D

D harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “D” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada dağa tırmanmak, rüya sahibinin çok büyük emekler vererek, çok çalışarak, kimseden en ufak bir yardım bile almadan çok istediği ve çocukluğunu hayali olan şeye kavuşacağına ve bu sayede çok büyük öz güven kazanacağına ve çok huzurlu biri olacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişi büyük bir kazanç elde edecek, bütün sıkıntılarını sonlandıracak ve hayallerini gerçekleştirmeye yarayacak bir seyahate çıkacağına işaret eder.

Rüyada düz saç görmek, rüya sahibinin yaşadığı bir karışıklığın sona ermesi ve ferahlaması anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatında kontrolden çıkan olayların yatışacağına, kavgalı aile bireyleri ile aralarındaki suların durulacağına ve daha aklı başında hareket etmenin sonucunda var olan sıkıntılı durumların sona ereceğine yorumlanır. Kişinin kendisi ile barışık ve kendisini önemseyen şekilde hareket edeceğine, özgüvenini yüksek tutarak işteki başarısını herkesin takdir edeceği şekilde ortaya koyacağına, vasıflarını geliştirerek, her zaman aranan ve sorun çözümünde etkin biri olarak düşünülen biri haline geleceğine işaret eder. Düz saç, aile içindeki kavgaların ya da miras ile ilgili çıkmazların da sona ermesini müjdeler. Akrabalarla iyi geçinecek olan rüya sahibinin anne ve babasına hayattayken hürmetini esirgemeyeceğine, bir dediklerini iki etmeden, onları hoşnut edecek bir evlat olarak vazifelerini her daim tam olarak yerine getireceğine işaret eder.

Rüyada duvardan atlamak, gören kişinin karşısına çıkan bir engelden kurtulmasına ve bir düşmanı bertaraf etmesine işaret eder. Rüya sahibinin hayatını gerçek anlamda zorlaştıran bir sorunla bambaşka bir şekilde çözüm bulacağını ve kişinin bundan sonra o sorundan kurtularak yoluna devam edeceğine işarettir. Çok yüksek bir duvardan atladığını gören kişi büyük bir zorluğun üstesinden gelir demektir. Alçak bir duvardan atlamak ise rüya sahibinin çalışma hayatında sık sık sorunlarla karşılaşacağına ama hiçbirinin aşamayacağı şekilde bir sıkıntıya dönüşmeyeceğine işaret eder.

Rüyada duvak görmek, rüya sahibinin hayallerine kavuşmasına, dualarının kabul olmasına, eğlenceye, neşeye, keyfe, şansa ve kısmete işaret eder. Rüyasında duvak gören kişinin hayatı capcanlı, renkli, eğlenceli ve mutlu geçer. Rüya sahibi hayattan tat almaya bakan, hiçbir şeyi dert edinmeyen, en kötü şartlarda bile kendine keyif alacak, moral bulacak ve gülümseyebilecek şeyler çıkarabilen kişi olarak tabir edilir. Duvak, mutluluğun ve başarının sembolüdür. Kim rüyasında beyaz bir duvak görürse mutlaka istediği ve düşlediği şeye kavuşur demektir. Bu kişinin şansı da kısmeti de hiçbir zaman azalmaz şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada dalga geçmek, herkesi aşağılayan, hor gören, kendisini sürekli dev aynasında gören rüya sahibinin yaşayacağı bir sıkıntıyla aşağıladığı insanlardan da berbat bir hale düşeceğine işaret eder. Büyük konuşmanın kişinin geleceğine olumsuz etkilerde bulunacağına, kendini beğenmiş tavırlar nedeniyle iş yerinde kimse tarafından sevilmeyen kişinin bir süre sonra işinden atılması ya da ihtar almasıyla moralsiz bir hale geleceğine işarettir. Dalga geçtiğini gören kişiler elde ettiklerinden daha fazlasını istedikleri için yanlış ilişkilerin veya yanlış ortamların da içinde bulunurlar. Yanılgılarla yaşanacak bir hayatın olumsuz etkilerinin yakın zamanda başlayacağına, kişinin rahat ve huzurlu hayatının sona ereceğine, pek çok aksilikle boğuşmak zorunda kalacağına da işaret eder.

