P

P harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “P” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada polisi aramak, yakınlık duyulan bir kimsenin yaptığı bir hatayı eleştirmek ve o kişiyi doğru yola sevk etmek için çaba harcamak, iş yerinde verimi artırmak için çalışanlara karşı sürekli uyarılarda bulunmak anlamına gelir. Polisi aramak aile içinde düzeni sağlamak için sürekli olarak disiplin uygulayan ve aşırı kuralcı davranışları nedeni ile kişileri sıkan ebeveynlerin çocukları ve eşleri ile aralarının bozulduğuna işaret eder. İstenmeyen bazı durumlar yaşayan rüya sahibinin utanç duyacağı bir olaya adının karışması yüzünden kendisini sosyal ortamından uzaklaştırmasını da ifade etmektedir.

Rüyada pamuk görmek, hak yolundan ayrılmayan ve dini hiç bırakmayan bir kişi ile tabir edilir. Rüya sahibi, hem görünüşte hem de gönülde güzel kişidir, her işine Allah’ın adını zikir ederek başlar ve bu sayede işi kolaylıkla hal olur. Bu kişinin ekmeği helaldir, hak yolunu takip ederek kazancına ulaşır ve imanı tam olduğundan doğru yoldan hiç vazgeçmez. Rüyada pamuk görmek, sevaplara, güzel ve doğru davranışlarla, insanlarla iyi geçinmeye, Allah’ın yarattığı her şeyi sevmeye ve saygı duymaya, şükretmekten geri kalmamaya işaret eder. Rüya sahibi yaptığı güzel işler ve ahlaklı davranışları ile herkes tarafından çok seviliyor demektir.

Rüyada palet, gören kişinin işlerinin yakın bir zaman içinde çok sıkıntılı ve sorunlu bir şekle bürüneceğine, elinde bulunan mal ve mülkün kısa sürede yapacağı işler sayesinde daha da artacağına, sevdiği kişilerin sorunlarının zaman içinde sona ereceğine, uzun uğraşlar sonucunda maddi olarak büyük sıkıntı çektiği bir dönemden kısa süre içinde kurtulup zenginliğe kavuşacağına ve hayatının çok iyi bir yöne doğru ilerleyeceğine delalet eder. Aynı zamanda, iş hayatı konusunda kendisini çok iyi yerlere getirecek çalışmalar yapacağına da işaret eder.

Rüyada palmiye, yaşanacak rahat günlerden sonra sıkıntı içinde geçecek bir döneme işaret ettiği gibi, işlerin yolunda olması nedeni ile rüya sahibinin keyfinin yerinde olacağını, ekonomik yönden de rahat olması sonucunda ailesiyle daha çok vakit geçireceğine işaret eder. Şanslı dönemde olan kişinin isteklerine ulaşmak için daha az çaba harcayacağına ve bundan sonraki adımlarında sonuca daha kısa yoldan ulaşacağına da yorumlanır. Palmiye görmek, tatile gitmek veya tatil beldelerinden birinden yazlık bir ev satın almak anlamına da gelir.

Rüyada paket görmek, şans olarak yorumlanan rüya, gören kişinin önüne hayırlı ve yeni yollar çıkacağına, hayallerinin ve isteklerinin karşılık bulacağına, gönülden arzuladıklarının da hayırlısıyla kendisine nasip olacağına işaret eder. Beklenmedik ve hesapta olmayan bu nedenle de çok daha mutluluk verici tesadüflerin ve sürprizlerin yaşanacağına, kişinin bir çocuk gibi mutlu ve coşkulu günler geçireceğine tabir edilir.

