C-Ç

C ve Ç harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “C ve Ç” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada çam fıstığı görmek, hayırlı şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin yapacağı işlerde kazanacağı paranın hayırlı olduğuna ve rüya gören kişinin hanesinde bereket ve bolluğun sürekli hale geleceğine işaret eder. Verilen emeğin ve akıtılan terin karşılığının tam anlamıyla alınacağına ve hayat boyunca refah, mutluluk ve sevinç içerisinde yaşanacağına tabir edilir. Rüya sahibine hiç beklenmedik bir anda gelecek olan paraya yorumlanır.

Rüyada çalmak, gerçeğin tam aksine son derece iyi, güzel ve hayırlı şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin mutluluğu yakalamasına, sağlıklı ve sıhhatli olmasına işaret eder. Rüya sahibinin rızıktan yana payına düşeni alacağına, emeklerinin boşa gitmeyeceğine, hanesinin bollukla dolacağına işaret eder. İş yeri açmaya ya da rütbe atlamaya, parasızlıktan ve geçim derdinden kurtulmaya, başarılı olmaya tabir edilir. Rüyada çalmak, müjdeli olaylar yaşamaya, güzel ve hayırlı haberler almaya, övgü dolu sözler işitmeye şeklinde tabir edilir.

Rüyada cami avlusu görmek, rüya sahibinin dini bütün bir kişiden önemli nasihatler almasına, mal varlığının bereketinin artarak kişinin ömür boyu zengin bir hayat sürmesine, bekar olan kişiler için İslami inancı tam olan ve hayırlı işler yapan, eli açık, zengin, namuslu biri ile evlilik gerçekleştirileceğine, evli kişiler için de bebek sahibi olmaya işaret eder. Cami avlusu görmek, kişinin büyük bir yardımda bulunacağı, kötü durumda olan birinin yüzünü güldüreceği ve Allah katında sevap kazanmış olacağı anlamına da gelir. Çok hayırlı bir rüyadır ve gören kişilerin sorunlarının sona ermesine, ağız tadının yerinde olmasına, sevdikleri ile uyumlu ve güzel ilişkiler içinde olmasına tabir edilir.

Rüyada cam kase görmek, rüya sahibinin duygusal anlamda çok hassas bir döneme girdiğine veya böyle bir dönemden geçeceğine işaret eder. Aşırı alınganlık gösterilecek olan bu dönemde kişinin bazı arkadaşları ile arasının açılacağına, geçici kırgınlıkların, küslüklerin vuku bulacağına, olaylara nesnel bakmakta zorlanan rüya sahibinin kafa karışıklığı yaşayacağına tabir edilir. Bekar kişiler veya gönül ilişkisi olanlar için, sık sık tekrarlanan kavgaların, gereksiz tartışmalarla yaşanan kısa dönemli ayrılıkların işaretçisidir. Rüyasında cam kase gören evli kişilerin eşlerinden duyacakları kırıcı sözler nedeniyle soğuk rüzgarlar esen evlerinde huzursuzluğun ortaya çıkacağı, yaşlı kişiler için hastalanacaklarına da işaret eder.

Rüyada cafe görmek, gören kişinin dışa dönük, sıcakkanlı, arkadaş ve dost canlısı ve de konuşkan bir kişi olduğu anlamına gelir. Rüya sahibinin tabiri caizse yıldızı hoş kimse olduğu şeklinde tabir edilir ve kişinin her girdiği ortamda herkesin dikkatini çeken bir enerjisi ve ışığı olduğuna işaret eder. Rüyada cafe görmek, rüyayı gören kişinin değişik ortamlara girmeye, yeni yerler görmeye ve yeni kişilerle tanışmaya da çok hevesli olduğuna tabir edilir.

