C-Ç

C ve Ç harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “C ve Ç” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada cemaat görmek, gören kişinin Allah’a karşı olan kulluk görevini aksatmadığına onun yolundan ayrılmadığına, dinden sapmadığına, hayırsız ve günahsız kullara karışmadığına, inancına sıkı sıkıya bağlı olduğuna ve kitaba aykırı hiçbir iş yapmadığına işaret eder. Rüya sahibi haramdan, zinadan, hırsızlıktan, hileden, fesattan, iftiradan ve kul hakkından çok korkan ve uzak duran bir kişi olarak tasvir edilir. Dinde ve ahlakta, olgun ve güzel bir kişiye işaret eder.

Rüyada celp görmek, gören kişinin yakın bir zaman içinde atacağı bazı adımlardan dolayı sıkıntıya düşeceğine, hayatındaki bazı kötü ve hayırsız kişiler yüzünden sorunlu durumlar yaşayacağına, bu durumlardan ötürü zor zamanlar geçireceğine, eline geçen kazancın gitgide azalacağına, hayatındaki kişilerden ihanet göreceğine, yaptığı çalışmaların boşa gideceğine, hayal ettiği şeylere bir türlü kavuşamayacağına ve ortak olarak gireceği bir çalışmada büyük zararlara uğrayacağına işaret eder. Rüyada celp gelmesi, yapılan eksik araştırmalar yüzünden girilen bir işte büyük bir borcun altına girileceğine, sağlık sorunları ile ilgili olarak kötü bir haber alınacağına, yaşanan güzel olayların kısa sürede kötüye gideceğine, haksızlık yaşanacak bir olayla karşılaşılacağına, maddi açıdan büyük zarar edileceğine ve elde edilen kazancın günden güne daha da azalacağına tabir edilir.

Rüyada cam eşya görmek, gören kişinin elde edeceği bolluk, bereket, sağlık, mutluluk ve huzur anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin yaşamı boyunca önünün açık olacağına, hayatında her daim başarının hüküm süreceğine, niyetlendiği her işi yapma imkanına sahip olacağına, kısmetinin ve şansının açık olacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin hayırlı bir yuva kuracağına, eşinin ve çocuklarının kendisine saygı ve sevgi göstereceğine, kazancının ve rızkının da garanti olacağına işaret eder.

Rüyada çamura düşmek, gören kişinin dikkatli davranması gerektiğine işaret eden bir rüyadır. Rüyada çamura düşen kişi, istemediği bir duruma girer ve sıkıntı yaşar demektir. Bu dünyada kendisine fayda etmeyen işlerde bulunmaya, kötü arkadaşlıklar edinmeye, hatalar yapmaya ve bazı konularda üzülmeye ve insanlar içerisinde hor görülmeye, başkalarının öfkesini kazanmaya, kötü bir isimle anılmaya ve başa gelecek bir musibete işaret eder.

Rüyada çamaşır katlamak, rüya sahibinin hayatını düzene sokmasına ve uzun süredir çalkantılı devam eden bazı işlerin yoluna girmesine işaret eder. Bu rüya, aynı zamanda gören kişinin iş hayatında ve özel yaşamında her şeyin çok güzel olacağının bir göstergesidir. Çamaşır katlamak bazen de para kazanmak ve mal elde etmek anlamlarına gelmektedir. Bu rüya gören kişinin yakın bir zaman içinde hayatını düzene sokacağına ve tüm üzüntülerine bir çizgi çekeceğine işaret eder.

Rüyada çam ağacı süslemek, gören kişinin kazancının artmasıyla beraber yaşamının daha iyiye gitmesi nedeniyle mutlu olması ve evli ise eşine yeni hediyeler alması, sürekli kutlamalar yapması veya çalıştığı iş yerinde çok önemli bir makama yükselmesinden duyacağı mutluluğa işaret eder. Sevinç içinde geçecek günlere ve huzurlu bir aile hayatına işaret eden rüya, dünyevi sıkıntılardan arınmak ve uzak durmak, her istediğine kolayca erişmek anlamlarına da gelir. Bu rüyayı gören kişiler içinde bulundukları şartlardan memnuniyet duyar ve hayatın kendisine sunduklarına şükranla karşılık verirler şeklinde yorumlanır.

Rüyada cirit görmek, gören kişinin geleceği için bir fırsat elde edip, bunun kıymetini bilmesi ve sonrasında da uzun süren bir bekleyiş neticesinde hayatını garanti altına almak konusunda çok rahatlayacağına işaret eder. Cirit gören kişi bekarsa evlenmek için çok uzun süre bekler demektir. Genellikle çok geç yapılan evliliklere ve çocuk sahibi olmamaya işaret eden bu rüya, bekar kişiler için ikinci veya üçüncü evliliğini yapmış ve çocuğu olan bir kimse ile hayatını birleştirmek anlamına da gelir. Zahmetli yollardan geçen rüya sahibinin, akıllıca adımlar atması sonucunda, hayatını daha iyi bir hale getirebileceği, ancak her konuda sabır göstermesi gerektiğine de işaret eder. Rüyada cirit görmek, evliler için çocuk sahibi olma konusunda sıkıntılar çekileceğine ve uzun sürecek tedaviler yaşamak zorunda kalınacağına da yorumlanır.

Rüyada cüz görmek, gören kişinin yaşayacağı gönül ferahlığına, kalp temizliğine, hayırlı ve güzel amaçlar işleme niyetine, hidayete ulaşmaya, hayır duaları almaya, dinde olgunlaşmaya ve ilimle bilginleşmeye işaret eder. Rüya sahibinin hak yolunda ettiği duaların ve hayır işlerinin kabul olacağına, hastalıklarının son bulacağına, üzüntüden ışığı sönmüş olan gözlerinin yeniden parlayacağına ve hayat dolu bakar olacağına tabir edilir. Rüyada kuran cüzü görmek de benzer şekilde tabir edilir. Rahata, huzura ve esenliğe kavuşmaya, dünya hayatını yaşarken bir yandan da ahiret hayatı için iyi bir şeyler yapmak için çaba göstermeye, güzel düşüncelerle yola çıkmaya ve hayat boyunca başarılı olmaya işaret eder.

Rüyada cüzdan çaldırmak, gören kişinin çok tutumlu bir kişi olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin iş hayatında yaşayacağı sorunlardan dolayı kazancından çok büyük zarara uğrayacağına, uğradığı zararı telafi etmek için aldığı borçları ödeyememesi üzerine borçların katlanacağına, sırtına daha büyük bir yük olarak bineceğine, sorunlardan ve sıkıntılardan çok çaba göstermesine rağmen bir türlü kurtulamayacağına ve çok büyük üzüntüler yaşadıktan çok sıkıntılar çektikten sonra işlerinde yavaş yavaş iyileşme yaşanacağına ve para kazanmaya devam edeceğine işaret eder.

Rüyada çamaşır makinesi görmek, yüce ve bilge bir kişinin varlığına işaret eder. Bu kişi rüya sahibinin çevresinde bulunan aziz ve mübarek kimsedir ve rüya sahibi kendisi ile çok yakın olmak için elinden geleni yapıyordur ki ileride kendisi gibi yüce biri olsun. Bu rüya aynı zamanda, rüya sahibine akıl hocalığı yapmak ya da işlerinde zahmetin büyük kısmına katlanmak suretiyle yardımcı olup, işlerini kolaylaştıran ve yükünü hafifleten bir kişidir şeklinde tabir edilir. Bu yardımcı sayesinde rüya sahibinin hayatı çok daha kolay bir hale gelecektir.

www.ruyaninanlami.com