında cenaze namazı kılarken görürse bu o kişinin ölü ruhlar için dua edilecek bir yerde bulunacağına işaret eder. Rüyada cenaze namazı kılmak aynı zamanda dini bozuk olan bir kişi için aracılık etmeye işaret eder.

Rüyada Cuma namazı kılmak, çok hayırlı ve güzel işlere işaret eder. Kim ki rüyasında Cuma namazı kılmaya nail olursa eğer, o kişi hayırlı ve güzel haberler alır, bayramları ve mevsimleri görür, borcundan kurtulur ve hacca gider. Cuma namazı kılan kişi daima mutlu olacağı ve huzurla yaşayacağı bir ömür geçirir. Bu rüya bazen de ibadetleri tam ve güzel yapmaya, iç huzuruna, sıkıntılardan kurtulmaya, güzel bir ömre, kulluk derecesinin artmasına, dünyevi olandan ayrılıp ahirete yönelmesine yorumlanmaktadır.

Rüyada bayram namazı kılmak, çok güzel ve hayırlı haberlere ve işlere işaret eder. Rüyasında bayram namazı kıldığını gören kişi hastaysa, hastalığından kurtulup sıhhatine kavuşur, borçluysa borcunu öder rahata erer, eğer sıkıntıdaysa sıkıntısından kurtulur ve rahata kavuşur. Eğer kişi rüyasında kurban bayramı namazı kılıyorsa adadığı adakları yerine getirecek, vasiyetine sadık kalacak, ve hayırlı işler yapacak demektir. Bütün bunların yanı sıra kurban ve ramazan bayramı namazlarını kılmak düşmana da işaret edebilir. Bu bayramlar bazen karşılaşılması muhtemel bir düşmana işaret eder.

Rüyada namazı oturarak kılmak, kaderine razı olup az maaşa kanaate etmeye, aynı zamanda kişinin acizliğine ve korkaklığına işaret eder. Namazı oturarak kılmak aynı zamanda kişinin babasının, hocasının ya da üzerinde hakkı bulunan bir kimsenin hastalığıyla korkutulacağına işaret eder.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.ruyaninanlami.com