T

T harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “T” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada tablet görmek, uzun bir zamandan beri gerçekleştirilen iş ile çok büyük kazançlar elde edileceğine, bu kazançlar sayesinde çok başarılı çalışmalar ortaya konacağına ve mal ve mülk sahibi olunup çok büyük bir zenginliğe kavuşulacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin, her daim yaptığı iyilikler ve yardımlar sayesinde çok mutlu olacağına, insanlar tarafından çok sevilip sayılacağına ve böylece mutlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada taç görmek, şerefe, üne, saygınlığa ve rütbeye işaret eder. Herkese nasip olmayacak kadar özel olan rüyalardan biridir ve rüya sahibinin soylu oluşuna işaret etmektedir. Aileden gelen görgüye, terbiyeye, doğuştan gelen asalete şeklinde tabir edilir. Bu rüya ileride bir düşünür, din ya da devlet adamı olacağı öngörülen birinin olduğu anlamına gelir. Dinde yeterliliğe ve güzel oluşa, yüksek imana, merhamete ve dini vecibeleri aksatmadan yerine getirmeye işaret eder. Görülen taç gümüş ise kişi çok büyük bir saltanata sahip olur ve şanı, şöhreti artar. Erkekler için çok büyük şerefli bir göreve atanmaya ve saygınlık kazanmaya da yorumlanır. Görülen taç altın ise bekarlar için iyi bir evlilik yapılacağına işaret eder.

Rüyada tablo, hayal gücünün çok çalışıyor olduğuna, gören kişinin yeteneklerine, ilgi alanlarına, hayal dünyasının büyüklüğüne ve iç dünyasının zenginliğine tabir edilir. Kişinin her insan gibi pembe düşleri olduğu ve bunları gerçekleştirmenin peşinde koştuğu anlamına gelir. Rüyada tablo görmek, engin bir ufka veetkili bir vizyona sahip olmaya işaret eder.

Rüyada takma diş, istikbalin parlak olacağına, hayatın başarılarla ve güzelliklerle geçeceğine, kazancın ve mutluluğun yerinde olacağına işaret eder. Rüyada takma diş, işlerde kar sağlamaya tabir edilir. Rüya sahibi yeni projeler geliştirecek ya da yeni üretimler yapmayı deneyecek bu sayede de işinde arzu ettiği muvaffakiyeti yaşayacaktır. Rüyada takma diş genel anlamı ile kişinin manevi yanından daha çok hayatının maddi tarafı ile tabir edilir. Rüya sahibi maddi zorluk yaşamayacak kadar kazanca sahip olacak, her ne kadar gözü en iyisinde ve en yüksektekinde de olsa hayatı boyunca en kötü ihtimalle bile, her zaman kendi yağında kavrulmayı başaracak kadar gelir elde ederek ve yaşlandığında geçimini, çalışmasına gerek kalmadan sağlayacak demektir.

Rüyada tepsi görmek, gören kişi için uğur anlamına gelir. Kısmetin bol, şansın daimi olmasına, geleceğin parlak, aydınlık ve başarılı şekilde ilerlemesine, her günün bir önceki günden daha güzel, mutlu ve bereketli olmasına delalet eder. Rüyasında tepsi gören kişinin hayatta sırtının yere gelmeyeceği tabir edilir. Rüya sahibi için kurtuluşa ermek ve huzura kavuşmak olarak ifade edilir. Rüyasında tepsi gören kişi tüm dertlerinden, sıkıntılarından, yokluğundan ve parasızlığından kurtulur ve mutlu bir hayata kavuşur. Hayatı düzene girer, mutlu bir yuvası olur, çocuk sahibi olur ve kalan ömrünü de en iyi şekilde yaşar diye tabir edilir.

