L

L harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “L” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada limon sıkmak, birinin işine gereksiz yere karışmak veya başkalarının işlerine dahil olmak suretiyle bir tatsızlığa neden olmak anlamlarına gelmektedir. Özellikle iş konusunda üstüne vazife olmayan bir meselede söz söyleyen rüya sahibinin bir anda tüm dikkatleri olumsuz şekilde üstüne çekeceğine ve bu durumun etkisinden dolayı iş yerinde tatsız diyaloglar yaşamak zorunda kalacağına tabir edilir. İstemeden de olsa birinin keyfini kaçırmaya, bu kişilerin eleştirisine maruz kalmaya işaret eden rüya, farklı anlamlara da gelmektedir. Rüyada salataya limon sıkmak, acısıyla, tatlısıyla, macera dolu bir hayat sürmek anlamına gelirken, bir kasenin içine limon sıkmak ise cimriliğe varan şekilde birikim yapmaya işaret eder. Rüya sahibinin geleceğe yönelik kaygılarından kaynaklı şekilde bütçesini aşırı sıkmasının aile üyelerini rahatsız ettiğine de tabir edilir. Rüyada limon sıkıp suyunu içmek ise, tatsız bir haber almak, üzüntü yaşamak anlamına gelmektedir.

Rüyada leş görmek, gören kişinin uzun zamandan beri iyi haber beklediği bir yerden kötü hatta kara haber almasına ve bu yüzden hayattan ve insanlardan kopmasına işaret eder. Rüya sahibinin, yapmaya çalıştığı işlere ve ortaya koyduğu çalışmalara engel olmaya çalışan, yapılanları sürekli kötüleyen, sürekli dedikodu yapan ve her mecrada kötü kişiliğini ortaya koyan bir kişinin varlığına işaret eder.

Rüyada leğen görmek, gören kişinin aşk hayatında mutluluğu yakalamasına işaret eder. Rüya sahibinin yüzünü güldürecek, gönlünü hoş tutacak, kadrini kıymetini bilecek, hem mutlu gününde hem de zor gününde yanında olacak hayırlı bir kişi ile tanışıp, birliktelik yaşayacağına işaret eder. Kişi iç dünyasını zenginleştirecek, manevi duygularını hareketlendirecek, kalbini çarptırmayı başaracak olan hayırlı bir kısmetle karşılaşıp, dünya evine girmeye karar verecek demektir. Rüyada leğen görmek, rüya sahibinin muradına ereceği anlamına gelir.

Rüyada lavaş görmek, gören kişinin kolay şekilde hayatını devam ettirmenin ve kısa yoldan zengin olmanın yollarını bulacağına, verimli olacak işler yapacağına, çok kazançlı yatırımlara gireceğine bu sayede geçim derdi çekmeden rahat, iyi, mutlu, keyifli ve neşeli bir hayat süreceğine işaret eder. Rüya sahibinin işinin gücünün rast gideceği, şansının da her zaman kendisinden yana olacağına tabir edilir.

Rüyada lamba yakmak, gören kişi için hem hayırlı, hem de müjdeli bir rüyadır. Rüya sahibinin ettiği duaların kabul olacağına ve kişinin çok parlak bir geleceğe adım atacağına yorumlanır. Genellikle iş, kariyer ya da eğitim konularında verilecek doğru kararların kişiyi gelecekte zengin ve başarılı biri haline getireceğine işaret eder. Düşülen zor bir durumdan kurtulmaya yorumlandığı gibi, her zaman şeffaf yaşayan, dürüstlüğü ile alkış toplayan ve adaletten yana tavır alan bir kişi olunacağını da tabir edilir. Lamba yakmak mucitlik anlamına da geldiğinden, kişinin var olan fikirleri üzerinde çalışarak yeni icatlar elde etmesi için şartların çok uygun olduğuna da dikkat çeker. Her türlü girişim, yeni iş açma veya yatırım yapma niyetinin gerçekleşebilmesi için doğru zamanda olunduğuna işaret eder.

