V

V harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “V” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada vedalaşmak, bazen hayırlı bazen de kötü değişiklilere tabir edilir. Rüya sahibinin hem gözyaşı dökeceğine hem de sevineceğine işaret eder. Terfi etmeye, ticaret ehli olmaya, iş kurup başına geçmeye ya da daha fazla kazanç elde etmeye yorumlanır. Rüyada vedalaşmak, aynı zamanda rüya sahibinin hayatındaki kötü şeylerden, kendisini mutsuz eden olaylardan, düşüncelerden ve kişilerden uzaklaşmasına işaret eder. Bu rüya bazen gerçekten vedalaşmaya bazen de hiç ayrılmamak üzere bir araya gelmeye yorumlanabilir. Rüyada vedalaştığını görmek, zaman zaman mutluluktan ağlanması anlamına gelirken zaman zaman da üzüntüden ağlamak şeklinde tabir edilir. Kurtuluşa ermeye, feraha kavuşmaya, esenlik bulmaya ve mutlu olmaya işaret eder.

Rüyada video görmek, gören kişinin yaptığı hatalardan ders almadığına ve yakınlarının kendisini sürekli ikaz etmesine karşın hala bildiğini okumaya devam ettiğine, sıkıntıların birinin sona ermeden diğerinin başladığına ve rüya sahibinin yaşadıklarından çok bunalmasına rağmen hatayı kendisinde aramayıp başka insanları veya durumları suçladığına işaret eder. Rüya sahibinin bir konuda gereksiz yere inat ettiği için bu sebeple ailesiyle arasının bozulacağına, eşiyle arasında soruna neden olacak davranışlarda bulunacağına, hata üstüne hata yaparak tüm şimşekleri üzerine çekeceğine işaret eder.

Rüyada voleybol oynamak, rüya sahibi için problemlerin sona erecek olduğuna işaret eden rüya, kişinin tek başına verdiği mücadelede yeni destekler alacağına ve arkadaşları ve dostları sayesinde içinde bulunduğu kasvetli durumdan daha kolay bir şekilde çıkacağına işaret eder. Takım çalışması yaparak iş yerinde pek çok sorunun üstesinden gelecek olan rüya sahibinin yeni hedeflere doğru yol alacağına, geçmişi tamamen geride bırakarak geleceğe odaklı şekilde yaşayacağına, ele geçen fırsatları en iyi şekilde değerlendirip, beklemeden harekete geçeceğine, atılım yaparak kendisini en iyi şekilde temsil edeceğine de işaret eder. Dönüm noktasında olan kişilerin alacakları kararların doğru olacağına ve tereddüt etmeden girişimde bulunmaları gerektiğine, her hareketin kişiye daha iyi bir gelecek sağlayacak fırsatlara dönüşeceğine de işaret eden güzel bir rüyadır.

Rüyada vites görmek, rüya sahibi için büyük ve önemli bir değişimin, değişikliğin habercisidir. Mevcut yaşam koşullarının çok farklı bir hale geleceğinin işaretini veren rüya, beklenmedik sürprizlerin kişiyi mutlu edeceğine de işaret eder. Güzel haberlerle geçecek bu dönemde, istenilen bir işe girmek veya çok sevilen bir kişiyle hayatını birleştirmek anlamına gelmektedir. Geleceğin iyi koşullara sahip olacağına, geçim sıkıntısı çekilmeyeceği gibi, kişinin çok kısmetli biri haline geleceğine de işaret eder. Hayra tabir edilen bu rüya, büyük bir yatırımın, ederi yüksek bir ev veya mülk almanın da tabiridir. Rüya sahibinin ileriye yönelik adımları korkmadan atacağının, bağlı bulunduğu çevreden koparak, kendisine yeni bir yol çizeceğinin işaretidir.

Rüyada vişne suyu görmek, gören kişi için hayatın en keyifli zamanlarını yaşamak ve bugüne kadar didinerek elde edilen maddi geliri büyük bir keyifle harcamak, kişisel zevkleri tatmin etmek anlamlarına gelir. Hayatın güzel geçeceğine ve ilerleyen dönemlerde de kişinin aynı huzura sahip olacağına, yaşlı kişiler için çocukları ve torunları ile beraber eğlenerek geçirecekleri sıhhatli ve keyifli anlara işaret eder. Rüyasında vişne suyu içtiğini gören kişilerin sahip oldukları kötü alışkanlıklar son bulur. Kişi kendisine zarar veren her türlü davranıştan vazgeçer ve nefsini kontrol etmeye başlar. Hayırlı işler peşinde koşulacağının, çalışma ve disiplin sayesinde istenilen hayat standardına sahip olunacağının da işaretçisidir. Psikolojik olarak korkular içinde olanların bu durumdan kurtulmak için destek alacaklarına da işaret eder.

