F

F harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “F” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada fakir olmanın anlamı, tam tersi şekilde yorumlanır ve hayırlara işaret eder. Rüyayı gören kişinin ticarette çok başarılı olacağına, rakiplerini gerisinde bırakacağına, akıllı ve doğru adımlar atıp ticaret ehli olacağına delalet eder. Rüyada fakir olmak yorumu şöyledir, rüya sahibinin ilerleyen süreçlerde başarılar kazanacağına ve çalışmalarının karşılığını çok çalışarak alacağına işaret eder. Rüyada fakirlik görmek gören kişinin iş hayatında ortakları ile birlikte bazı sorunlar yaşayacağına ve maddi kayba uğrayacağına işaret eder. Bu nedenle iş hayatında kimlerle ve nasıl çalıştığına oldukça dikkat etmelidir, aksi takdirde beklenmedik hadiseler gerçekleşebilir. Rüyada fakir kadın veya adam görmek, gören kişinin yaşayacağı bazı olumsuz olaylar karşısında benliğini korumalı ve her şeyin kısa zaman içinde eski haline geri döneceğini bilmesi gerekmektedir şeklinde yorumlanır.

Rüyada fal bakmak, gören kişinin iş hayatında çok büyük kazanç sağlayacak bir işe ortak olarak gireceğine, ancak işin ilerleyen aşamalarında ortak olduğu kişinin pek güvenilir biri olmadığını anlayacağına, bu durumdan ötürü bu işten vazgeçip ortaklığı bozacağına ve büyük bir zarara uğramadan kendisine farklı bir iş bulacağına ve daha rahat bir şekilde hayatına devam edeceğine delalet eder. Rüyada fal bakmak, uzun zamandan beri yaşanan işsizliğin başvurulan resmi bir daire tarafından gönderilen olumlu bir haber sonrasında sona ereceğine, bu sayede yaşanan sıkıntıların ve borçların biteceğine, üzüntülerin son bulacağına ve rüyayı gören kişinin, uzun zamandan sonra ilk kez rahata ereceğine işaret eder.

Rüyada fırıncı görmek, neslin artmasına ve işlerin yoluna girmesine yorumlanır. Bu rüya bekar kişiler için evlenmeye, evli için ise çocuğa işaret eder. Bazen fırıncı görmek devlet büyüğüne, namaz kılmaya ve ibadete de delalet eder. Rüyada fırıncı görmek merhametli kişiye, mal bolluğa işaret eder. Rüyada bir fırıncı ile muhabbet ettiğini görmek mahalle için hayırlı bir yer yapmaya yorumlanır. Rüyada fırıncı ile kavga ettiğini görmek o yer hakkında çıkacak dedikoduya işaret eder. Rüyada fırıncı görmek uzaklaşmak, kaçmak bazende nesli çok olan adama yorumlanır. Bunun yanında çevresindeki herkese yardımı dokunan, iyi kalpli, çalışkan ve güçlü bir kimsenin varlığına işaret eder. Rüya sahibi insan ya da hayvan demeden herkese yardımcı olmayı ve onlara destek olmayı Allah’a hizmet olarak görüyor demektir. Rüyada fırıncı görmek, halkla iç içe olup, onların bazı taleplerine karşılık veren ve bazı ihtiyaçlarını gideren bir kimsenin varlığına tabir edilir.

Rüyada fakirlik çektiğini görmek, genellikle tersi şekilde yorumlanır. Eziyet gören, işkenceye maruz kalan veya hayatının bir kısmını hapis yaşayan kişilerin özgürlüklerine kavuşacaklarına ve bugüne dek hayalini kurdukları gibi bir hayat süreceklerine işaret eder. Sürprizlerin ve şansın habercisi olan bu rüya mutlu evliliklerin, kişiyi rahat bir hayata götürecek güzel bir işe girmenin de habercisidir. Hayırlı evlatlara sahip olmak ve ömrünün geri kalanını her açıdan güzel ve eğlenceli geçirmek demektir.

Rüyada fanus, gören kişinin daha önce yaşamış olduğu bazı olaylardan dolayı kendisini insanlardan uzak tutmaya çalıştığına, bu yüzden yalnız kalmayı ve mümkün olduğunca insanlardan ayrı durmayı istediğine ve yakın zaman içinde bu yüzden bazı sorunlar yaşasa da bu kararından vazgeçmeyeceğine delalet eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin, kendisini çok şaşırtacak ve kalbini çalacak bir kişiye karşı daha açık olması ve içinden geçenleri rahatlıkla söylemesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada feribot, mutlaka telafi edilmesi gereken yanlış anlaşılmalara işaret eder. Aksi takdirde insanlar arasında geri dönüşü olmayacak ayrılıkların yaşanacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin ama kasıtlı ama kasıtsız bir takım laflar edeceğine ya da işler yapacağına bu nedenle de hiç yok yere sakin giden hayatını ve huzurunu bozacağına işaret eder.

