G

G harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “G” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada gevrek görmek, rüya sahibinin şansının ve kısmetinin bol olacağına, rızkının sürekli olarak artacağına, ticaretinin kusursuz ve sorunsuz şekilde ilerleyeceğine, kazancının temiz, mallarının da hayırlı olacağına işaret eder. Bu rüya, bazı rüya tabirlerine göre de rüyayı gören kişinin atlatmak için çok çaba göstereceği, sabredeceği ve dayanmak zorunda kalacağı bir hale düşeceğine tabir edilir.

Rüyada gemiyle yolculuk görmek, rüya sahibinin hayallerinin peşinden gidecek olmasına ve yaşadığı hiçbir şeyden pişmanlık duymasına işaret eder. Özellikle genç yaşta olan kişiler için renkli bir geleceğe adım atılacağına, seçilecek mesleğin kişiyi her an ileriye taşıyacağına ve farklı ülkelerden insanlarla kaynaşarak geçirilecek zamana tabir edilir. Gemiyle yolculuk yaptığını gören evli bayanların eşleriyle aralarına mesafeler girer ve hasretlik çekerler demektir. Temiz bir gemiyle yolculuk görmek işlerin açılacağına ve kazancın eskisinden daha fazla olacağına işaret eder. Eski ve pis bir gemiyle yolculuk görmek ise, iş hayatında yaşanacak sorunların giderek büyüyeceğine, kişinin ağzının tadının kalmaması bir yana, ailesiyle de arasında tatsızlıklar çıkacağını işaret eder. Büyük bir gemiyle yolculuk görmek ise atılım gerçekleştirmeye, işleri büyütmek için farklı ortaklıklar kurmaya, cesaretli davranmaya tabir edilir.

Rüyada gitar görmek, neşeli ve şen şakrak olmaya, dünyanın dertlerini kafaya takmak yerine onlara gülüp geçmeye, hayatı olduğu gibi kabullenip, getirdiği acıları ve üzüntüleri kabullenme olgunluğuna sahip olmaya işaret eder. Rüya sahibi için gönül hoşluğuna, afiyette ve keyifte olmaya, eğlenceli ve güzel günler geçireceğine işaret eder. Bu rüya kötü olan hiçbir şeye işaret etmez. Umut etmek, mutlu olmak ve romantik zamanlar geçirmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada girdap görmek, gören kişinin iş hayatında ya da sosyal hayatında çok büyük bir sorunla karşılaşacağına ve çok büyük bir çaba sarf etmesi ve çok zarar etmesi sonucunda bu durumdan kurtulacağına işaret eder. Ayrıca rüya sahibinin iş hayatında yaptığı bazı hatalar yüzünden çok büyük bir borç ödemek zorunda kaldığına işaret eder. Rüyada girdap gören kişinin, eş, dost ya da akrabaları arasında bir düşmanı olduğuna ve boş bir anda çok kötü şeyler yapacağına tabir edilir.

Rüyada gelinlikçi görmek, gören kişinin iyilik, güzellik ve hayır bulacağı, mutlu ve huzurlu yaşayacağı, kazanç elde edeceği, hem maddi hem de manevi anlamda rahata kavuşacağı anlamlarına gelir ve hayırlara işaret eder. Rüyayı gören kişinin hayallerine kavuşacağına, sevdikleri ile bir araya geleceğine, keyifli ve eğlenceli günler geçireceğine, aynı zamanda da özel hayatında sürpriz gelişmelerin olacağına işaret eder. Rüyada gelinlikçi dükkanı görmek, rüya sahibinin isteklerini yerine getireceğine, şansının kendisinden yana gideceğine, kısmetlerinin bol olacağına, hem aşk hayatının hem de ticaret hayatının yolunda gideceğine, huzurunun ve mutluluğunun da baki kalacağına tabir edilir.

