Y

Y harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “Y” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada yanan ev görmek, farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Yanan ev bazen o hane halkının Allah’a isyan etmelerine, günah işlemelerine ve doğru yoldan ayrılmalarına işaret eder. Bazen de bu rüya maddi sıkıntı çekmeye veya gören kişinin aile hayatında yaşayacağı problemlere işaret eder. Rüyada evin yandığını ve dumansız bir ateş çıktığını görmek, başarı ve kazanç elde etmek anlamına gelmektedir. Dumansız ateş genellikle iyiye ve hayra yorumlanır. Evden kara dumanların yükselmesi ise rüya sahibinin başına gelecek olan bir musibet veya zarara işaret eder. Elinden çıkacak mala veya kaybedeceği paraya da işaret eder. Rüyada yanan evin içinden kurtulmak, kötü arkadaşları terk ederek onların şerrinden emin olmak veya çevresinde rüya sahibi için kötülük düşünen kişileri ekarte etmek anlamlarına gelmektedir.

Rüyada yalı görmek, rüya sahibinin geleceğinin parlak olacağına, hayatın kendisine daima mutluluk, zenginlik, sağlık ve hayır getireceğine tabir edilir. Rüyayı gören kişinin kazancını kolay yollardan, elleri ve ayakları nasır tutmadan ve beli bükülmeden çıkaracağına, isabetli girişimlerde bulunup kendi işinin başına geçeceğine ve ticaretten istediği verimi de, başarıyı da alacağına işaret eder. Sorunlardan, sıkıntıdan uzak, sakinlik ve huzur içinde geçecek bir yaşama işaret eder.

Rüyada yapboz görmek, gören kişinin hayırlı ve güzel bir şekilde giden işlerinin çok sıkıntılı ve zor bir duruma gireceğine, büyük maddi ve manevi zararlara neden olacağına, bu durumun aile hayatına da yansıması ile birlikte büyük ve önü alınamaz tartışmaların yaşanacağına, aile bireyleri arasında uzun süreli küslüklerin baş göstereceğine ve işlerin uzun bir süre boyunca bir türlü toparlanamayacağına işaret eder. Rüyada puzzle görmek, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında çok sıkıntı çekeceğine, büyük sorunlar ile karşılaşacağına ve bir türlü çözüm sağlayamayacağına yorumlanır.

Rüyada yangın çıktığını görmek, iyi şekillerde tabir edilmez ve rüyayı gören kişinin başkaları yüzünden yaşayacağı sıkıntıya tabir edilir. Neresinden bakılırsa bakılsın, üzülmeye, ağlamaya, zarar etmeye, kayıplar yaşamaya ve umutlarını kaybetmeye işaret eden bir rüya olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin inandığı ve güvendiği için birlikte hareket ettiği kimselerin kendisine mutsuzluk ve başarısızlık getireceğine işaret eder.

Rüyada yakut görmek, gören kişi için bolluk, bereket, hayırlı kazanç ve zenginlik anlamlarına gelir. Rüya sahibinin sağlıklı, mutlu ve uzun bir yaşamı olacağına, eşinden ve çocuklarından saygısızlık ya da nankörlük görmeyeceğine bilakis onlar tarafından el üstünde tutulup, hak ettiği değeri göreceğine işaret eder. Karmaşanın, kararsızlığın ve huzursuzluğun son bulacağına, kişinin kötülüklerden, kazlardan ve belalardan uzak kalacağına tabir edilir ve hayırlara yorumlanır.

