P

P harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “P” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada puding görmek, rüya sahibinin yapmak istediği ve çok uzunca bir süre çeşitli şekillerde emek verdiği ve neredeyse yaşam sebebi olan bir işte ortaya çıkan sıkıntılardan ve yaşanan ailevi sorunlardan dolayı çok büyük bir yıkıma ve hayal kırıklığına uğramasına işaret eder. Rüya sahibinin yaptığı işlerde birçok sorunla karşılaştıktan sonra başarı elde edilememesine ve yapılan işin heba olmasına işaret eder.

Rüyada protez görmek, geçici çözümler bulmak, bozulan işleri düzeltene kadar tanıdık kişilerden yardım almak, hayatını daha rahat idame ettirebilmek için gayrimenkul satıp refaha ermek anlamına gelir. Sağlıkla ilgili bazı pürüzlerin gündeme geleceğini ifade eden rüya, gören kişinin durumunu kabullenerek ve şikayet etmeden yaşamaya çalışacağını, işinin kıymetini bileceğini ve bu dönemde önemli bir değişiklik yapmaması gerektiğini vurgular. Protez görmek yolunda giden işlerde veya hayat koşullarında bir anda meydana gelen olumsuz gelişmelere işaret ederken, isyan etmeden hareket etmenin altını çizmektedir. Rüya sahibinin zor günleri atlatmak için sabretmesi gerektiğine, eski gücüne kavuşamasa da, başkalarına muhtaç kalmayacak şekilde yaşayacağını, sağlık sorunları canını sıksa da, ölümcül sonuçlarla karşılaşmayacağına işaret eder.

Rüyada pamuk toplamak, rüya sahibinin hatalarından dönmesine, günah işlememesine, günahlarına tövbe etmesine işaret eder. Rüyada pamuk toplayan kişi gerçek hayatta bir menfaat ve mal elde eder demektir. Bu rüya sıkıntılardan kurtulmaya, maddi anlamda huzurlu olmaya ve para kazanmaya işaret etmektedir.

Rüyada palamut görmek, zor, geçimi güç, ön yargılı ve huysuz bir kimsenin varlığına ve bu kimseden gelecek hayra işaret eder. Sert mizaçlı ve sert görünümlü bir kişi sayesinde kalkınmaya, maddi imkanların çoğalmasına ve yine maddi anlamda güç elde etmeye işaret eder. Rüya sahibinin hiç beklemediği bir kişiden göreceği yardıma işaret ederken bazen de tam tersi şekilde yorumlanır ve şanssızlık, kısmetsizlik olarak ifade edilir.

Rüyada paçalı don görmek, gören kişinini edebine çok düşkün, insanlarla çabuk kaynaşamayan biraz içine kapanık bir eşe sahip olacağına işaret eder. Bu rüya utangaç biriyle flört etmek de demektir. Şans anlamına geldiği gibi, girilecek işte başarılı olunacağına, her şeyin kişinin lehine gelişeceğine delalettir. İman kuvveti anlamında olan rüya kişinin gamdan, her türlü kederden kurtulacağına, kalbinde esenlik olacağına, hayırlı insanlarla karşılaşıp, işlerinin de en hayırlı şekilde sonuçlanacağına işarettir. Paçalı don görmek, saygın, asaleti ile herkesi etkileyen, aklı başında, iş sahibi, makam ve mevkisi olan bir kadına işarettir. Bekar bir erkek bu rüyayı görürse bu özelliklere sahip bir hanımla evlilik yolunda adımlar atar. Gurbette çalışan veya gurbette yaşayan kişilerin memleketlerine döneceklerine yorumlanır. Kişinin uzun yıllar anne ve babasıyla yaşayacağını, onları mutlu etmek, rahat bir hayat sürmelerine yardımcı olmak için varını yoğunu ortaya koyacağını işaret eder.

