RÜYADA CEMAAT GÖRMEK

Rüyada cemaat görmek, gören kişinin Allah’a karşı olan kulluk görevini aksatmadığına onun yolundan ayrılmadığına, dinden sapmadığına, hayırsız ve günahsız kullara karışmadığına, inancına sıkı sıkıya bağlı olduğuna ve kitaba aykırı hiçbir iş yapmadığına işaret eder. Rüya sahibi haramdan, zinadan, hırsızlıktan, hileden, fesattan, iftiradan ve kul hakkından çok korkan ve uzak duran bir kişi olarak tasvir edilir. Dinde ve ahlakta, olgun ve güzel bir kişiye işaret eder.

Rüyada Cemaat Görmenin Anlamları

Rüyada cemaatle namaz kılmak, gören kişi iyiliklerle ve hayırlarla karşılaşır demektir. Çok zor ve sıkışık anında kendisine desteğe her zaman hazır olan kişiler olduğu fakat bu kişilerin alçak gönüllü olmaları sebebiyle, rüya sahibine bu güce ve imkana sahip olduklarını belli etmediklerine işaret eder.

Rüyada cemaate namaz kıldırmak, gören kişi gerçek hayatta da kötülüklere ve kötü kişilere karşı savaşan, imansız olan kişileri imana getirmeye çalışan, kitabı tanımayanlara doğru yolu öğreten bir kişi olacak ve kendini Allah yoluna adayacak şeklinde yorumlanır.

Rüyada imam görmek, gören kişinin toplumda çok önemli bir kimliği olduğuna ve bu nedenle herkesin kendisinden yardım beklediğine ve kapısının birileri tarafından sürekli çalınıp, makamının hiç boş kalmadığına işaret eder. Rüyada hoca görmek, gerçek anlamına yakın şekilde tabir edilir ve rüya sahibinin dinde kendini geliştirmek istemesine, din öğrenme ve dini bilgin olma hevesine bu sayede inanmayan kişileri doğru yola döndürme isteğini yerine getirmesine işaret eder.

Rüyada insan topluluğu görmek, imanın, inancın ve korkunun güçlü olduğuna, rüyayı gören kişinin Allah ve kitap aşkıyla yandığına, bu dünyadan çok diğer dünya için vazife üstlendiğine işaret eder.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.