Rüyada Yahudi görmek,rüya sahibinin iş hayatında adından pek çok başarıyla arka arkaya söz ettirecek ve içinde yer aldığı sektöre ismini altın harflerle yazdıracak olduğuna ve parlak bir geleceğe sahip olduğunun habercisidir. Hayırlı bir rüyadır ve gören kişinin mali durumu eskisinden çok daha iyi olacağına işaret eder. Zenginlerin daha da zengin, fakirlerin ise çok rahat bir hayata kavuşacaklarına, karşılarına pek çok fırsat çıkacağına işaret eder. Kişinin şansının da, kısmetinin de açılacağına yorumlanırken, bekar kişiler için karşılarına çıkan çok zengin ve akıllı bir kısmetle hayatlarını birleştireceklerine işaret eder. Evli kimseler için ailelerinden beklemedikleri bir destek göreceklerine ve ev alacaklarına yahut mevcut evlerini satarak çok daha geniş, ferah bir eve taşınacaklarına tabir edilir.

Rüyada yağmur suyu görmek, gören kişi için bitmeyen bir bereketin ve kısmetin işaretçisidir. Hem çok hayırlı bir rüyadır, hem de kişi için şartların son derece güzel olacağı bir geleceğe atılacak adımın habercisidir. Güzel bir hayatın işareti olan yağmur suyu, kişinin rızkının kesilmeden, rahatça bir yaşam sürmesinin de alametidir. Yağmur suyu çoksa kısmetler de o kadar artar ve bereketi bol olur demektir. Az yağmur suyu görmek ise, geçici de olsa kişiyi rahatlatacak bir maddi gelire işaret eder.

Rüyada yanan soba görmek, bazen bolluk ve berekete, bazen de sıkıntı ve çileye işaret eder. Rüyada yaz mevsiminde soba gören kişi, birtakım üzüntüler yaşar demektir. Bu rüya özellikle maddi anlamda yaşanacak zararlara ve sorunlara delalettir. Rüyada kış mevsiminde yanan soba görmek ise her anlamda mutluluk, sevinç, bolluk ve kazançtır. Rüyada yanan bir sobanın yanında oturmak, gören kişiye iyilik yapacak bir adamla karşılaşmaya ve onun maddi gücünden faydalanmaya işaret eder. Rüyada yanan sobadan çıkan şeyler genellikle dünyada elde edilecek güzel nimetlerdir. Rüyada yanan bir sobadan ekmek çıkması mutlu ve huzurlu bir yuva anlamına gelmektedir. Yanan sobanın sönmesi ise rüya sahibinin bazı isteklerinin gerçekleşmeyeceğine veya gören kişinin başına gelecek bir musibete yorumlanır.

Rüyada yamaç görmek, hedeflerini koyarken fazla ütopik hayaller kuran rüya sahibinin yaşayacağı bir olay ya da yakın çevresinden bir kimsenin uyarısı ile geleceğini ve planlarını yeniden gözden geçireceğine işaret eder. Çok yüksek bir yamaç gören kişilerin yapacağı yanlış hamleler onların iş yaşamlarını allak bullak eder ve bu rüyayı bir ikaz olarak ele almalı, büyük risk taşıyan işlerden uzak durmalıdır. Yamaç görmek kişiyi kedere düşürecek bir olayın meydana gelmesi veya sevilen kimselerden birinin hastalanarak yatağa düşmesi, kişinin acı çekmesi ve ruhsal açıdan yıpranması olarak da yorumlanır.

Rüyada yalın ayak görmek, görülen rüyanın niteliğine göre farklı şekillerde yorumlanır. Yalın ayak yürümek hasta olan kişiler için rahatsızlıklarının hafifleyeceği bir döneme gireceklerine işaret ederken, aynı zamanda kişinin mevcut ruhsal sıkıntılarından da kurtulması anlamına gelir. Sorumlulukların azaltılacağına, kişiyi sıkan, boğan ne varsa hepsinden kurtulmak için uğraşacağına işaret eder. Bazı yorumculara göre bu rüya evli kişilerin eşlerinden şüphe etmelerine yol açacak olayların meydana geleceğine yorumlanmaktadır. Korkuların ve tedirginliklerin işareti olan rüya, başa gelecek büyük sıkıntılara da dikkat çeker.