D

D harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “D” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada duvak takmak, bekar kızlar için evlenmeye, nişan yapmaya ve söz kesme gibi olaylara işaret eder. Bu rüya bazen de kısmetin açılmasına, rüya sahibinin aşık olduğu kişiden gelecek bir teklife yorumlanır. Rüyasında bembeyaz ve uzun bir duvak takan kişinin yine uzun ve çok huzurlu bir aile hayatı olur demektir. Siyah duvak rüya sahibinin ilişkilerinde problemler olduğunun ve eşiyle arasına birtakım sorunların bulunduğunun habercisi iken; eski duvak ayrılığın, yeni duvak ise yeni bir ilişkinin habercisidir. Rüyada bir kadının duvak takması genellikle karşısına çıkacak hayırlı bir kısmetin işaretçisidir. Bazen de böyle bir rüya yolculuğa çıkmaya, yaşanacak bir maceraya, insan ilişkilerine, dostlarla birlikte yapılacak planlara yorumlanır.

Rüyada duvar örmek, rüya sahibinin yaşadığı her türlü kaygının, sıkıntılı düşüncenin yok olacağı, yeniden huzur içinde yaşanacağını bildirir. Duvar örmek, sırlarını korumak, kendisine verilen emanete iyi bakmak anlamında olup, rüya sahibinin kişiliğini, dürüstlüğünü kanıtlayacağı bir durumla karşı karşıya kalacağına, erdemli hareket etmesi halinde herkes tarafından beğenileceğine ve saygı duyulacağına ifade eder. Rüya sahibinin inandığı değerler uğruna savaşmayı göze alacağı, fikirlerini savunmak zorunda olacağı durumların yaşanacağını ifade eden rüya, bazı anlaşmazlıkların, tartışmaların odağında kalmak, insanları ikna etmeye uğraşmakla geçecek bir sürecin de işaretçisidir. Duvar ören kişilerin aile sırları güvende olur. Ketumluğa, insanlara karşı temkinli davranmaya ve her koşula hazırlıklı olmak istemeye de işaret eder.

Rüyada dağa tırmanmak, rüya sahibinin çok büyük emekler vererek, çok çalışarak, kimseden en ufak bir yardım bile almadan çok istediği ve çocukluğunu hayali olan şeye kavuşacağına ve bu sayede çok büyük öz güven kazanacağına ve çok huzurlu biri olacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişi büyük bir kazanç elde edecek, bütün sıkıntılarını sonlandıracak ve hayallerini gerçekleştirmeye yarayacak bir seyahate çıkacağına işaret eder.

Rüyada düz saç görmek, rüya sahibinin yaşadığı bir karışıklığın sona ermesi ve ferahlaması anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatında kontrolden çıkan olayların yatışacağına, kavgalı aile bireyleri ile aralarındaki suların durulacağına ve daha aklı başında hareket etmenin sonucunda var olan sıkıntılı durumların sona ereceğine yorumlanır. Kişinin kendisi ile barışık ve kendisini önemseyen şekilde hareket edeceğine, özgüvenini yüksek tutarak işteki başarısını herkesin takdir edeceği şekilde ortaya koyacağına, vasıflarını geliştirerek, her zaman aranan ve sorun çözümünde etkin biri olarak düşünülen biri haline geleceğine işaret eder. Düz saç, aile içindeki kavgaların ya da miras ile ilgili çıkmazların da sona ermesini müjdeler. Akrabalarla iyi geçinecek olan rüya sahibinin anne ve babasına hayattayken hürmetini esirgemeyeceğine, bir dediklerini iki etmeden, onları hoşnut edecek bir evlat olarak vazifelerini her daim tam olarak yerine getireceğine işaret eder.

Rüyada duvardan atlamak, gören kişinin karşısına çıkan bir engelden kurtulmasına ve bir düşmanı bertaraf etmesine işaret eder. Rüya sahibinin hayatını gerçek anlamda zorlaştıran bir sorunla bambaşka bir şekilde çözüm bulacağını ve kişinin bundan sonra o sorundan kurtularak yoluna devam edeceğine işarettir. Çok yüksek bir duvardan atladığını gören kişi büyük bir zorluğun üstesinden gelir demektir. Alçak bir duvardan atlamak ise rüya sahibinin çalışma hayatında sık sık sorunlarla karşılaşacağına ama hiçbirinin aşamayacağı şekilde bir sıkıntıya dönüşmeyeceğine işaret eder.

