C-Ç

C ve Ç harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “C ve Ç” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada cips yemek, bir serveti boşa harcamak, eldeki paranın kıymetini bilememek, aşırı bonkör ve sorumsuz davranışlar yüzünden maddi anlamda zor günlerle karşılaşmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin hayatının rahatlığından dolayı sorumluluklarını da ötelemeye başlayacağına ve bu durumun bir süre sonra alışkanlık haline geleceğine, sonrasında pişman olsa da kayıpların telafi edilmesi mümkün olmayan hale geleceğine işaret eder. Cips yiyen kişi boş işlerle uğraşmaktan ve zamanını öldürmekten başka bir şey yapmadığı için ailesinin de sert eleştirilerine maruz kalır demektir. Özellikle evli kişilerin bu tip davranışları yüzünden eşleri ile kavgalı durumlar içine gireceklerine ve ev içinde yaşanacak gerginliklerin daha da sertleşeceğine yorumlanır.

Rüyada cinayet işlemek, iyi şekilde tabir edilmez. Rüya sahibinin şanssız ve mutsuz olacağına, düzeninin bozulacağına, emeklerinin boşa gideceğine, hayallerinin ve umutlarının tabiri caizse suya düşeceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin büyük beklentilerle girdiği ve varını yoğunu yatırdığı işlerde başarısız olacağına ve hayal kırıklığı yaşayacağına tabir edilir. Maddi zarara uğramaya, para ve mal kaybetmeye, moralsiz ve mutsuz olmaya yorumlanır. Rüya sahibinin zahmete ve meşakkate düşeceğine bu dönemde de yıpranacağına tabir edilir.

Rüyada cinsel organ, gören kişinin zengin olmasına, geniş rızık elde etmesine, bolluk ve bereket içinde yaşamasına, mutluluğa, huzura ve kurulu düzene işaret eder. Rüya sahibinin istediği hayata kavuşacağına ve kalabalık bir ailesi olacağına işaret eder. Rüya sahibinin Allah’ın pek çok lütfu ile mükafatlandırılacağı ve bunun için de her gün şükredip, secde edeceğine tabir edilir. Rüyayı gören kişinin işinde çok başarılı olacağına, istediği yerlere geleceğine ve planladığı kariyeri yapacağına işaret eder. Mesleki anlamda rüyayı gören kişinin muradına ereceği bunun da aile saadetini olumlu yönde etkileyeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada eteğin açılması ya da pantolonun sökülmesi nedeni ile kişinin cinsel organın görünmesi toplumca ayıplanacak bir iş yapmaya işaret eder. Rüyada kişi cinsel organın göründüğünü ve bundan kızarıp bozarıp, yerin dibine girmek istercesine büyük bir utanç duyduğunu hissederse eğer, onu çekemeyen ve kıskanan kişileri çok memnun edecek bir olayla karşılaşmasına işaret eder.

Rüyada cüzdanı görmek, gören kişiye ait özel bir gerçek demektir, kişi eğer rüyasında cüzdanını bir başkasına veriyorsa bu birine özel bir sorununu anlatacağı anlamına gelir. Rüyada cüzdanını kaybetmek aynı zamanda münakaşa ve tatsızlık anlamına gelir. Rüya sahibinin çok iyi anlaştığı biriyle kavga edeceğine işaret eder.

Rüyada cumhuriyet altını görmek, pek de iyi anlamlara gelmez. Rüya sahibi için dertlerin ve sıkıntıların yükü ve ağırlığı olarak tabir edilir. Rüyayı gören kişinin hayatının şu sıralar hiç de yolunda gitmeyeceğine, olumlu şekilde ilerlemeyeceğine, başına kötü ve tatsız olaylar geleceğine, problemlerinin ve borçlarının da çoğalacağına işaret eder. Rüya sahibi için üzülmeye, ağlamaya, kötü düşüncelere, korkulara ve şüphelere kapılmaya yorumlanır.

Rüyada çamurlu su görmek, gören kişinin çok kötü ve çok sıkıntılı bir dönem geçirdiğine, çok büyük bir huzursuzluk duyup bir süre sevinç ve neşe gibi duygulardan uzak yaşayacağına, etrafındaki insanlar ile sürekli tartışıp duracağına, her şeyde bir sorun bulacağına ve en ufak şeyden bile çok büyük bir kavga çıkaracağına işaret eder. Aynı zamanda bu sorunlu ve sıkıntılı durumdan kurtulmak için rüya sahibinin, biraz sakinleşmesi, daha rahat edeceği bir yere gitmesi ya da bir şeyler yapması ve hayatı daha rahat bir insan olarak yaşaması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada çanta çaldırmak, rüya sahibinin zamanını boşa geçirildiğine, sürekli hayal kurduğu işlerin kendisine hiçbir fayda sağlamayacak olmasına, yanlış yatırımlarda bulunmasından ve hesapsız davranmasından dolayı elindeki her şeyi kaybedeceğine, birikimlerinin yok olması neticesinde kendisini birden çok düşkün bir halde bulacağına ve ruhen de büyük bir bunalım geçireceğine işaret eder. Çanta çaldıran kişi ticaret ile uğraşıyorsa işini kaybeder veya iflas eder demektir. Bu rüya gören kişinin tüm parasını yatırdığı işinin kötü sonuçlanacağı zor bir dönemin habercisidir.

Rüyada çalı görmek, gören kişinin yaptığı işlere engel olan, ortaya koyduğu çalışmalarda hep bir eksiklik gören ve her zaman rüya sahibini eleştiren ve iğneleyen bir kişinin varlığına işaret eder. Rüya sahibinin gerçekleştireceği projelerde elde edeceği başarıyla büyük miktarlarda para ve mal kazanmaya yorumlanır. Ayrıca, hayırlı bir kısmetle evlenip çocuk sahibi olmaya da işaret etmektedir.

Rüyada ciğer yemek, gören kişi için kolay yoldan elde edilecek rızık olarak tabir edilir. Rüya sahibinin oturarak çalışacağı, söz sahibi olacağı için iş yapmaktan çok iş yaptırarak para kazanacağı bir mesleği olacağına bu sayede de iş yükünü başkalarının yükleneceğine, kişinin kaymağını toplayıp, pastadan en büyük dilimi kendisinin alacağına işaret eder. Bolluk ve bereket anlamına gelir. Rüyasında ciğer yediğini gören kişi ama bugün ama yarın mutlaka zengin olacaktır şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada cin çarpması, gören kişi için hiç de iyi bir rüya değildir ve iyi olana işaret etmez. Rüya sahibinin arsız, yüzsüz, uslanmaz, yalancı ve kötü kişilerin yolundan gideceğine, onlar gibi davranıp, mal ve para sahibi olacağına ama imanını alçaltacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi, iyi huylarından uzaklaşacak, ahlakını ve dinini kaybedecek, içindeki Allah korkusunu unutup, nefsine yenik düşecek şeklinde yorumlanmaktadır.

www.ruyaninanlami.com