G

G harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “G” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada gasp edilmek, gören kişinin hayatında çok büyük hatalar yaptığına, insanlara zulmettiğine, insanların canına kast ettiğine ve haram ile helali karıştırdığına işaret eder. Rüyayı gören kişinin, sosyal hayatında ve aile hayatında çok düzgün bir insan olmadığına, eş,  dost ve akrabalarını zor durumlarda bıraktığına ve kendi geleceğini çok kötü bir hale getirip ileride pişman olacağı birçok hata yapacağına işaret eder. Rüyada gasp görmek, rüya sahibinin yapacağı bir haksızlığı ya da kasti hareketlerin işaretçisidir. Genel manada uğranılacak bir haksızlık kadar, kişinin yaptığı bir haksızlığa veya büyük yanlışa da tabir edilir.

Rüyada gamze görmek, genel olarak her açıdan çok şanslı biri olunduğuna, hayat boyu kısmetsizlik yaşanmayacağına, kişi elini neye atarsa sonucun en iyi şekilde olacağına delalet eder ve her kim bu rüyayı görürse muradına erecek demektir. Hayırlara vesile olan bu rüya, sağlıklı evlatlara sahip olmak, mal ve mülk konusunda çok varlıklı biri haline gelmek, istenilenlerin daha fazlasına kavuşmaya işaret eder. Rüya sahibinin hizmetçilerinin olacağına, hayat boyu kendisine yardım eden insanlar sayesinde hiçbir zorluk çekmeden yaşayacağına, lükse ve bolluğa, daim olan rızka, ganimet elde etmeye alamettir. Yüklü mirasların da habercisi olan rüya, talihi açık olan kişinin zenginliğini daha da artıracağına yorulur. İslami olarak vefalı bir eşe sahip olmak, güzelliği ile dillere destan birine aşık olmak manasına da gelmektedir.

Rüyada geyik, hane dışındaki kişilere işaret eder. Bu kişiler huysuz ve sorunlu kişiler olup, huzur kaçırmaktan başka bir işe yaramazlar demektir. Rüyasında geyik gören kişi çevresindeki kişilerden yani komşularından ya da iş arkadaşlarından yana sıkıntı yaşayacak ve onlar yüzünden başı ağrıyacak diye tabir edilir. Evli olan bir kadının rüyasında geyik görmesi evlat sahibi olacağı anlamına gelir.

Rüyada gelincik görmek, rüya sahibine kendini iyi hissettirecek, içini kıpır kıpır ederek su serpecek ve karamsar düşüncelerden uzaklaşmasını sağlayacak bazı gelişmeler yaşayacağına işaret eder. Mutluluğa ve hayırlara vesile olacak şeyler duymaya, kötü ve zor günleri atlatmaya, göz yaşını silmeye ve kem gözlerden uzak olmaya tabir edilir. Rüyada gelincik görmek, duyguların hareketlenmesine ve yoğunlaşmasına işaret eder.

Rüyada garson görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ya da aile hayatında yaşadığı bir sıkıntıyı ya da ortaya çıkan bir sorunu çözüme kavuşturacak bir haber alacağına, bu haber sayesinde çok hayırlı ve güzel çalışmalar yapacağına, aile bireyleri arasında ortaya çıkan sorunları kısa bir zaman içinde çok büyük sıkıntılara dönüşmeden ve eldeki imkanları kullanarak çözeceğine işaret eder.

Rüyada gökkuşağı, yaşamın zevklerinin ve güzelliklerinin farkında olmak ve hayattan her türlü keyfi almak ve mutlu olmak olarak değerlendirilir. Rüyasında gökkuşağını gören kişinin çok şanslı olduğu söylenir çünkü rüya sahibi doyasıya mutlu olacağı bir hayat sürecek demektir. Bu rüya aynı zamanda gönül ferahlığı ve rahatlık olarak tabir edilir. Rüyasında gökkuşağı gören kişi çok pozitif ve olumlu kişidir. Bu kişi hiçbir zaman karamsarlığa ya da umutsuzluğa kapılmaz, her zaman bardağın dolu tarafını görür ve hayata hep güzel tarafından bakmayı becerir. Rüya sahibi her şerde bir hayır olduğuna inanır ve hiçbir şeye isyan etmez. Rüyada gökkuşağını gören kişi çektiği özlemden de kurtulacaktır.