Rüyada vazgeçmek, gören kişi için hayal dünyasından uyanmanın işaretçisidir. Özellikle bugüne kadar gerçeklere gözlerini kapatarak yaşamış kişilerin bir anda uyanacaklarına, yaşadıkları bir olayın akabinde tüm hayatlarını mercek altına alacaklarına ve ayakları yere sağlam basarak idealler peşinde koşacaklarına işaret eder. Vazgeçilen nesnenin, kişinin ya da durumun hatırlanması rüyanın yorumunu da etkileyeceğinden önemlidir. Genel anlamda ise pek çok farklı yorumu söz konusudur. Vazgeçtiğini gören kişiler hasta iseler, yaşama sevinçleri azalır ve tedaviye karşı olurlar veya tedavi olsalar bile iyileşmek istemezler. Hayattan elini eteğini çekmek anlamına da gelen rüya, umutsuzluk yaşamak, hep aynı noktada kalmak ve yerinde saymak şeklinde de tabir edilir. Duygusal açıdan yanlış seçimler yapılacağına ve şu anki mevcut ilişkinin çok uzun süre devam etmeyeceğine işaret eder.

Rüyada vaşak görmek, gören kişinin hep zengin bir hayatın hayalini kurduğuna, pahalı evlerin ve arabaların sahibi olmak istediğine, yokluğa ve fakirliğe tahammül edemediğine ve şimdiki şartlarından memnun olmadığına tabir edilir. Rüya sahibi, eline geçen kazançtan yana mutlu değil demektir. Rüyada vaşak görmek, sahip olduğu şartlardan memnun olmayan fakat sanki bir eli yağda bir eli balda yaşıyormuş gibi görünmeye çalışan bir kişinin varlığı ile yorumlanır.

Rüyada vida görmek, genel anlam itibariyle iyi olduğu şeklide yorum yapılır. Rüyayı gören kişinin hesabını kitabını bildikten, temkinli ve kararlı olduktan, kendine güven duyduktan, inandıktan ve çalışmaya devam ettikten sonra hayatının olumlu şekilde ilerleyeceğine, ayağının engellere takılmayacağına, malının ve parasının eksilmeyeceğine, ekmeğinin azalmayacağına, sağlığının, rahatının, neşesinin, keyfinin ve ağız tadının da sürekli olacağına işaret eder.

Rüyada video çekmek, kendi hayatını kurmak, kendi fikirleriyle hareket etmek yerine, dış çevrenin sürekli etkisi altında kalmak ve bazı zamanlarda çok önemli hatalar yapmak anlamına gelmektedir. Gören kişinin kendisine yapılan uyarıları can kulağıyla dinlemediği gibi, hayatın güzelliklerine, keyifli yanlarına daha çok önem verip, sorumluluklarını hakkıyla yerine getirmediğine yorumlanır. Aynı zamanda yapılan hataların farkına varamamak nedeniyle tekrarlanmasına, bu durumun aile üyeleri arasında gerginliklere neden olacağına da dikkat çeker. Günü kurtarmaya yönelik bir hayat tarzının kişiyi sonraki yıllarda büyük sıkıntılara sokabileceğine, bir işte sebat edememesi yüzünden istediği yaşamı elde etmekte geç kalacağına işaret eder. Video çekmek, başkalarına karşı sürekli eleştirel yaklaşmak nedeniyle kişinin yalnız kalınacağına, yakın arkadaşların bile kişiyle olan iletişimlerini bu tutumu yüzünden azaltacaklarını da işaret eder.

Rüyada vurulduğunu görmek, gören kişinin iç dünyasının zenginleşeceği, duygularının yoğunlaşacağı ve manevi yanının kuvvetleneceğine işaret eder. Rüya sahibinin gönlünü çalacak ve aklını başından alacak bir kişi ile karşılaşacağına, çok hareketli ve heyecanlı günler yaşayacağına tabir edilir. Bu rüya karşı cinsten bir kişiden çok fazla etkilenmeye ve onun dikkatini çekip, gönlünü kazanmak için çaba göstermeye işaret eder.

www.ruyaninanlami.com