L

L harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “L” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada la ilahe illallah demenin anlamı, cennet kapılarını aralamaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin Allah yolundan ayrılmayacağına ve daima helal yollardan paralar kazanmaya işaret eder. Allah tarafından sevildiğine ve işlerin de hayırlı olmaya yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin dini yönden tam bir bütün olduğuna, Allah yolunda tüm kurallara uyarak yaşadığına ve Allah’ın takdirini kazanmaya tabir edilir. Rüyayı gören kişinin elinin açık ve cömert bir kişi olduğuna ve bu sayede herkesin yardıma koşan biri olduğununda göstergesidir. Bu huyu ile de aynı zamanda herkesin hayır duasını alan kimse manasına da gelmektedir. Genel olarak rüya sahibinin Hak yolundan ayrılmayan kişi olduğuna ve sağlıklı, güzel, uysal, mutlu, huzurlu ve bereketli geçecel olan geleceğininde habercisidir.

Rüyada labirent görmenin anlamı, oldukça detaycı olduğunu gösterir. Rüya sahibinin yaptığı her işte ince eleyen ve sık dokuyan bir kişi olduğuna delalettir. Rüyada görülen labirent, sonu olmayan macera olarak tabir edilir. Labirent bilindiği üzere karmaşık çıkış yolu zor bulanan bir yerdir. Rüya sahibinin de bu ruh halinde olduğunu gösterir. Gireceğiniz işlerde ya da yapmış olduğunuz projelerde kafa karışıklıkları yaşadığınız manasına gelir. Eğer rüyanızda bir labirentin içerisinde kaybolduğunuzu gördüyseniz, kendinizi düşünceler arasında boğulurken bulacağınız bir döneme gireceğinizi gösterir. Ancak labirentten çıktıysanız, içinde bulunduğunuz sıkıntı, dert, üzüntü, keder ve kafa karışıklıklarınızın hepsinden kurtulacağınız anlamına gelir.