L

L harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “L” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada lahana sarması görmek, yeni tanışılan biriyle çok samimi ortamlara girileceğinin, kişinin arkadaş ilişkilerinde yenilikler olacağının ve daha eğlenceli günler geçireceğinin göstergesidir. Lahana sarması aile ilişkilerinin de güçlü ve istenilen şekilde olduğuna, her zaman her konuda ailenin birbirine destek olduğuna işaret eder. Çok miktarda lahana sarması görmek kişi için kenara atacağı para ve sermaye anlamına gelir. Ticaret yapan kişilerin işlerinde aşırı disiplinli davrandıklarını ve yanlarında çalışan insanlara karşı daha acımasız olduklarını da delalet eder. Özel yaşamda ikili ilişkilerde sorunlar çıkacağına ve kişinin yaşadığı problemler yüzünden içine kapanacağına işaret eder.

Rüyada lunapark, evin en küçük bireyi ile tabir edilir. Rüyasında lunapark gören rüya sahibi, evde yaşça herkesten küçük olan kişiden hayır görecek demektir. Bu küçük beyefendi ya da hanım efendi ailesini çok sevindirecek başarılar elde edecek demektir. Örneğin okul birinciliği alabilir, sınavda alacağı puanla ilk sıralara yerleşebilir diye tabir edilebilir. Aynı zamanda yaşıtları arasında terbiyesi ve akıllığı sayesinde parmakla gösterilecek demektir.

Rüyada lahmacun, rüya sahibinin bulacağı kısmet anlamına gelir. Rüya sahibi hem özel hayatında hem de iş hayatında kendisine büyük şans ve hayır getirecek adımlar atacak, mutluluk ve berekete kavuşacak demektir. Rüyada lahmacun gören kişi, ileride büyük bir mal varlığına kavuşacak, önünde yeni kazanç kapıları açılacak, işlerinde istediği başarıyı yakalayacaktır diye tabir edilir. Rüya sahibinin kısmeti kapalıysa açılacak, kötü giden şansı dönecektir.

Rüyada lokum görmek çok iyidir. Gören kişinin yüzünü güldürecek bir şey duyacağına işaret eder. Rüyasında lokum gören kişi hayatını olumlu yönde değiştirecek şeyler işitecek ve öğrenecek demektir. Lokumu kutu içerisinde görmek hayattaki ağız tadına ve yaşamın güzelliğine işaret eder. Kutu içerisinde lokum gören kişi hayatta sağlıklı ve mutlu olur.

Rüyada lahana görmek, kişinin sermayesi ve birikimi olarak değerlendirilir. Rüyasında lahana gören kişinin tıpkı lahananın yaprakları gibi üst üste gelen kısmetleri vardır yani rüya sahibinin kısmeti açıktır ve boldur. Rüyada lahana görmek, ticaret politikasının ılımlı olduğuna işaret eder. Fakat lahana çok sert tutumlu, katı ve dar düşünceli kimse olarak yorumlanır. Rüyasında lahana gören kişinin içine kapanıp, depresyona gireceği bir haber alacağı tabiri de yapılır. Rüya sahibinin hem iş hem de aşk hayatında üst üste sorunlar ve yıkımlar meydana gelecektir.

Rüyada limon görmenin anlamı, bazı sorunlar yaşanacağına delalet eder. Limon aynı zamanda sağlık sorunlarının meydana geleceğine de işaret eder. Yeşil kabuklu limon üzüntüye, sıkıntıya ve can sıkıntısına neden olacak olayların yaşanacağına işaret eder. Bir başka tabire göre rüyada limon görmek karşısındakini aşağılamaya, hor görmeye, dışlamaya ve küçümsemeye yorulur. Bir kişi rüyasında başka birinden limon aldığını görürse, rüya sahibi o kişiyi hor görecek demektir. Rüyada sarı kabuklu olan meyve ve sebzelerin genel olarak tabiri iyi değildir, sağlık problemleri şeklinde tabir edilir. Rüyada limon görmek bazen de kişinin haksızlığa uğrayıp, hak etmediği sözler işiterek üzülüp, büyük bir yıkım yaşayacağına ve etrafında bulunan bazı kimseler tarafından beklemediği, kötü muamele göreceğine işarettir.

Rüyada lamba görmenin anlamı, rüya sahibinin hayat çizgisi ile tabir edilir. Kişinin hayatının aydınlık geleceğinin parlak olduğu anlamı taşır. Rüyasında lamba gören kişi, tüm hayatı boyunca şanslı ve kısmetli olacak, bilmediği yollara girmeyecek ve tehlikelerden uzak ve her zaman güvende olacak demektir. Rüyada lamba görmek o kadar hayırlıdır ki kendisinden ümit kesilen bir işten yada kişiden bile müjdeli güzel gelişmeler görülmesi anlamına gelir. Yaşanılan zor ve sıkıntılı günlerin geride kalmasına bir daha kötü olayların yaşanmamasına delalet eder.

Rüyada leylek görmenin anlamı, dindar, ince fikirli, kırılgan yapılı, naif, zarif, kibar, geleceği düşünen, sabırlı bir kişiyi sembolize eder. Rüya sahibinin böyle bir kişi ile yapacağı izdivaca ve mutlu olacağına işarettir. Rüyada leylek, hayırlı olacak şeylerin işaretini verir. Leylek zenginlik, mutluluk ve evlat anlamına gelir. Bir leylek tuttuğunu veya kendisine hediye edildiğini gören, yukarıdaki sıfatları taşıyan biri ile dost olur anlamını taşır. Leyleğin kendisiyle konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı bir iş yapar yahut iyi bir insandan hayır ve menfaat görür. Evinin damında bir leyleğin durduğunu görmek, iyi bir kimsenin evine misafir olacağına delalet eder.

Rüyada laboratuvar görmenin anlamı, bu kişinin olgun ve bilgili olduğuna işarettir. Bunun yanında hayırlı evlada, uygun eşe, sadık dosta yahut faydalı ilme delalet eder. Rüyada laboratuvarda çalıştığını görmek, kişinin yeni işlere başlayacağına ve karşısına yeni fırsatlar çıkacağına işarettir. Rüyada bir laboratuvarda zaman geçirdiğini görmek, kişinin iş hayatında saygınlığının artacağına tabir olunur.

Rüyada lale görmenin anlamı, gönül ilişkisi olarak tabir edilir. Evlilik ve aşk ile ilgili kısmettir. Anlayışlı, gururlu, romantik ve sadık birisine delalet eder. Rüyada lale görmek, aşık olmayı temsil eder. Eğer aşık iseniz, aşkınızın daha da büyüyeceğine ve deyim yerindeyse, her gün yeniden aynı kişiye aşık olmayı simgeler. Kızın rüyasında lale görmesi yakışıklı bir erkeğe, erkeğin rüyasında lale görmesi de, güzel kıza yorumlanır. Rüyasında kişi lale yetiştirdiğini görürse, takdir edilmeye, daima sevilen, sayılan ve saygı duyulan birisi olduğu manasına gelir. Aynı zamanda rüyayı gören kişi  kısa zamanda gönlündeki kişi ile hayırlı bir izdivaç gerçekleştirir.