Rüyada gözlük görmenin anlamı, gelecek günler ile ilgili bazı radikal kararlar alınacağına işaret eder. Gözlük takmak, bedensel sağlığa dikkat etmek gerektiğine, takılan gözlüğü çıkartmak ise sağlık problemlerinden kurtulunacağı anlanına gelir. Normal hayatında gözlük takan kişi için ise rüyada gözlük takmak, göz sağlığı ile ilgili bir problemle karşılaşılacağına tabir olunur. Rüyada görülen gözlük aynı zamanda  sahibine yol gösteren, onun hayatını kolaylaştıran, bilgileri ve tecrübeleri doğrultusunda rüya sahibini eğitmek için uğraşan, ondan bildiği hiçbir şeyi esirgemeyen, yüce gönüllü, mert, cömert, iyi kalpli ve iyi niyetli bir kimsenin varlığına tabir edilir. Bu rüya, yardımcı, asistan, sekreter ya da kişinin hizmetlisi olan kimse üzerinden açıklanır.

Rüyada güvercin görmenin anlamı, sadık olan, zor günlerde insanın yanında olacak, acısını paylaşacak, destek verecek, vefalı ve gerçek bir dosta işaret eder. Güvercin, uzun süredir beklenilen güzel, sevinçli bir haberdir. Bazı yorumculara göre güvercin gören kişinin duaları kabul olur. Rüyada görülen güvercin meşakkat anlamına da gelir. Rüyasında güvercin gören kişi bir söz işitecek ya da bir haber alacak demektir. Güvercin gerçekleşecek olan hayaller ve dilekler olarak da tabir edilir. Bir erkek rüyasında güvercini kendi penceresinde ya da odasında görürse ve eğer rüya sahibi evli değilse, rüyası kendisi için hayırlı olacak bir kısmetinin çıkacağı anlamına gelir. Güvercinin pislediğini görmek kısmet ve şans olarak yorumlanır. Bir kişi rüyada kendisinin bir güvercine dönüştüğünü görürse, nefret ettiği bir kişinin malından nasiplenecektir. Hatalarının ardından hayalini kurduğu varlığa, uzun süren çabaların sonunda kazandığı ferahlığa, zahmetle istediği müjdeye, cefa ile birlikte özlediği zafere, zorlukla birlikte hak edilen onura, sıkıntılarının sonunda hak ettiği güce, cefa çekerek kavuştuğu ganimete, meşakkatle birlikte hak ettiği şöhrete yorumlanır.

Rüyada gardiyan görmenin anlamı, bir süre için hürriyetinizi kaybedeceğinize veya bir haksızlığa maruz kalarak maddi ve manevi zararlara uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada gardiyan görmek, sıkıntıya işarettir. Rüyasında bir tutuk evinde olup da gardiyanlarla konuştuğunu görmek sıkıntı içinde olduğuna, eğer gardiyanlardan biri kendisine bir söz söylüyorsa bu sıkıntıdan yakında kurtulacağına, gardiyanlar kendisini bir hücreye kapatıyorlarsa işlerinin ters gideceğini, bir hücreden çıkarıyorlarsa sıkıntıdan kurtulacağına işarettir. Eğer bir gardiyan tarafından tutuk evinden dışarıya salıveriliyorsa, artık tüm sıkıntılarından kurtulacağına delalet eder. Rüyada gardiyan görmek, hayal kırıklığına, korkuya, üzüntüye ve göz yaşına rivayet edilir. Rüya sahibinin özellikle de evlilik hayatında başarısızlık ve mutsuzluk yaşayacağı ile açıklanır. Kötü ve anlayışsız kimselerle karşılaşmaya, onlara uyarak başını derde sokmaya, sağlığından olmaya işaret eder. Bu durum rüya sahibinin kendi eli ile kendi huzurunu kaçırmasına neden olacak demektir.

Rüyada garaj görmenin anlamı, yakın zamanda umulmadık bir yerden gelecek olan mirastır. Aynı zamanda da rüyada görülen garaj, kişinin yaşadığı sıkıntıları temsil eder. Uzun süredir yaşanılan sıkıntılardan ve dertlerden çok bunaldığına, yakın zamanda seyahate çıkarak kafayı dinlemeye ihtiyacı olduğuna yorumlanır. Uyarı olarak da rüya sahibinin önceliklerini artık görmesi gerektiğine ve sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğine tabir edilir. Kişinin yaşadığı sıkıntılı günlere çözümler araması gerektiğine ve kendi kabuğuna çekilmeden elinden gelenin hep daha fazlasını yapmasına delalet eder. Rüyada garaj gören kişinin hayatı yakın zamanda düzene girer ve olumlu gelişmeler yaşar. Bu düzen gönül ilişkisi olarak da anlamlandırılabilir. Gelip geçici heveslerden vazgeçeceğine ve bu sayede gerçek aşkıyla mutlu olma manasına da gelir. Rüyada garaja girdiğini gören kişi sıkıntının içine girer. Eğer garajın içerisine arabayla girdiyse, yakında çıkılacak olan seyahate işaret eder.

www.ruyaninanlami.com