Rüyada gemi görmek, görülen gemi yeni, aydınlık ve pırıl pırılsa zafere ve yükselen iş hayatına işaret eder. Eğer gemi izbe, rutubetli, karanlık ve eskiyse işlerde yavaşlamaya ve azalmaya dolayısıyla kazancın düşmesine yorumlanır. Eski ve kötü gemide yolculuk ettiğini gören bir kadın hakkında gıybet edilip, kötü söz söylenecek demektir. Geminin denizde değil de limanda görülmesi zafere ve başarıya çok az kaldığı anlamına gelir. Bir kimse kendini gemiyi limana doğru sürüklerken görürse bu pek iyiye işaret değildir. İnanç bölücülüğüne, fesatlığa ve kötülüğe işaret eder. Geminin boş olması hayırlıdır rüyanın tam aksine bol rızık, kazanç ve bol mülk anlamına gelir. Rüyada içi yolcu dolu bir gemide seyahat etmek, rüya sahibi için güvenli bir yolculuk anlamına gelir. Rüya sahibi kendini seyir halinde olmayan, yerinde duran bir gemide görmesi bu o kişi için hapislik anlamına gelmektedir.

Rüyada gelin olmak, gören kişi için temiz ve hayırlı olacak işlere işaret eder. Rüya sahibinin dilekleri yerine gelecek, sıkıntılarından, dertlerinden ve yaşadığı zorluklardan kurtulacak, hayırlı evlat sahibi olacak demektir. Rüyada gelin olduğunu gören kişinin evinde huzur ve mutluluk hakim olacak, eşi ve çocukları ile ağız tadı bozulmadan güzel bir hayat sürecek şeklinde tabir edilir. Bu rüya güzel rüyalar arasındadır, yeni kurulacak olan mutlu yuvalara, hayırlı nikahlara işaret eder. Rüyada gelin olduğunu görmek, rüya sahibinin muradına ereceğine ve güzel günlerin çok yakında olduğuna yorumlanır. Rüya sahibi gönlünün sahibi olacak kişiyi bulacak ve büyük bir saadet içinde bir yuva kuracak demektir.

Rüyada genel müdür görmek, gören kişi işinde yükselir, onların yaptığı bir işle görevlendirilir. Ya da bu makamda çalışan kişilere hizmet eden birisi olur demektir. Yine bu rüya sıkıntıların ve zorlukların bitmesiyle de yorumlanır. Rüya sahibinin çalışma hayatından gelecek büyük bir paraya işaret eder. Rüyada müdür görmek, sıkıntı yaşamadan elde edilecek ganimete, yeminini yerine getirmeye, bu rüyayı gören kişinin büyük mevkilere geleceğine, büyük rızka ve nimetlere kavuşacağına, mutlu olmaya, sağlığa ve güvende bulunmaya işaret eder. Bazı yorumculara göre ise bu rüya çalışma hayatında oluşacak üzüntüye, sıkıntı yaşamaya işarettir. Rüyada müdür gören kişi yüksek bir makama gelir demektir. Beklediği ve umduğu işi gerçekleşir, arzularına kavuşur. Feraha erer ve işi konusunda güçlü ve dirayetli birinin yardımını alır şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada gençleşmek, gören kişinin yaşam enerjisine kavuşacağına, dinamik olacağına, her gün hayata yeni bir umutla ve istekle başlayacağına tabir edilir. Rüya sahibinin hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirme isteğinden ve inancından hiçbir zaman bir şey kaybetmeyeceğine, işinde çok önemli noktalara gelmeyi başaracağına, böylece istediği kadar kazanca ve mala sahip olacağına işaret eder.

Rüyada gazi görmek, gören kişinin çok iyi niyetli olduğuna, herkese karşı olumlu, güzel duygu ve düşünceler beslediğine, bütün insanları kendi gibi bildiğine fakat bunun bedelini hep üzülerek, kırılarak ve hayal kırıklığı yaşayarak ödediğine işaret eder. Rüya sahibi sevgisine, dostluğuna ve cömertliğine layık mı, değil mi diye düşünmeden herkese kalbini açıyor ve onlarla elindekileri paylaşıyor şeklinde yorumlanmaktadır.

www.ruyaninanlami.com