RÜYADA PUT GÖRMEK

Rüyada put görmek, iyi şekilde tabir edilmediği gibi, kötü şansa ve uğursuzluğa da işaret etmektedir. Yanlış yollara girildiğinin habercisi olan bu rüya, kişinin yalana açık olduğuna, başkalarının hayatına saygı duymadığı gibi, insanları kandırmakta yeis görmediğine de ifade eder ve bu hayatın terk edilmesi gerektiğini, Allah’tan mağfiret dileyerek, günahtan uzaklaşılması gerektiğini öğütler. Gidilen yolun kişiye pek çok felaket getireceğine, dinen pek çok günaha bulaşacağına ve telafisi zor hatalar nedeniyle geleceğini mahvedecek olan rüya sahibinin pek çok belayla uğraşmak zorunda kalacağına işaret eder. Yalancı, düzenbaz insanlarla işbirliği yapmak, Allah’a şirk koşmak veya dinden çıkmak anlamlarına da gelen rüya, musibetlerle dolu, hayırsız bir hayat yaşamanın, başa gelecek sıkıntıların da habercisidir. Değersiz insanlara aşırı ilgi gösterildiğine ve düşünmeden hareket edildiğine, kişinin çevresinin ahlaktan yoksun kimselerden oluştuğuna da dikkat çeker.

Rüyada Put Görmenin Anlamları

Rüyada put yapmak, nefsine hakim olamayan rüya sahibinin boğazına kadar günaha battığına ve başına gelen her olumsuzluğun nedenini bu yaşam şeklinde araması gerektiğine yorumlanır. Acımasız biriyle çalışmaya veya kötü, eziyet etmeyi seven biriyle tanışmaya, yapılan işlerin bereketsiz olmasına, ele geçen paranın hayrının görülmeyeceğine tabir edilir. Altından put yapan kişiler gayrimeşru, toplum tarafından kabul edilmeyen işlere ve gönül ilişkilerine işaret eder.

Rüyada put kırmak, hayırlı işler yapmak, yanlıştan ve günahtan dönmek, hayatını ehl-i sünnete dikkat ederek yaşamak, Allah’tan başka yaratıcı tanımamak ve Kurana uygun bir hayat sürmek anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin nefsine göre yaşamadığını ve aksi şekilde nefsini terbiye etmek için çabaladığına, dünya malına kıymet vermediğine, ailesini de bu terbiyeyle, dini değerlere göre yaşattığına, çevresine örnek olduğu gibi, yaptığı hayır işleriyle de makbul biri haline geleceğine tabir edilir.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.