Rüyada daktilo görmek, gören kişinin arı gibi çalışkan biri olunacağına ve daha genç yaşta kişinin sahip olacağı başarılarla adını yükseklere yazdıracağına, hangi işe girerse girsin muvaffak olacağına, ailesini gururlandıran işler yapacağına işaret eder. El emeği ile kazanç elde etmenin, ikinci bir ek işte çalışarak kısa zamanda para biriktirmeye başlanacağına da işarettir. Çalışılan işe çok büyük emekler verileceğini, bıkmadan, usanmadan helal lokma yemek için uğraşılacağını, yaşamdan zevk almayı bilerek ama aynı zamanda inançlarına uygun şekilde yaşamayı da ihmal etmeyerek, doğru bir çizgide hayat sürdürüleceğini bildirir. Daktilo gören kimseler, yakın zamanda peş peşe haberler alırlar ve özellikle gelecek haberlerden biri nedeniyle ani bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada daire görmek, gören kişinin yaptığı çalışmalar ve kazandığı başarılar sayesinde ailesinin göz bebeği ve gurur kaynağı olduğuna işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin, hayırlı bir kişi olup insanlara yardım edip Allah yoluna çağırdığına, temiz bir amele sahip olup yaşadığı sıkıntılara ve çektiği eziyetlere rağmen Allah yolundan ayrılmadığına işaret eder.

Rüyada dinozor görmek, güçlü kuvvetli, kadri ve gönlü yüce, makam sahibi, çevresi geniş, sözü her yerde geçen ve toplumda büyük bir itibar sahibi olan bir kimsenin varlığına işaret eder. Bu rüya, varlığı ile herkese faydası dokunan bir kişinin varlığı üzerinden açıklanır. Zengin, eğitimli ve rütbesi olduğu halde alçak gönüllüğü, efendiliği ve iyi kalpliliği elden bırakmayan bir kimseye işaret eder. Rüyada dinozor görmek, gören kişinin iş hayatı içinde çok büyük çalışmalar gerçekleştirerek hayırlı ve güzel zamanlar geçirmeye çalıştığına, bu şekilde hareket ederek sorunlarını rahat bir şekilde ortadan kaldıracağına ve uzun yıllardan beri hayalini kurduğu şeylere yakın bir zaman içinde kavuşacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda, rüya sahibinin, iş hayatında yeni ve daha önce denenmemiş şeyleri denemekten çok zevk aldığına ve bu sebeple insanların korktuğu ve çekindiği işleri yapmak için çaba gösterdiğine işaret eder.

Rüyada damat görmek, yiğit, güçlü ve cesaretli kişilere yorulur. Rüya sahibi çalışkanlığı ve azmi ile her işin altından evvel Allah alnının akıyla çıkan kişidir. Mert ve cömerttir. Bu özellikleri sayesinde herkes tarafından çok sevilir ve kendisine önemli oranda itibar edilir. Rüyada damat gören kişi için mutluluk ve başarı hiç de uzakta değildir. Rüya sahibi hayatı boyunca hep daha iyisini yapacak ve hep daha iyisine sahip olacaktır şeklinde yorumlanabilir. Bir erkeğin rüyasında soylu ve mal varlığı bol olan bir ailenin kızıyla evlenmesi bazı kişilerle iş birliği yaparak onların adından ve sermayesinden faydalanarak iş ya da makam sahibi olması şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi, rüyasında bir damadı olduğunu ve onunla bir yerde ağız ağıza vererek konuştuğunu görse uzun zamandır hayır beklediği bir işten kendisine kazanç çıkacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada damla görmek, rüya sahibinin yakın zaman içinde çok hayırlı bir işe gireceğine, maddi ve manevi açıdan çok hayırlı bir noktaya varacağına, sıkıntılarının ve sorunlarının kısa süre içinde sona ereceğine, zahmetli bir işin kolayca halledileceğine, sevinçli ve güzel haberler alınacağına, işlerin büyük başarılar getireceğine, çalışmaların ve projelerin terfi yolu açacağına ve ferahlığa çıkılacağına işaret eder. Aynı zamanda, kısa süre içinde çok büyük kazançlara elde etmeye ve zarar getirecek durumlardan kurtulmaya işaret etmektedir.