C-Ç

C ve Ç harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “C ve Ç” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada cevşen görmek, gören kişinin kötülüklerden, kazalardan, belalardan, kem gözlerden ve art niyetli insanların gazabından uzak olduğuna, böylece canının ve malının da güvende olduğuna tabir edilir. Rüya sahibinin anne ve babasının hayır duasını alması sayesinde ayağının hiç tökezlemeyeceği, yoluna engellerin çıkmayacağı, başarısız olmayacağı ve zarar görmeyeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada çuvaldız görmek, gören kişinin uzlaşmacı, anlayışlı, halden anlayan, uyumlu ve herkesle iyi geçinen bir kişi olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin insanları bir araya getirmeye ve onları bir arada mutlu tutmaya çalıştığına, küsler arasında barış ve sevgiyi sağladığına rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin insanlar arasında köprü olduğuna ve her zaman ortamı yumuşatmak için çaba harcadığına işaret etmektedir.

Rüyada çul görmek, gören kişinin geçim derdine düşeceğine bu nedenle sadece kendi yaşamına yoğunlaşacağına, yaşam telaşı ve para kazanma zorunluluğu nedeniyle gözünün de başka kimseleri görmeyeceğine işaret eder. Rüya sahibinin çok malı mülkü olacağına fakat hiç birinin maddi değerinin bulunmayacağına, ona şifa olmayacağına ve rahatlık getirmeyeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada çürük diş görmek, rüya sahibinin canının sıkılmasına neden olacak olaylar yaşamasına, huzursuz ve mutsuz olmasına işaret eder. Rüya sahibinin içine kapanmasına, evinden çıkamaz olmasına, işinden ve sosyal hayatından geri kalmasına sebep olacak bazı kötü olaylar yaşanacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin kişisel bazı sorunlarının olacağına, bu sıkıntılardan kurtulmasının da zaman alacağına tabir edilir. Rüya sahibinin kendini çok yorgun, halsiz ve mutsuz hissedeceği ve sürekli uyuma ihtiyacı duyacağı günler yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada cüzdan bulmak, iki şekilde yorumlanır. Eğer cüzdanın içi para ile dolu ise rüya sahibinin rahat bir şekilde yaşayacağına, maddi sıkıntı ve geçim sıkıntısı çekmeyeceğine, bereket ve bolluk içerisinde geçireceği bir döneme işaret eder. Rüyada boş cüzdan bulmak ise, fakirlik, maddi anlamda meşakkat içinde olma ve iş hayatındaki başarısızlıklardır. Boş cüzdan bulan kişinin işleri bozulur ve bazı kederlere maruz kalır. Bazen de bu rüya hayırsız kısmetlere veya kendisine faydası olmayan kazançlara işaret eder.

Rüyada cübbe görmek, rüya sahibinin büyük sevinç ve heyecan yaratacak haberler ya da teklifler almasına, mutluluğunu dostlarla paylaşmasına, bu uğurda kutlama ya da eğlence yapmaya işaret eder. Rüya sahibinin muradına ereceği ve sevdiği ile kavuşacağı anlamına gelmektedir. Hayırlı kısmetlere, şansın bol ve açık olmasına, rüyayı gören kişinin istikbalinin parlaklığına rivayet edilir. Amaçları gerçekleştirmeye ve başarılı olmaya yorumlanır.

Rüyada cüce görmek, hoşluk anlamına gelir. Rüya sahibinin göreceği iyi günlere ve sevindirici gelişmelere işaret eder. Hayallerin gerçekleşmesi, mutluluğun ve aşkın kapıyı çalması, gönlün şen, keyfinde yerinde olması anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi, hayatında hiç olmadığı kadar mutlu olacak, hayatının en güzel, en parlak ve en kısmetli günlerini yaşayacak demektir. Rüyasında cüce gören kişinin gözyaşları artık duracak, huzurdan gözlerinin içi parlamaya başlayacak şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada çakıl görmek, gören kişinin çok şansız biri olmasından dolayı çok sıkıntılı ve zor zamanlar geçirdiğine, bu yüzden uzun zamandan beri huzursuzluk yaşadığına, bu durumdan kurtulmak için bazı çalışmalar gerçekleştireceğine, yorulduğu ve sıkıldığı zamanlarda ortaya çıkan bir rahatsızlık ile uğraşmak zorunda kalacağına, maddi ve manevi olarak çok büyük zararlar göreceğine ve üzüleceğine işaret eder.

Rüyada çakı görmek, keskin ifadelere, büyük sözlere, kırıcı konuşmalara ve işgüzarlık etmeye işaret eder.Büyük lokma yemek yerine, boyundan büyük laflar etmeye, iddialı işlere girişmeye, kendini aşan sözler vermeye ve düşmanlığa neden olacak tavırlar içinde olmaya tabir edilir. Kötü haberlere, tatsız konulara, dedikoduya, yalana ve iftiraya işaret etmektedir. Bu rüya bazen de rüya sahibine görünen uzun bir yol olarak ifade edilmektedir.

Rüyada çağla yemek, farklı şekillerde yorumlanır. Rüyasında çağla yiyen kişi, oldukça büyük menfaatler elde eder ve iş yaşamında birtakım kolaylıklarla karşılaşır demektir. Bu rüya mal ve mülke, çok miktarda paraya, rüya sahibinin eline geçecek fırsatlara, bu imkanları değerlendirirse şan ve şöhret kazanacağına ve her anlamda mutlu olacağına işaret etmektedir. Bazen de kıymet kazanmaya işarettir.

www.ruyaninanlami.com