T

T harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “T” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada tuzluk görmek, gören kişinin yapacağı çalışmalar, girişeceği işler ve ortaya koyacağı eserler sayesinden çok mutlu ve huzurlu bir kişi olacağına, bulduğu hayırlı bir kısmetle evlenip bir ömür boyu refah içinde yaşayacağına tabir edilir. Aynı zamanda rüya sahibinin, hayatında çok büyük değişiklikler yapmak istediğine ancak eş, dost ve akrabalarının bu duruma izin vermediği için amacına ulaşamayacağına işaret eder.

Rüyada tacize uğramak, rüya sahibinin toplumda istenmeyen hal ve hareketler içine girmesi durumunda ayıplanacağına, gözden düşeceğine ve insanlar arasındaki değerini yitireceğine tabir edilir. Bir diğer yandan da gezmeye, dolaşmaya bayılan, gece hayatına düşkün, eğlence için çıldıran ve hayatın tadını çıkarmak için elinden geleni yapan birinin varlığı ile yorumlanır. Rüyada tacize uğradığını görmek, rüya sahibinin sakin ve rahat kişiliği ile tanındığı, kaygısız olduğu, sorunları ve sıkıntıları önemsemediği anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda kişinin yakın zamanda arka arkaya hem mutluluk hem de mutsuzluk yaşayacağına işaret eder.

Rüyada tabut taşımak, rüya sahibinin iyiliğe, hayra ve rahata kavuşacağına işaret eder. Rüyayı gören kişiyi sırtlanacak ve ona sahip olduğu imkanlardan faydalanması için şans verecek, cömert, gönlü bol, kudret sahibi ve kadri yüce bir kişinin varlığına ve o kişiden gelecek olan hayra tabir edilir. Rüyayı gören kişinin yaşamının dönüm noktasına gelmesine sebep olacak bu kişinin, kendisinin en büyük şansı olduğuna işaret eder.

Rüyada taç takmak, gören kişinin onurlandırılacağı bir duruma işaret eder. Çok hayırlı ve güzel bir rüyadır ve rüya sahibinin başına talih kuşu konması olarak da ifade edilir. Taç taktığını gören kişi bekar ise çok zengin, anlayışlı, cömert ve alçak gönüllü bir kimse ile tanışır, kısa süre içinde evlenir demektir. Evli kimseler için hayalindeki evi satın almaya veya çalışıyor ise işinde beklemediği kadar iyi bir terfi ile ödüllendirileceğine işaret eder. Rüyada taç taktığını gören kişi iyi bir yönetici olur, devlet işlerinde üst kademede görev alır veya politikaya atılır şeklinde yorumlanmaktadır. Sözü dinlenen, herkesin imrendiği bir hayata sahip olan, şanslı ve bahtı açık bir kimseye işaret etmektedir.

Rüyada tabela görmek, gören kişinin yaşadığı bazı sorunlarından dolayı çok büyük sıkıntılar çekeceğine, bu sorunlardan ötürü ruhsal durumunun gün geçtikçe bozulacağına, kendisini biraz toparladığı zaman vereceği bazı hatalı kararlar ve karşısına çıkacak bir kişi tarafından uğrayacağı büyük bir iftira yüzünden çok kötü durumlara düşeceğine ve işlerinin son derece bozulup iflas edebileceği bir döneme girebileceğine işaret eder.

Rüyada tabak kırmak, rüya sahibinin iş hayatında çok kötü ve sıkıntılı durumlara düşeceğine, maddi ve manevi olarak çok zor günler geçireceğine, yaptığı çalışmalardan ve girdiği işlerden çok büyük miktarda zararlara uğrayacağına, aile hayatında büyük üzüntüler olacağına ve girdiği her işte yaşanacak aksiliklerden dolayı çok büyük sorunlar yaşayacağına ve sinir ve stres yüzünden hasta olacağına işaret eder. Ayrıca, başka rüya tabirlerinde tam aksi yönde açıklama getirilmiştir. Rüya sahibinin, iş hayatında ve aile hayatında çok büyük kazançlar elde edeceğine, bir anda yüklü miktarda paraya kavuşacağına ve çok daha hayırlı işler ile karşılaşılacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada taciz edilmek, rahatsız edici rüyalar arasındadır. Başka birinin bencilliği nedeni ile görülecek zarara, kişinin iftiraya uğrayarak ciddi bir sıkıntı yaşayacağına ve bu iftirayı atan kişiyi bulup, gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraş vereceğine, kendisini temizlemek için her fırsatı değerlendireceğine ancak tüm bunlar olurken ruhsal açıdan çok zarar göreceğine yorumlanır. Taciz edildiğini gören bekar bir bayan ise evlilik öncesi yaşayacağı bir ilişki nedeni ile psikolojik ve fiziksel olarak zarar görebilir. Evli bir bayanın taciz edildiğini görmesi ise, kendisine düşman olan biri tarafından evliliğindeki huzurun bozulacağına, eşiyle arasına nifak sokulacağına ve kişinin kendisini ifade etmekte çok zorluk çekeceğine işaret eder.

Rüyada tadilat görmek, gören kişinin içinde bulunduğu hayattan sıkıldığına, bu sebeple hayatı içinde çeşitli değişiklikler yapmak için çaba gösterdiğine, yakın bir zamanda başka bir şehre taşınıp orada kendisine bir iş bulacağına, çok daha sosyal bir kişi olup daha büyük bir arkadaş çevresi edineceğine ve kendisine daha uygun ve daha güzel bir hayat sürerek çok uzun zamandan beri ertelediği hayallerine kavuşacağına işaret eder.

Rüyada tabure görmek, esenlik ve huzur bulmaya, sessizlik ve sakinlik içinde yaşamaya, kısa süreliğine de olsa iş hayatından, stresten, koşuşturmadan, telaştan, korna sesinden, trafikten, şehrin keşmekeşinden, sabahları erken kalkma mecburiyetinden, patron baskısından uzaklaşmaya ve mutlu olmaya işaret eder. Rüya sahibinin kafasını boşaltacağı, kötü ve olumsuz elektriğini üzerinden atacağı, bir süre tüm derdini, kederini, sıkıntılarını ve üzüntülerini tamamen arkasında bırakacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada tren görmek, hayra ve iyiliğe yorumlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda rüyada tren görmek kötülüğü ve şerri ifade eder. Tren genel olarak bir yolculuğu simgelemektedir. Eskilerden bu yana rüyada görülen tren ya bir yolculuğa çıkılacağını ya da uzaktan gelen bir misafiri çağrıştırmaktadır. Rüyada görülen tren, kişinin dünya hayatını rahat bir şekilde yaşayacağına ve huzurlu şekilde tamamlayacağına işarettir. Bu rüya aynı zamanda komşular arasındaki huzuru, iyi dostlukları ve ikili ilişkilerde yaşanacak olumlu gelişmeleri ifade etmektedir. Bazı yorumculara göre rüyada görülen tren yoldan çıkmış bir sapığı ifade etmektedir. Bu sapığın rüya sahibi dahil olmak üzere pek çok kişiye zarar vererek doğru yoldan çıkması için elinden geleni yapacağı anlamına gelmektedir. Bu durumda kişilerin dikkatli olarak yakın çevresindekilere dahi temkinli yaklaşması gerekmektedir.

www.ruyaninanlami.com