Rüyada tencere, genel anlamıyla hayırlı olana işaret eder. Rüya sahibinin evindeki bereketi, tenceresindeki aşı, cebindeki parası ve elindeki işi ile tabir edilir. Rüya sahibi işi için koşuşturan, ekmeğinde olan kimsenin hiç birşeyine karışmayan kişidir. Tüm istediği ailesini ve çocuklarını daha iyi şartlarda yaşatmaktır ve her şeyin en iyisine sahip olmak için çabalar. Rüyada tencere görmek, rüya sahibi için kendisine faydası olacak bir işin peşinde olduğu şeklinde de ifade edilir. Bazı rüya tabirlerine göre, rüyada tencere görmek çevresi geniş, kültürlü ve saygın kişi anlamına gelir.

Rüyada terlik görmek, mutluluk ve sevinç verecek  haberlere delalet eder. Terlik rüyası gören kimse sorunlardan uzak, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam sürecek demektir. Rüyada ayakta görülen terlik evin içindeyse istenmeyen, hoşa gitmeyecek bir olayla karşılaşılacağına rivayet edilir. Terlik görmek birine itaat etmek, boyun eğmek zorunda kalınacağına ve bu durumdan kaçınmak için uyanık ve dikkatli olunması gerektiğine de işaret eder.

Rüyada taksi görmenin anlamı, rüyayı gören kişinin işlerini hızlı bir şekilde yoluna koyacağı anlamına gelmektedir. Bu yüzden hayırlı olarak tabir edilir. Aynı zamanda rüyasında taksi gören bir kişinin etrafından iyilikler görerek hayatı boyunca daima başarılı sonuçlar elde ettiğini ifade eder. Rüyada görülen taksi genellikle yolculuk veya çıkılacak kısa bir seyahattir. Taksiyi hareket halinde görmek, hızla gerçekleşecek bazı olaylara işaretken; taksinin durduğunu görmek, ise işlerinizde durgun bir dönem geçireceğiniz veya beklediğiniz haberin bir türlü gelmemesi anlamlarına gelmektedir. Rüyada taksiye binip gözden kaybolmak uzun bir yolculuğa çıkmak ve bu yolcuktan dönmeyip gittiğiniz yerde kalmak ile tabir edilir. Rüyada taksiyi çok hızlı giderken veya hızla giden bir taksinin içinde bulunduğunu gören kişi bazı tehlikeli olaylar yaşar veya kendisini tehlikeye atar.

Rüyada takvim görmenin anlamı, çok hayırlı bir rüyadır, şans anlamına gelir ve güzelliklere yorulur. Rüya sahibinin kazançtan yana yüzünün güleceğine, işlerinin yolunda gideceğine, hayatında bolluğun, bereketin ve verimin daim olacağına işaret eder. Rüya sahibinin işlerden yana kısmetinin çok açık olacağı anlamına gelir. Kişi, kolay yoldan ama çok karlı işler yapmanın yollarını bulacak demektir. Rüya sahibi, zorluklarla mücadele ederek ümit ettiği büyük güce, olumsuz tabir olarak bu rüya cefa ile birlikte kazanılan büyük güce, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak kazandığı refaha, cefa ile birlikte elde ettiği başarıya şeklinde yorumlanır.

Rüyada tabut görmek, kötü bir haberle yorumlanır. Boş tabut yakınlarınızdan birinin dolu tabut ise ev halkından birinin öleceğine işarettir. Rüyada tabut görmek bazen bahtın ve şansın kapanmış olması anlamına da gelir. Rüyada görülen tabut aile içinde tatsızlıklara, münakaşalara, kavgalara da delalettir. Bir de kişinin ağır bir maddi yükün altına girerek, sıkıntıya ve zorluğa düşeceğini gösterir. Bunun yanında rüyada tabut görmenin bazı iyi anlamları da vardır. Sıkıntılardan, zorluklardan ve borçlardan kurtulmaya işaret eder. Bol kazanç, rızık ve mülkiyet demektir. Bir kişi rüyasında kendini tabutta görürse bu çok iyidir. Dileklerin ve isteklerin kabul olmasına, başarıya, düşmana ve rakibe karşı galip gelmeye delalet eder. Biri rüyasında tabutu dolu görürse, hasta birinden güzel haberler alacak demektir. Tabutun kapağı açıksa eğer sıkıntıların ve hataların giderilebileceğine işarettir. Eliyle tabut yaptığını gören halka iyilik eder.

www.ruyaninanlami.com