Rüyada pamuk tarlası görmek, gören kişinin davranışlarında çekingen kaldığına, bekar biriyse özellikle karşı cinsle arasına sürekli mesafeler koyduğuna ve duygularına gem vurduğu için hayal ettiği şekilde bir ilişki yaşayamadığına tabir edilir. İş konusunda ise yeni bir uzlaşma sürecine girileceğine, ortaklar varsa onlarla daha iyi bir uyum içinde çalışılacağına, eski küskünlüklerin giderilerek geleceğe pozitif bir şekilde bakılacağına işaret eder. Koşulların yenilenmesine ve kişiyi bunaltan istikrarsız durumların son bulacağına da alamettir. Kişinin aşırı duygusal ve zaman zaman alıngan tavırlar içinde olmasından dolayı çevresiyle arasında çatışmalar yaşamak zorunda kalacağına, sabır içinde ve azimle çalışması gerektiğine, şartlar olgunlaşmadan herhangi bir işe girişmemesi gerektiğine dair uyarıda bulunan bir rüyadır.

Rüyada panayır görmek, uzunca bir süre dünya meseleleriyle uğraşacak olmaya ve mal, mülk konularına kafa yormaya işaret eder. Şenlikli bir hayat geçirmek ve maddi konularda kaygılardan uzaklaşmanın ifadesi olan rüya, eve yapılacak büyük çaplı bir alışverişin, mobilya değiştirmenin, yeni bir eve taşınmaktan dolayı mutluluk duymanın ifadesidir. Yaşam koşullarındaki iyileşmenin, ailenin her ferdinde sevinçle karşılanacağını ve yüksek gelir elde edilen işlere girişileceğini bildiren rüya, ortaklıklarda sorunların ortadan kalkacağının habercisidir. Grip ya da soğuk algınlığı gibi hastalıklar dışında kişinin sağlık problemleri yaşamayacağına, keyifli olacak aile toplantılarında bulunmaya, yakın kişilerin düğüm merasimlerine katılmaya de işarettir. Zenginleşmenin, alım gücünün artmasıyla beraber yeni araba, ev veya taşınmaz mülk alınacağının, sefaletten ve borçlardan kurtulmanın da işaret eder.

Rüyada padişah görmek, gören kişinin yaptığı iş ile ünlenmesine, saygınlık kazanmasına ve büyük başarılar elde etmesine tabir edilir. Rüya sahibinin tüm hayatı büyük bir zenginlik, lüks ve rahat içinde geçecek, henüz orta yaşlarındayken büyük bir servetin sahibi olacak demektir. Rüyada padişah gören kişinin istikbali çok açık olacak kısmeti de bir ömür devam edecektir. Bu rüya, kişi için şansının hep açık olacağına, hayatı boyunca da şansın hep böyle devam edeceğine işaret eder.

Rüyada pancar görmek, gören kişinin kazanç elde etmesine ve maddi anlamda tatmin olacak kadar varlığa ve güce sahip olmasına işaret eder. Rüya sahibi, hırsı, çalışkanlığı ve çalışma azmi sayesinde tuttuğunun koparan, kafasına koyduğunu yapan ve hiçbir işinde hüsrana uğramayan bir kimse olarak tasvir edilir. Rüyada pancar görmek, bazen de tam tersi şekilde tabir edilir ve kısmetsizlik olarak yorumlanır. Borçlanmaya, sağlığını kaybetmeye ve çeşitli musibetlerle karşılaşmaya işaret etmektedir.

Rüyada panda görmek, gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında çok büyük sorunlar yaşadığına, bu sorunlardan dolayı çok büyük sıkıntılar çektiğine, gün geçtikçe daha kötü olaylar ile karşılaşacağına, bu durumlar ile karşılaşmamak için ve bu konularda çok büyük ve doğru karar vermek için tam anlamıyla oturup kafa yorması ve hem kendisi için hem de yaptığı iş için en doğru çözümü bulması gerektiğine delalet eder. Aynı zamanda, çok iyi kalpli, sevimli ama hantal biri ile bir işe girileceğine de işaret eder.

www.ruyaninanlami.com