Rüyada palto görmek, yarınların aydınlık ve güzel, geleceğin parlak, şansın ve kısmetin de çok açık olacağına işaret eder. Rüya sahibinin hayatından yana yüzünün güleceği, hayallerinin, dileklerinin ve dualarının kabul olacağı, yaşadığı ve iyi gitmeyen sağlık sorunlarının sona ereceği, kapanmaz denen gönül yaralarının kapanacağı, işlerinin yoluna gireceği, bereketin, bolluğun ve nurun üzerine yağacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada pijama görmek, tek bir tabirle açıklanmaz. Rüyanın durumuna bağlı olarak tabir edilir. Bazen sağlık sorunu olarak yorumlanabilirken bazen de şifa anlamına gelebilir. Bazı rüyalarda hayır ve güzellik anlamına gelirken bazılarında da uğursuzluk ve sıkıntı anlamına gelebilir. Rüyada pijama görmek, bekar kişi için ayrı, evli kişi için ayrı, genç için ayrı, yaşlı için ayrı tabir edilir. Yani bu rüyanın yorumu daha çok kişiye ya da rüyaya özel olarak açıklanır. Temiz ve rahat pijama huzur ve mutluluğa, sağlık içinde yaşamaya, yeni pijama bekar için evlenmeye, buruşuk ve dar pijama can sıkıcı habere delalet eder. Rüyada pijama görmek , can sıkıcı bir haber olarak yorumlanır. Rüyada pijama görmek kötü bir haber olarak yorumlanır. Temiz, güzel pijama yoldur.

Rüyada palyaço görmenin anlamı, rüya sahibinin çektiği cefaya, zahmete ve çileye rağmen, soranlara her şeyin kusursuz olduğunu söyleyen ya da hayatının alt üst olmuş olmasına rağmen sanki her şey yolunda gidiyormuş gibi davranan kimse olduğuna yorumlanır. Dertlerini, sıkıntılarını, sorunlarını, üzüntülerini ve kederini içine atan, kimseye içini açmayan, her şeyi kendi kendiyle yaşayan ve dışarıya hiçbir şey belli etmeyen bir kişidir. Başarılı olmak olarak da yorumlanan rüya, yapılacak bir işin arkasından gelecek başarının habercisidir demektir. Palyaço gören kişi bir projede takdir edilir. Rüyada palyaço görmek mutlu bir haber alacağınız anlamında yorumlanır. Palyaço gören çocuk görmek çok masumane duygularla birine yaklaşacağınız ve olumlu cevaplar alacağınız anlamındadır.

Rüyada para, hayırlı anlam taşır.  Rüya sahibi için fayda ve şifa bulmaya delalet eder. Rüyasında para aldığını gören kişi, kendisini sıkıntıya sokan tüm problemlerden kurtulacak ve rahata erecek demektir. Hayatı çok güzel olacak ve adı hep başarılarla anılacaktır. Rüyada para almak, rüya sahibinin zengin olacağına, yaşamını rahat bir şekilde süreceğine ve bahtının açık olacağına işaret eder. Aynı zamanda gelecek nimetlerin habercisidir. Bu rüyayı gören kişinin geçimi rahatlar. İç sıkıntıları geçer. Ayrıca yapacağı ufak yardımlar ve ibadetler sayesinde fazlasıyla ödüllendirilir. Bazı rüya tabircilerine göre ise söylenen sözlerden görülecek zararlara işaret eder. Rüyayı gören kişinin etrafında ikiyüzlü insanlar olduğuna yorumlanmaktadır. Genellikle para rüyaları dedikodulara, söylenen kötü sözlere işaret eder. Para bazen de çekilecek sıkıntılara işaret eder. Maddi ya da manevi zorluklar kapınızda olabilir. Bazı yorumcular ise bu sıkıntının hemen ardından büyük sevinçler yaşanacağını da söylemiştir.

Rüyada polis görmenin anlamı, Azrail’le tasvir edilir. Bazı yorumcular rüyada görülen polisin pek hayra yorulmayacağını, şiddet ve gama işaret ettiğini söyler. Rüyada görülen polis ayrıca yaşanacak önemli bir kaybından varlığını ifade etmektedir. Sevinç ve mutlulukları ifade ettiği gibi üzüntü ve kederin bir habercisi olarak ifade edilir. Aynı zamanda cesareti de temsil etmektedir.

www.ruyaninanlami.com