O-Ö

O ve Ö harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “O ve Ö” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada övülmek, gören kişinin iş hayatında ve sosyal hayatında karşısına çıkacak bir sorun için yardım alacağına ve bu şekilde menfaat sağlayacağına işaret eder. Bu menfaatin, yapılmak istenen bir iş için parasal destek sağlamak, işyeri açmak için gereken bir izni almak ya da bir ortaklığa girmek olacağına şeklinde yorumlanır.

Rüyada oynaşmak, gören kişinin medeni durumuna bağlı olarak iki şekilde tabir edilir. Eğer rüya sahibi bekar bir kişi ise uzun zamandan beri birlikte olduğu ve çok sevdiği kişiden başlarına gelecek kötü bir olaydan dolayı ayrılmak zorunda kalacağına işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi evli birisi ise işlerinin yakın bir zaman içinde bozulacağına ve evliliğinin sona ereceğine işaret eder.

Rüyada oyuncak görmek, rüya sahibinin hayal gücünün büyüklüğüne, çocukça duygulara, sevinçlere ve mutluluğa işaret eder. Rüyada oyuncakla oynamak çocukça bir ruh haline girmeye, yakın zamanda rüya sahibine gelecek olan mutlu edici bir habere, sevince, kişilere yapılan iyiliklerin, onlardan kötülük olarak dönebileceğine veya rüya sahibinin çocukluğundan beri içinde kalan bir takım isteklerini yerine getirmeye karar verip bunun için çabalayacağına işaret eder.

Rüyada oyuncu görmek, gören kişinin keyif ve sefa içinde bir yaşam süreceği anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi kafasına hiçbir şeyi takmadığı, günü ve anı yaşadığı, geçmişi düşünmediği, geleceği ciddiye almadığı yorumu yapılmaktadır. Rüya sahibi yaşadığı günü ve nefes aldığı dakikayı esas alıyor, bu dünyanın geçici olduğunu bilerek yaşıyor demektir. Rüyada oyuncu görmek, muhabbette olmaya, eğlenceye dalmaya işaret eder.

Rüyada özürlü görmek, gören kişinin kaderine düşeni yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibi, kontrolü dışında olan ve bahtına yazılmış olanları herkes gibi yaşayacak demektir. Rüya sahibinin alın yazısı olarak tabir edilmektedir. Rüyada özürlü görmek, bir diğer yandan da yanlışa, yanılgılara, çelişkilere, kararsızlıklara ve belirsizliklere tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, karmaşık bir ruh hali içinde olacağı ve bu dönemde pek çok hata yapabileceğine işaret eder.

Rüyada özür dilemek, rüya sahibinin dürüst, onurlu, asil ve seçkin olduğuna, kariyerinde yükseleceğine, haramdan uzak duracağına, nefsine hakim olmayı öğreneceğine, egolarından sıyrılmasına ve komplekslerini yenmesine işaret eder. Ailesi için hayırlı olan bir kişinin varlığına işaret eder. Hayır duaları alan, iyi anılan, korunup, gözetilen, şanlı, şerefli ve ünlü bir kişi olmaya yorumlanır. Rüyada özür dilemek aynı zamanda barış dolu günlerin yaşanacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada öfkelenmek, gören kişinin çalışmalarının ve işinin geleceği için merak ve sabırsızlıkla beklediği bir haberin gelmesine işaret eder. Gönül ilişkisiyle ve gelecekle ilgili mutlu ve sevinçli haberler almaya ve bu haberler üzerine hayatla ilgili alınacak kararlarla hayırlı işlere imza atmaya işaret etmektedir.

Rüyada otogar görmek, gören kişinin iş hayatında ya da aile hayatında ortaya çıkan bazı sıkıntılara ve sorunlara çözüm bulmak için yakın bir zaman içinde uzak bir ülkeye seyahate çıkacağına, bu seyahat sırasında çok güzel ve büyük yarar sağlayacak bilgiler alacağına, kendisine çok katkı sağlayacak ve sorunları konusunda çeşitli yardımlarda bulunacak bazı kişiler ile tanışacağına ve döndüğünde ise sorunlarından çok rahat bir şekilde kurtulacağına işaret eder.

Rüyada oyuncak bebek görmek, hayatı çok ciddiye almadan, hayatla dalga geçerek yaşamak anlamına gelmektedir. Rüyasında oyuncak bebek gören kişi, mümkün olduğunca hayatın kendini üzmesine, kırmasına ya da bir yaprak misali oradan oraya savurmasına müsaade etmez demektir. Üzüntüsünü de yaşar ama her şeyi göğüslemeye ve metin olmaya hazırdır. Rüya sahibi acıdan ölmediği sürece, ona karşı dayanma gücü elde ettiği felsefesine inananlardandır. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada oyuncak bebek gören kişi ciddi olmayan, hiçbir şeyi önemsemeyen, gerek aşk hayatındaki gerek sosyal hayatındaki ilişkilerine değer vermeyen kimseye işaret eder. Rüyada oyuncak bebek görmek ayrıca kişinin çok mutlu olacağı, tüm sevenleriyle vakit geçireceği bir yerde olacağına işaret eder.

Rüyada oyun oynamak, ciddi olmayan bir kimse ile tabir edilir. Bu kişi, insanlarla ciddi konularda dahi eğlenmeye bayılan, kimsenin duygularına ve düşüncelerine önem vermeyen bir kişi olarak değerlendirilir. Böyle bir rüya, düşüncesizce laflar etmekten ve insanları kırmaktan hiç kaçınmayan, söylediği lafın nereye gideceğinin ya da nelere mal olacağının muhakemesini yapmayan, kaba bir tabirle insanlarla kafa bulmayı kendine uğraş edinen kişi olarak tasvir edilen kimsenin varlığına işaret etmektedir.