Rüyada duvak görmek, rüya sahibinin hayallerine kavuşmasına, dualarının kabul olmasına, eğlenceye, neşeye, keyfe, şansa ve kısmete işaret eder. Rüyasında duvak gören kişinin hayatı capcanlı, renkli, eğlenceli ve mutlu geçer. Rüya sahibi hayattan tat almaya bakan, hiçbir şeyi dert edinmeyen, en kötü şartlarda bile kendine keyif alacak, moral bulacak ve gülümseyebilecek şeyler çıkarabilen kişi olarak tabir edilir. Duvak, mutluluğun ve başarının sembolüdür. Kim rüyasında beyaz bir duvak görürse mutlaka istediği ve düşlediği şeye kavuşur demektir. Bu kişinin şansı da kısmeti de hiçbir zaman azalmaz şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada dalga geçmek, herkesi aşağılayan, hor gören, kendisini sürekli dev aynasında gören rüya sahibinin yaşayacağı bir sıkıntıyla aşağıladığı insanlardan da berbat bir hale düşeceğine işaret eder. Büyük konuşmanın kişinin geleceğine olumsuz etkilerde bulunacağına, kendini beğenmiş tavırlar nedeniyle iş yerinde kimse tarafından sevilmeyen kişinin bir süre sonra işinden atılması ya da ihtar almasıyla moralsiz bir hale geleceğine işarettir. Dalga geçtiğini gören kişiler elde ettiklerinden daha fazlasını istedikleri için yanlış ilişkilerin veya yanlış ortamların da içinde bulunurlar. Yanılgılarla yaşanacak bir hayatın olumsuz etkilerinin yakın zamanda başlayacağına, kişinin rahat ve huzurlu hayatının sona ereceğine, pek çok aksilikle boğuşmak zorunda kalacağına da işaret eder.

Rüyada daktilo görmek, gören kişinin arı gibi çalışkan biri olunacağına ve daha genç yaşta kişinin sahip olacağı başarılarla adını yükseklere yazdıracağına, hangi işe girerse girsin muvaffak olacağına, ailesini gururlandıran işler yapacağına işaret eder. El emeği ile kazanç elde etmenin, ikinci bir ek işte çalışarak kısa zamanda para biriktirmeye başlanacağına da işarettir. Çalışılan işe çok büyük emekler verileceğini, bıkmadan, usanmadan helal lokma yemek için uğraşılacağını, yaşamdan zevk almayı bilerek ama aynı zamanda inançlarına uygun şekilde yaşamayı da ihmal etmeyerek, doğru bir çizgide hayat sürdürüleceğini bildirir. Daktilo gören kimseler, yakın zamanda peş peşe haberler alırlar ve özellikle gelecek haberlerden biri nedeniyle ani bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada daire görmek, gören kişinin yaptığı çalışmalar ve kazandığı başarılar sayesinde ailesinin göz bebeği ve gurur kaynağı olduğuna işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin, hayırlı bir kişi olup insanlara yardım edip Allah yoluna çağırdığına, temiz bir amele sahip olup yaşadığı sıkıntılara ve çektiği eziyetlere rağmen Allah yolundan ayrılmadığına işaret eder.

Rüyada dinozor görmek, güçlü kuvvetli, kadri ve gönlü yüce, makam sahibi, çevresi geniş, sözü her yerde geçen ve toplumda büyük bir itibar sahibi olan bir kimsenin varlığına işaret eder. Bu rüya, varlığı ile herkese faydası dokunan bir kişinin varlığı üzerinden açıklanır. Zengin, eğitimli ve rütbesi olduğu halde alçak gönüllüğü, efendiliği ve iyi kalpliliği elden bırakmayan bir kimseye işaret eder. Rüyada dinozor görmek, gören kişinin iş hayatı içinde çok büyük çalışmalar gerçekleştirerek hayırlı ve güzel zamanlar geçirmeye çalıştığına, bu şekilde hareket ederek sorunlarını rahat bir şekilde ortadan kaldıracağına ve uzun yıllardan beri hayalini kurduğu şeylere yakın bir zaman içinde kavuşacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda, rüya sahibinin, iş hayatında yeni ve daha önce denenmemiş şeyleri denemekten çok zevk aldığına ve bu sebeple insanların korktuğu ve çekindiği işleri yapmak için çaba gösterdiğine işaret eder.

www.ruyaninanlami.com