Rüyada fal baktırmak, olumsuzluklarla karşılaşılacağına işarettir. Bu olumsuzluklar insanlardan kaynaklı sıkıntılardır. Daha çok hile ve dolandırıcılık ile tabir olunmaktadır. Bu rüyayı gören kişi ciddi bir meselede aldatılmak üzeredir. Üstelik zararı da çok büyük olacaktır. Bu nedenle rüya sahibi kendisine ulaştırılan ilahi ikazı ciddiye almalı ve bir an önce yaşamında muhatap olduğu herkesi akıl ve mantık süzgecinden geçirmelidir. Rüyada fal baktırmanın bir diğer anlamı da kimsenin cesaret edemeyeceği bir şeyi rüya sahibinin yapmasıdır. Yani gören kişi çevresindeki insanların ne diyeceğine hiç aldırış etmeden, toplumun kuralları dışında olan bir şey yapacak ve herkesin dikkatini üzerine çekecektir. Rüya sahibi toplum için bir yol gösterici ya da öğretmen olabilir.

Rüyada fasulye, şans ve kısmeti çağrıştırır. Ancak bu durum kötü şans ve kötü kısmetler içinde geçerlidir. Rüyasında fasulye gören bir kimsenin kısa zaman içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı işlerin pek yolunda gitmeyeceği ve bu durumdan dolayı yaşayacağı sıkıntılar ifade edilir. Rüyada fasulye gören bir kimse için son zamanlarda yapacağı tüm işlerde dikkatli davranması ve çeşitli önlemler alması gerektiği söylenir. Aynı zamanda rüyada görülen fasulye hastalığı da çağrıştırmaktadır. Böyle bir rüya gören kişinin yakın zamanda hastalanabileceği hali hazırda bir hastalığı varsa bu durumun biraz daha bu şekilde devam edeceği söylenir. Rüyada fasulye genel olarak pek hayra yorumlanmaz.

Rüyada fırtına görmenin anlamı, çok büyük ve olumlu değişikliklerin olacağına işarettir. Fırtına rüyada kötü anlamlara yorulmaz. Rüyada görülen fırtına her zaman için kişin hayatında birçok şeyin değişeceğine çok güzel bir düzenin kurulacağına delalet eder. Eğer rüyada ortalığı karman çorman eden bir fırtına görüldüyse; hayatın tamamıyla değişeceğine ama bu değişimin iyi olmayacağına yorulur. Kişinin hayatında sorunlu bir dönemin yakın olduğuna, ilişkide ciddi sorunlarla karşılaşacağına ve ayrılık yaşanacağına işaret eder. Fırtına rüyaları genellikle kişinin mevcut hayatından çok farklı bir hayata, çok farklı bir düzene geçişi, yoğun bir kafa karışıklığını simgeler. Rüyada fırtına görmek çeşitli şeylere yorumlanır, yaşamda olumlu ya da olumsuz değişiklik, taşınma, vefat haberi gibi. Çok şiddetli bir fırtına hayattaki başarısızlığa ya da hastalığa işaret edebilir. Fırtına koptuğunu gören bir kişinin dikkat etmesi gerekir.

Rüyada fil görmenin anlamı, güzel gelişmelerin yaşanacağı, bu sayede rüyayı gören kişinin dertlerinden, sıkıntılarından ve üzüntülerden kurtularak huzur bulacağı anlamına gelir. Hem para, hem itibar sahibi olunacağına işaret eder. İş ve özel hayatta her şeyi kontrol altına almaya ve kısmete işarettir. Filin görkemli ve güçlü bir hayvan olması nedeni ile rüya sahibinin toplumda saygın bir yeri olacağına herkes tarafından sözüne itibar edileceğine ve servet sahibi olacağına yorumlanır. Rüyasında fil gören kişinin hem aşk hem de iş hayatı yolunda gidecek ve mutluluğu ile rızkı azalmayacak demektir. Rüyada görülen fil şans olarak da yorumlanır. Fil kendini beğenmiş ve malı ile övünen kimse olarak tabir edilirken, hortumunu savuran bir fil görmek kişinin işini kaybetmesine ya da vefat etmesine yorumlanır. Filin üstünde yeşil örtü örtülü olduğunu görmek, havadan para alınacağı anlamına gelir. Kişinin akıl erdiremediği şeyi yaparak zengin ve başarılı olmasıdır. Rüyada fil görmek, yedi şekilde tabir olunur, devlet başkanı, kuvvetli bir erkek, hasetçi bir adam, gaddar adam, savaş, düşmanlık, zulüm.

www.ruyaninanlami.com