Rüyada lanetlenmek, gören kişinin zarar ziyana uğrayacağına, başarısız, mutsuz ve hasta olacağına, kötü kişilerin şerrine uğrayacağına, kazadan ve beladan başının kurtulmayacağına, işlerinin bozulacağına, rızkının kesileceğine, güzel günlerinin geride kalacağına ve tüm planlarının bozulacağına işaret eder. Rüya sahibi aksiliklerle, uğursuzluklarla, melanetli olaylarla karşılaşacak, düşmanlarına ve rakiplerine karşı yenileceği şeklinde yorumlanır. Rüyada lanetlendiğini görmek, de hiç iyi değildir ve şer olarak tabir edilir. Rüyayı gören kişinin zorluk, çile ve zahmete düşeceğine, geçiminin zorlaşacağına, borçlarının çoğalacağına, yaşamındaki her şeyin tersi şekilde ilerleyeceğine işaret eder.

Rüyada lacivert rengi görmek, gören kişinin iş hayatına işaret eder. Rüya sahibinin yoğun bir iş hayatına sahip olduğuna, işinin her zaman kağıtlar üzerinde, imzalarla ve mühürlerle yürütüldüğüne tabir edilir. Lacivert, resmiyetin, memuriyetin ve yüksek makamın bir göstergesidir. Rüya sahibi devlet dairesinde bir memur olarak önemli bir işe atanabilir, yönetici ya da müdür olarak bir iş teklifi alabilir şeklinde tabir edilir.

Rüyada lacivert elbise görmek, memuriyete işarettir. Devlet dairelerinde veya önemli bir resmi kurumda işe başlamak, sınavlardan başarı elde etmek ve resmi makamlarda geçecek bir iş hayatına dahil olmak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çevresine karşı her zaman mesafeli davranışlarda bulunarak ve aşırı samimi olmayarak kendisini koruyacağına işaret ettiği gibi, sert ve otoriter bir yönetici olunacağına da işaret eder. Resmi işlerde çok olumlu haberler almaya ve kişi bekar ise karşısına son derece kibar, işi olan ve kariyer planları yapan bir talibin çıkacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada lağım faresi görmek, insanlar hakkında hile düşünen ve kötü kalpli bir erkeğe işaret eder. Rüyasında lağım faresi ile karşılaşan kişi gerçek hayatında da bahsi geçen şekilde bir adamla karşılaşır demektir. Rüyada lağım faresini evinde görmek, rüya sahibinin evine girip çıkan dost görünümlü bir düşman olduğu anlamına gelir. Lağım faresi usta bir hırsıza, sinsi bir düşmana, evlere girip çıkan ve asıl yüzünü saklayan düzenbaz bir kişiye yorumlanmaktadır. Rüyada lağım faresini eline alan kişinin akrabaları arasında kötü bir düşmanı vardır demektir. Lağım faresini yatağında görmek, kötü huylu bir eşe sahip olmaya veya ahlaksız bir kimsenin rüya sahibine görücü gelmesine işaret etmektedir.

Rüyada loto görmek, rüya sahibinin makus geçmişinden kurtulmak istediğine, kendisini yenilemek konusunda gayret sarf edeceğine, geleceğini yönlendirmesinde kendisine yardımcı olacak bazı nüfuzlu kişilerle tanışarak daha sosyal ilişkilere gireceğini, özellikle bu süreç içinde kişinin şanstan yana sıkıntı duymayacağını bildiren güzel bir rüyadır. Rüyada loto görmek diğer bir yoruma göre ise kişinin zengin bir hayata sahip olmak adına yapacağı bazı yanlışlara ya da yasal olmayan yollara yönelecek olduğuna da işaret eder. İslami olarak kişinin helal ekmek kazanmaktan vazgeçmemesi gerektiğine, elindekilere şükrederek her zaman daha inançlı şekilde yaşaması gerektiğine dair uyarıda bulunur. Kişinin geçmişte yaşadığı pek çok olumsuzluktan veya kendi yaptığı hatalardan gereken dersi aldığını, önündeki zamanı değerlendirirken de bu tecrübelerden yararlanacağına işaret eder.