T

T harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “T” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada tuz yemek, hayırlara yorumlanır ve genellikle rüya sahibinin evinde her zaman bereket olacağına, sofraların zenginliğine, kişinin kendisi ve ailesi ile hiçbir şekilde maddi açıdan dara düşmeyeceğine, çok zengin olmasa dahi kimseye el açmadan ömrünü tamamlayabileceğine işaret eder. Genellikle rüya sahibinin rızkını kazanmak konusunda sıkıntı çekmeyeceğine, iş bulmak veya çalıştığı işte hakkını almak konusunda herhangi bir derdi olmayacağına, sağlık açısından da ufak tefek rahatsızlıklar dışında kişiyi üzecek gelişmeler olmayacağına tabir edilir. Tuz yemek kişinin kısmet açısından yaşayacağı bolluğa da tabir edilir ki özellikle bekar bayanların çok fazla isteyeni olacağına işaret eder.

Rüyada tuvalet taşması, gören kişinin aile bireylerinden birinin yol açtığı sorunlardan kurtulmaya, kişinin duygusal hayatında yaşadığı karmaşıklıklardan sıyrılıp, mutluluğu yakalayacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyada tuvaletin taşması gören kişinin eline çok yüklü bir miktarda para geçeceğine, mal ve mülk sahibi olacağına ve servet sahibi olmaya tabir edilir. Rüyada tuvalet taşması maddi anlamda yaşanan sıkıntılardan kurtulmaya ve servet sahibi olmaya işaret etmektedir.

Rüyada tahin görmek, hayırlara işaret etmez. Rüyayı gören kişinin, yaptığı işlere ve kazandığı paraya haramın karıştığına, rüya sahibinin boğazından haram lokma geçtiğine ve Allah katında günahkar biri olduğunu işaret eder. Aynı zamanda, Allah yolundan ayrılmış, kötü işlere bulaşmış, kötü yola sapmış ve haramı helale tercih etmiş bir kişinin varlığına tabir edilir.

Rüyada tahlil görmek, saklı ve bilinmeyen olana ulaşmak, bugüne kadar açığa çıkmayan bir sırdan haberdar olmak anlamına gelir. Rüyasında tahlil gören kişi, yaşamındaki bazı olayların kendisine anlatıldığı gibi olmadığını öğrenir demektir. Rüyanın durumuna göre sevinç veya hayal kırıklığı olarak yorumlanabilen bu rüya, genel olarak zihin açıklığına kavuşmaya ve olaylara farklı açılardan bakmayı öğrenmeye işaret eder. İş konusunda elde etmek istenilen makam için özverili çalışmalar yapılacağına ve rüya sahibinin kendisini amirlerine fark ettirmek için uğraş vereceğine, planlarını devreye sokacağına ve uygun anı bularak nihayetinde başarıya kavuşacağına işaret eder.

Rüyada televizyon görmek, rüya sahibi için dünya işleri ile ilgilenmeye işaret eder. Kafası çok fazla sanal alemle ve sanal kişilerle meşgul olan, o sanal dünyada yaşamak isteyen, gerçek dünyayla iletişimini neredeyse yok denecek kadar az olan kişiye işaret eder. Rüya sahibi bir hayal dünyasına kapılmış, kendi yarattığı pembe hayallerdeki dünyada yaşamaya başlamıştır. Bu kişi kendini gerçek olmayan bir dünyaya kaptırmış, kendini adeta aptal kutusu olan televizyondaki şaşalı hayatın bir parçası saymıştır. Hiç çalışmadan televizyondaki gibi zengin ve lüks bir hayatın sahibi olmak ister.

