O-Ö

O ve Ö harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “O ve Ö” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada okey oynamak, gören kişinin gerçeklerden uzak, hayallerinin peşinde koştuğuna, eline hiçbir şeyin geçmediğine ve boş uğraşlar edindiğine işaret eder. Rüyasında okey oynadığını gören kişinin çevresi de kendisi gibi aşırı eğlenceye düşkün ve hayalperest kişilerle doludur demektir. Bazı alimler rüyasında okey oynayan kişilerin çevrelerinde yalancı kalabalıkların olduğunu ve kişiyi yanlış yönlendirdiklerine de tabir ederler.

Rüyada ok atmak, gören kişi için hedefi vurmak anlamına gelir ve aynı şekilde kişinin hayatındaki en büyük amacına ulaşacağının müjdesini verir. Rüya sahibinin kendisine doğru amaçlar belirlediğini ve bu amaç uğruna her şeyi feda edecek kadar gözünün karardığını da bildirir. Bu rüyanın pek çok farklı yorumu bulunmaktadır ve bir başka yoruma göre de kişinin kendisini aklamak veya temize çıkarmak uğruna hiç suçu, günahı olmayan birine iftira atıp büyük bir haksızlık yapacağına yorumlanır. Sonuçları kestirilmeden yapılan hareketlerin veya girişimlerin kişi için büyük zararlara neden olacağını da tabir eden rüya sevilen kimselerle yapılan alaycı konuşmaların, iğneleyici sözlerin sonucunda sorunlar yaşanacağını, kişinin yakın çevresinin giderek kendisinden uzaklaşacağını da işaret eder.

Rüyada oje sürmek, gören kişi için hayırlara işaret etmez ve kişinin canını sıkacak bazı olayların yaşanacağına tabir edilir. Rüya sahibinin moralsiz günler geçireceğine, keyfinin, neşesinin ve ağız tadının kaçacağına işaret eder. Kötü günlerin ve olumsuz olayların yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada oje sürmek, rüyayı gören kişi için uğursuzluk olarak tabir edilir ve hayır getirmeyecek kişilerle karşılaşmaya yorumlanır.

Rüyada oğlan çocuğu görmek, gören kişinin güvenilir bir iş adamı olacağına, eşi tarafından her zaman hürmet göreceğine, sözünün dinlenilmesi nedeni ile pek çok kişinin fikir danıştığı ileri görüşlü, iyi niyetli biri olarak anıldığına işaret eder. Oğlan çocuğu gören kişi anne ve babasına karşı her zaman merhametli davranır ve asla saygıda kusur etmez demektir. İslami olarak oğlan çocuğu görenler sevapları ile Allah’ın en sevdiği kulları arasında yer alırlar. Her durumda iyi kalpli olduklarından dolayı düşkün kimselere, el açanlara yardım ettiklerinden pek çok hayır duası alırlar ve işleri her zaman rast gider, bereketleri asla azalmaz. Bu rüyayı görenlerin rızıkları her daim artar ve hiç eksilmez şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada ördek yavrusu görmek, gören kişinin yakın çevresi ile tabir edilir. Rüya sahibinin arkadaşlarıyla, dostlarıyla, akrabalarıyla ve onlarla yaşanacak olan kah tatlı, kah acı olaylara tabir edilir. Rüyayı gören kişinin bu kişilerle bazen koyu muhabbette ve ağız tadı içinde olacağına bazen de karşı karşıya gelerek ayrılık ve küslük yaşayacağına işaret eder.

Rüyada örgü ipi görmek, rüya sahibinin ikili ilişkiler anlamında son derece şanslı bir döneme girdiğini haber verdiği için özellikle bekarlar için yeni bir aşkın kapıda olduğunu müjdeler. Karşılıklı uyumun ve sevginin yakalanacağı beraberliğin uzun yıllar süreceğine ve evlilikle noktalanacağına işaret eder. Kalıcı işler yapmaya, her türlü beraberlikte mutluluğu yakalamaya yorumlanır. Yaşlı kişiler için torun haberi alarak sevinçten ağlamaya, evli kişiler için de aileye yeni bir bebek geleceğine işarettir. Bayanlar için kendi ekmeklerini kazanacakları bir iş kuracaklarına ve ufaktan başladıkları işlerini giderek büyütüp sonradan daha yüksek kazançlar elde edeceklerine tabir edilir. Eş, dost, arkadaş çevresinin kalabalık olacağına ve kişiye daima destek olan insanların varlığına işaret eder.

Rüyada ölen dede görmek, tam da kişinin ihtiyacı olduğu bir dönemde aile ve akraba çevresinden el uzatacak yaşlı bir kişi sayesinde feraha ermek anlamına gelir. Sıkıntılı durumlarda rüyayı gören kişiye yol gösteren insanların varlığına, manevi huzura erişileceğine, kendi ayakları üzerinde durmak için her türlü fırsatı en akılcı şekilde kullanacak olan rüya sahibinin mutluluğunu kendi elleriyle inşa edeceğine, gireceği işlerde başarının yakın olacağına işaret eder. Güzel ve hayırlı bir rüya olduğu gibi, gerçek hayatında dedesi vefat etmiş kişiler için, dedelerinin hayrına yardım yapmaları gerektiğine, hayır duası alacak işlerde bulunmaya da işarettir. Ölen dede gören genç kişiler ailelerinin verdiği maddi destekle yurt dışında eğitim alırlar. Ev satın almayı düşünenler için arsa veya tapusu olan bir mülk satacak olmaya da işaret eder.

Rüyada okyanusta yüzmek, çok hayırlı bir rüyadır. Okyanusta yüzen kişi çok geniş ufuklara açılan işlere girişir ve iş hayatında hatırı sayılır bir servet ve saygınlık elde eder demektir. Maddi anlamda zenginlik ve refaha işaret eden bu rüya, gören kişinin her türlü dileğinin ve hayalinin gerçek olacağına da işaret eder. Özellikle iş hayatında çok büyük başarılar elde edileceğine, işlerini büyütüp geliştireceğine ve devlet nazarında da hatırı sayılır işler yapacağına işaret eder.

Rüyada okul sırası görmek, yeni arkadaşlar edinmeye, gören kişinin ortak yanlarının çok olduğu birisi ile tanışarak birlikte eğlenceli zamanlar geçireceği, hayatın kişiye daha keyifli yanlarını sunacağı şeklinde yorumlanır. Okul sırası aynı zamanda rüya sahibinin öğrenimine devam edeceğine ve yaşı ne olursa olsun her zaman öğrenmeye açık biri olacağına da işaret eder. Eski bir dostu görmek ya da haber almak şeklinde de yorumlandığı gibi, rüya sahibinin çevresi tarafından sevilen ve her zaman saygı duyulan biri olduğuna, geleceğe dair yaptığı planların hepsinde başarılı olacağına ve parmakla gösterilecek biri haline geleceğine işaret eder.

Rüyada odunluk görmek, gören kişinin moralinin çok bozuk olduğu, umutlarının tükendiği ve tabiri caizse gülen yüzünün solduğu bir anda kendisine ilaç gibi gelecek olumlu gelişmelerin yaşanacağına, müjdeli haberler alacağına, yaşama karşı yeniden hevesleneceğine ve gelecekten beklentisi olacağına işaret eder. Hayırlara alamet eder ve rüya sahibinin kötüyken iyi, mutsuzken mutlu, hastayken de sağlıklı olacağı şeklinde yorumlanır.

www.ruyaninanlami.com