Rüyada çorba yapmak, iyi günlerde biriktirilen paraların zor zamanda kişiye yardımcı olacağına ve özellikle ertelenen bir borcu kısa sürede ödeyecek olan rüya sahibinin bir süre sonra elini ayağını toplayıp, yeniden birikim yapacağına işaret eder. Geleceğin bugünden daha iyi olacağına, kişinin yaşadığı her şeyde inancını yitirmeden hareket etmesinin mükafatını en iyi şekilde göreceğine de ifade eder. Çorba yaptığını gören kimseler takva sahibi olurlar ve maneviyatları güçlenir demektir. Ruhsal gelişimin artacağına, dünyevi hayata olan düşkünlük yerine, ahiret inancına göre yaşanacağına yorumlanır. Dini konularda yetki sahibi olmak, yoksullara veya ihtiyaç sahiplerine yardımcı olacak bir kuruluşun başına geçmek, hayır işlerine katılmak, ekmeğini bölüşerek hayır duası almak anlamına gelir. Her türlü beladan ve sıkıntıdan muaf, huzur içinde geçirilen, aile sevgisiyle büyüyen çocuklara sahip olunan bir yaşama da işaret eder.

Rüyada çorap görmek, rüyanın niteliğine bağlı olarak yorumlanır. Çorap kişiye destek olacak ve yardım edecek bir kişinin varlığına işaret ederken genelde bir kadın ile tabir edilir. Rüyada görülen çorap eğer şık ve kaliteli bir çorapsa güzel ve faydalı işler yaparak herkesin sevgisini kazanan birine işaret eder. Rüyada, rüya sahibine bir çorap hediye edilmesi, aile içinde uzun zamandan beri süregelen ve fikir çatışmaları yaşanan bir konu üzerinde görüş birliği sağlanması anlamına gelir. Rüyada çorabın kişinin elinin uzanamadığı bir yerde olması ve ulaşılamadığı için giyilmemiş olması aile içinde birinin ölümüne ya da rüya sahibinin toplumda itibarını yitirmesine işaret eder. Rüyasında çorabını başkasına veren kişi boşanacak demektir.

Rüyada çöp toplamak, mal ve mülk sahibi olmak, para kazanmak anlamına gelir. Rüyasında çöp toplayan kişinin iş hayatında parlak ve güzel gelişmeler yaşanır ve bu nedenle oldukça büyük bir servet sahibi olur. Bu rüya zenginliğe, makam ve mevkinin artmasına işaret eder. Rüyada çöplük görmek, gören kişinin kendisine kalacak bir miras, oynayacağı bir şans oyunu ya da yapacağı bir işle bir anda zengin olmasına, içinde bulunduğu ve hanesine ayrılık koymuş sorunlardan bu zenginlik sayesinde kurtulmasına ve eskiden hanesinde var olan huzur ve mutluluğun, evinin kapısını tekrar çalacağına işaret eder. Rüyasında çöp gören kişinin, şüpheci kişiliğinden vazgeçmesi gerektiğine ve bu şekilde devam ederse, ruhen ve bedenen sorunlarla karşılaşacağına yorumlanır.

Rüyada çuval görmek, gören kişinin hayatında yaşanacak olan sürpriz gelişmelere işaret eder. Rüyayı gören kişinin tamamen ümidini kestiği kişilerden hayırlı haberler almasına ya da hayır gelmeyeceğinden emin olduğu ve gözden çıkardığı işlerden bir anda hayır bulacağı gelişmeler yaşamasına işaret eder. Bazı rüya tabirleri çuvalı kısmetsizlik olarak tabir eder. Rüya sahibinin mutsuz olacağını işaret ettiğini söyler. Rüyada çuval görmek, bazı şeyleri koruma altına almak anlamına da gelmektedir.

Rüyada çürük elma görmek, aile içinde yaşanan sorunlara işaret eder ve kişinin eşi tarafından veya birliktelik yaşadığı kişi tarafından aldatıldığına ya da sadakatsizliğe uğradığına tabir edilir. Bazen de yersiz şüpheler içinde bulunduğunu düşünen rüya sahibinin yaşadığı bir gelişme sonrasında düşüncelerinin doğru olduğuna dair veriler elde etmesi şeklinde de yorumlanır. İş yerinde de kişinin sözünü dinlemeyen ve kendi başına buyruk hareketlerde bulunan kişilerin varlığına, işteki aksamalara ve kişinin arkasından iş çeviren, düşmanlarla işbirliği yaparak rüya sahibini zor durumda bırakan kimselere işaret eder. Çürük elma gören kişiler büyük aksilikler yaşayarak hayatlarında kendilerine engel olan veya sorun çıkaran kişileri daha da net şekilde görürler şeklinde yorumlanır.

www.ruyaninanlami.com