Rüyada tuz görmek, genel olarak iyi ve hayırlıdır. Barışa, sevgiye, bolluğa, rızka, helal kazanca işaret eder. Rüyada tuz gören kişi kolay yoldan, zahmete girmeden, yorulmadan, beli bükülmeden kazanç sağlıyor demektir. Bu kişi işveren de olabilir, üst düzey bir yönetici de olabilir. Rüyada tuz gören kişi düşmanları ile el sıkışır ve kini ortadan kaldırır demektir. Rüyada tuz görmek bazen çekici, hoş, baştan çıkartıcı bir kadına yorumlanırken bazen de rüya sahibine yakın olan, iyi görünümlü düşmanlara işaret eder. Bu kişiler aslında rüya sahibinin kalkınmasından hiç haz etmezler, sürekli olarak arkasından konuşurlar ve kazandıkları paraya, mala göz dikerler. Tuz kem gözlü kişilere de yorumlanır. Tüm bunların yanı sıra rüyada tuz görmek yeri geldiği zaman kişiye iyi gelecek bir gönül işine ya da samimi dostlara işaret eder.

Rüyada tuvalete girmek, rüya sahibi için aile hayatında ve iş hayatında yaşanan sorunların sona ermesine, düzlüğe çıkmaya, parasal sorunların çözümünde destek bulmaya, iş hayatında uzun araştırmalar ve çalışmalar yardımı ile yeni ve çok büyük maddi getirisi olacak bir işe girileceğine ve bu işten büyük başarılar elde edilerek çok iyi yerlere gelineceğine işaret eder. Rüyada tuvalete girdiğini görmek, rüya sahibinin üzüntülerinin sona ereceğine, tüm dertlerinden kurtulup etrafındaki insanların da kurtulmasına yardım edeceğine ve çok rahat bir hayat yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada takke görmek, rüya sahibinin on parmağında on marifet olduğuna, tek başına her işi çekip çevirmeyi bildiğine, hem evde hem dışarıda çalıştığına, kimseye muhtaç olmamak ve el açmamak için elinden geleni yaptığına, çocukları için hem anne hem baba olmayı bildiğine, hayatını çocuklarına ve eşine adadığına işaret eder. Aynı zamanda cefakar bir kadına delalettir. Bu rüya bekar kişiler için çok hayırlıdır ve makbul olan kısmete kavuşmaya tabir edilir.

Rüyada takla atmak, pek çok farklı şekilde yorumlanır ve genellikle hayırlara tabir edilmez. Takla attığını gören kişi ölümcül bir kaza ya da felaket yaşar, sevdiği kimseleri kaybeder demektir. İslami açıdan ise günahlarından dolayı kişinin çok büyük bir bela ya da sıkıntıyla karşılaşacağına ve Allah yoluna girip tövbe etmesi, dini vazifelerini yerine getirmesi gerektiği şeklinde yorumlanır. Rüyasında takla artan kişi düzenbaz, hileci ve ailesini haram kazançla geçindiren bir kimsedir demektir. Yalana ve şehvete de işaret eden rüya, işlerin tersine döneceğine ve tüm maddi birikimin kaybedileceğine de işaret etmektedir.

Rüyada takım elbise giydiğini görmek, gören kişinin devlet makamı ile ilgili bir sınavdan başarılı sonuç elde edeceğine, memur ise terfi edeceğine veya tayininin çıkacağına işaret eder. Takım elbise giyen kişinin devletin önde gelenleri tarafından büyük bir iyiliğe maruz kalacağına da yorumlanır. Bu rüya, gören kişinin gelirinin artacağına, daha zengin ve refah bir hayat süreceğine de yorumlanır. Güzel bir geleceğe sahip olmaya ve başarılarla dolu bir iş hayatının varlığına da tabir edilir. Siyah bir takım elbise giymek, devlet makamında işe girmeye, beyaz takım elbise giymek ise kişinin muradına erip, güzel bir yuva kuracağına işaret eder. Sarı takım elbise giymek, sağlık ile ilgili sıkıntılar olacağına, yeşil takım elbise giymek ise gören kişinin ani bir yolculuğa çıkacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com