RÜYADA POLİSİ ARAMAK

Rüyada polisi aramak, yakınlık duyulan bir kimsenin yaptığı bir hatayı eleştirmek ve o kişiyi doğru yola sevk etmek için çaba harcamak, iş yerinde verimi artırmak için çalışanlara karşı sürekli uyarılarda bulunmak anlamına gelir. Polisi aramak aile içinde düzeni sağlamak için sürekli olarak disiplin uygulayan ve aşırı kuralcı davranışları nedeni ile kişileri sıkan ebeveynlerin çocukları ve eşleri ile aralarının bozulduğuna işaret eder. İstenmeyen bazı durumlar yaşayan rüya sahibinin utanç duyacağı bir olaya adının karışması yüzünden kendisini sosyal ortamından uzaklaştırmasını da ifade etmektedir.

Rüyada Polisi Aramanın Anlamları

Rüyada hırsız görüp polisi aramak, düşmanları suçüstü yakalamak veya onların tuzaklarını bozmak, zarar vermelerini engellemek anlamına gelmektedir. Kişi evine giren bir hırsız görüp polisi arıyorsa bu durum mal kaybı yaşayacağına ancak zararının çok büyük olmayacağına işaret etmektedir. İş yerine hırsız girdiğini görüp polis aramak ise yakınlarına gelen bir zararı engellemek için çaba gösterileceğine, tanınmayan birinin evine hırsız girdiğini görüp polis aramak da aşırı hayalci tutumlar yüzünden zaman kaybı ile beraber para kaybına işaret eder.

Rüyada polisi aramak ve sonra kapatmak, doğru yoldan sapmak anlamına gelen rüya, yapılacak yanlış bir hamle sonrasında ters yüz olan bir hayata işarettir. İlkelerinden taviz veren ve kolay para kazanmaya alışan rüya sahibinin bu durumu kaybetmemek adına daha da fazla yanlış yapacağını ve yoldan çıkmasını ifade eder. Kendisi ve ailesi için en doğrusunu yapmak isterken, zor durumlar yaşayan veya maddi sorunlar yaşayan kişilerin bu durumdan kurtulmak adına kolay yolu seçerek büyük bir hata yapacaklarına delalettir. İslami olarak da kişinin yoldan çıkmaması gerektiğine dair bir uyarı olarak yorumlanır.

Polis çağırdığını ve polisin geldiğini görmek, kişinin hayatıyla ilgili aldığı kararların ve kalkıştığı işlerin kendisinin yüzünü güldüreceğine, kazancının ve makamının garantileneceğine, refahının yerinde olacağına işaret eder. Polis çağırdığını fakat polisin gelmediğini görmek, güzel ve mutlu günlere duyulan hasretin ve özlemin henüz ulaşılabilir noktada olmadığına bunun için daha sabır, inanç, güç ve çaba gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada polis diye bağırmak, gören kişinin kararlarını açıklamasına ve bunu da açık seçik şekilde sorumluluk hissettiği ve gerekli bulduğu kimselere beyan etmesine işarettir. Aynı zamanda kişinin psikolojik olarak çok hassas ve zayıf olduğu bir anda uzakta olan kardeşine, arkadaşına ya da bir iyi geçindiği bir akrabasına ihtiyaç duyacağı ve ona sığınacağına yorulur. Başkasının polis diye bağırdığını duymak, bir kimsenin imkansızlıklar içine düşeceğine şahit olmak demektir.

Rüyada polis sireni duymak, kötü bir durumla karşı karşıya kalmaktır. Sürpriz bir gelişmeye, bir söze ya da uzakta yaşanacak bir olayın duyulmasına da delalettir. Polis sireni duymak ve tedirgin olmak aksine rahatlığa, esenliğe, mutluluğa ve huzura, polis sireni duymak ve rahatlamak da yine iyiye, hayra ve kurtuluşa ulaşmaya şeklinde yorumlanır.


Rüya Yorumları;

  1. Taner dedi ki:

    Rüyamda dışardan eve geldiğimde kapının açık olduğunu ve eşyaların didik didik edildiğini buna çok üzülerek sinirlenip polisi arayarak adres verip şikayet ettim ama birşey çalınmış mı bilmiyorum yorumlarsanız sevinirim

  2. Ayşe holamaz dedi ki:

    Rüyamda polis arabasi beni koruyor nehrin içinden arabasıyla kurtarır ne anlama gelir

Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.ruyaninanlami.com