L

L harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “L” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada lüks araba görmek, gören kişinin iş hayatında yeteneklerine, eğitimine ve becerilerine hiç uymayan şeyler ile uğraştığına, bu yüzden sürekli çok zor ve sıkıntılı durumlar ile karşı karşıya kaldığına, hiç ummadığı kişiler ile uğraşması gerektiğine ancak yakın bir zamanda bu durumdan bunalıp kendisine uygun işlerle ve insanlar ile ilgili bir işe gireceğine işaret eder.

Rüyada lüks ev görmek, gören kişinin iş hayatında üst düzey yöneticileri tarafından sınanacağını ve belli görevler verilerek kişinin çalışma prensiplerinin ve çalışma temposunun gözleneceğini bildiren bir rüyadır. Bu rüya kişinin istediği hayata kavuşmak için yolunda kararlılıkla izlemesi gerektiğini ve aynı zamanda çalışkanlığından ödün vermemesi gerektiğinin de altını çizmektedir. Saygınlık içinde geçecek bir hayata, maddi anlamda gelişen hayatın ahlaki yönden gerileyeceğine, kişinin dünyevi heveslerini çok fazla ön planda tutacağını da işaret eder.

Rüyada lama görmek, pek de hayır olarak kabul edilmez. Bilakis rüyayı gören kişi için şansızlık ve uğursuzluk olarak tabir edilmektedir. Rüyayı gören kişinin kurulu düzeninin, işlerinin ve dolayısıyla da hayatının bozulacağına, neşesinin, huzurunun ve ağız tadının kaçacağına yorulur. Rüya sahibinin yaşadıklarının etkilerine ve ağırlığına dayanamaması nedeniyle sağlık sorunları yaşayarak, evden çıkamayacağı anlamına gelmektedir. Bunun yanında rüyada lama görmek, derin güven, güç ve dayanıklılığı ifade eder. Yani rüya sahibinin güçlü ve güvenilir bir insan olduğunun işaretçisidir.

Rüyada lahmacun yemek, keyfine ve rahatına düşkün, hayatı seven, gezmekten, yemekten, içmekten ve eğlenmekten zevk alan kişi ile tabir edilmektedir. Rüya sahibi, hayatın tüm zorluklarına ve sıkıntılarına rağmen yine de geleceğe umutla bakmayı bilen, ne olursa olsun rızkından azaltmayan, hem kendi hem de evlatlarının boğazından kısmayan bir insan olarak tasvir edilir. Yani karnı doyduktan sonra gerisini kafasına takmaz, kendisi için esas olan aç kalmamak, evlatlarını da mağdur etmemektir şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada lağım görmek, hiç hayırlı değildir. Rüya sahibinin yaşayacağı gam, keder, kasavet, sıkıntı ve zorluk anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibi çok büyük belaların içine düşecek ve belki de hayatının en kötü dönemini yaşayacak demektir. Hastalık, üzüntü, dert, hem maddi hem de manevi kayıp yaşamak anlamına gelir. Rüya sahibi hayatında öylesine kötü bir dönem geçirecek ki ne bundan daha öncesi olmadığı gibi sonrası da olmayacaktır şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada liman görmek, güç ve kudret sahibi olmaya, zorlukları yenmek için kendine inanmaya, başarılı olmaya ve başarılı oldukça da daha fazla özgüven toplamaya işaret eder. Birikmiş borçlardan tamamen kurtulup, birikim yapabilecek kadar büyük miktarda gelir elde etmeye, yolu beklenen bir kişinin geleceğine veya rüya sahibinin çok sayıda misafir ağırlayacağına, hafiflemeye, rahatlamaya ve keyiflenmeye rivayet edilir. Kişinin ağız tadı ve zenginlik ile yaşayacağı anlamına gelmektedir. Rüyada liman görmek, yolculukla yorumlanır. Bu yolculuk sonunda rüya sahibinin büyük kazanca ve mutlu bir hayata kavuşacağına işaret eder.

Rüyada limon toplamak, çok hayra yorulmaz ve genellikle sağlığı ilgilendiren konularda sorunlar yaşanacağına işaret eder. Yaşlı kimseler için çok uzun sürecek bazı kronik hastalıkların habercisi olan rüya kişinin ağız tadını ve hayatının keyfini kaçıracak kötü haberler almasına da yorumlanır. Limon toplamak maddi anlamda sürekli olarak geriye doğru bir gidişin başladığına ve ekonomik koşullarda iyileştirme yapamayan rüya sahibinin sürekli olarak gelirinin azalacağına, stresli günler yaşaması yüzünden de moralsiz olacağına tabir edilir. İlişkilerde ve sosyal ortamlarda da nahoş olayların ve konuşmaların yapılacağına kalp kırıcı veya kişinin gönül koyacağı durumlar içinde bulunacağına, agresif bir tutum ve uzlaşmaz yapıda olmanın da işareti olabilir.

Rüyada lokum yemek, ağız tadı ve gönül hoşluğu içinde geçecek günlerin habercisi olarak kabul edilir ve bu durumun rüya sahibinin hayatında geçici olmayacağı bilakis ömür boyu süreceği anlamına gelir. Mutluluk, başarı, sağlık, huzur, keyif ve neşe bulmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin omuzlarına çöken ağırlığın, içine oturan sıkıntının ve ağırlığın dağılacağına, kişinin esenlik bulacağına ve rahata kavuşacağına alamet eder. Rüyada lokum yediğini görmek, sevinç olarak kabul edilir. Rüya sahibinin kendini çok iyi hissedeceği, doyasıya şen kahkahalara atacağı, maddi rahatlığının yerinde olacağı bir yaşam süreceği, işinin gücünün rast gideceği, şansının ve kısmetinin de hep açık olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada lastik görmek, rüya sahibinin kendi kafasına uygun olan, kendisiyle aynı şeyleri savunan, aynı şeylere karşı çıkan, acılarını, dertlerini ve sıkıntılarını bölüşen bir kimse ile tanışacağına ve onunla ömür boyu sürecek, güzel ve gerçek bir dostluk kuracağına işaret eder. Bu rüya, hayırlı kişilerle karşılaşmaya onlar sayesinde sıkıntıdan kurtulmaya ve fayda sağlamaya da işaret eder.

Rüyada laptop görmek, yaşamın maddi yönünü temsil eder ve kişinin dünyadaki hayata fazla zaman ayırdığını, dünya işleri ile fazla meşgul olduğunu gösterirken buna karşılık hayatının manevi yönünü ihmal ettiğini, Yaradanı hatırlamak ve onun gösterdiği yolda ilerleyip, iyi şeyler yapma konusunu ihmal ettiğinin göstergesidir. Rüyayı gören kişinin ahireti aklına getirmediğine yorumlanır. Bunun yanında rüyada laptop görmek iş hayatında ve aile hayatında çok hayırlı ve büyük gelişmelerin yaşanacağına işaret eder. İş hayatında büyük kazançların elde edileceğine, bu kazançlar sayesinde çok büyük ve zor işlerin üstesinde kolayca gelineceğine, aile hayatında çok iyi ve hayırlı olaylar yaşanacağına ve uzun yıllardan beri hayat içinde hayali kurulan şeylere çok rahat bir şekilde ve kolayca sahip olunacağına işaret eder.