D

D harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “D” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada dar yol görmek, gören kişinin itikat anlamında çok zorlu bir yola gireceğine, İslam inancına uygun şekilde yaşamak için işini değiştireceğine ve ailesine de inançlarını geliştirebilmeleri için sürekli yardımcı olacağına işaret eder. Rüya sahibinin inancını sınayacağı olaylarla karşılaşacağına, hayatına girecek olan bazı kişilerin kendisini kötü yollara ve günah dolu ortamlara sürüklemeye çalışacaklarına ancak rüya sahibinin yine de doğrulardan vazgeçmeyeceğine işaret eder. İşsiz kişiler için kısa sürede maddi durumlarını düzeltmek amacıyla koşulları ağır ama getirisi de bir o kadar az olan işlere gireceklerine de tabir edilir.

Rüyada dağınık oda görmek, gören kişinin hanesinde bazı sorunların gündeme geleceğini bildirir ve aile üyeleri arasında çıkacak anlaşmazlıklara yorumlanır. Fikir çatışmalarına işaret eden bu rüya, kişinin düşüncelerini savunurken empati yapmadığı için karşısındaki kişiyi istemeden de olsa kıracağına, bu nedenle kardeşler veya anne baba ile arada küskünlüklerin, kırgınlıkların olacağına yorumlanır. Rüya sahibi evliyse bu durumda eşiyle arasında iletişim sorunları yaşanacağına, ev ile alakalı konularda fikir birliğine varmakta zorlanacaklarına işaret eder. Olaylara nesnel bakılmayacağı bir sürece tabir edilen rüya kişilerin inatçı tutumları yüzünden uzlaşmakta zorluk çekeceklerini, bu durumun ev içinde sıkıntılara yol açacağını ifade eder. Dağınık oda çocuklarla ebeveynlerin de aynı sorunları yaşayacaklarına işaret ederken, çalışma hayatında odaklanma sorunu yaşandığına, kişinin disipline olamadığı için üstlendiği vazifeleri yerine getirirken zorlanacağına işaret eder.

Rüyada düğüne hazırlanmak, hayırlara neden olacak pek çok iş yapılacağına, kişinin yüzünden gülümsemeyi eksik etmeyecek gelişmelere ve mutlu beraberliklere işaret eder. Bekar kişiler için büyük bir düğünle dünya evine girmeye, evlilikte uzun yıllar huzur dolu bir yuvaya sahip olmaya ve evlatlarından şefkat sevgi, saygı görmeye işaret eder. Rüya sahibinin sorumluluklarının farkına erken yaşlarda varmasının ve iş hayatına atıldığından itibaren başarılı işler yapmasının sonucunda erken gelen zengin hayata, isteklerin yerine gelmesine ve her türlü nimetten faydalanılacak bir hayata işaret eder. Düğüne hazırlandığını gören kişiler genç ve bekarsa, talipleri çok olur demektir. Evli kimseler için aile içinden birinin evliliğinin yaratacağı mutluluğa, yaşlılar için de torun sevmeye işaret eder.

Rüyada duvar boyamak, gören kişinin karşısına çıkan her engele bir fırsat gibi bakacağına ve bakış açısını değiştirdiği, başına gelen her sıkıntıya olumlu açılardan baktığı için er ya da geç istediği sonuca ulaşıp, başarılı bir kişi olacağına işaret eder. İş hayatında da başkalarının söylediği sözlere kulak asmadan, en doğru yoldan ilerlendiğine, hak edilenin alın teri ile kazanılacağına tabir edilir. Evlilik ile ilgili meselelerde sıkıntı veya sorunlar yaşayan, karşısına engeller çıkan kişiler için de sonucun güzel olacağına, sevdiği insanla eninde sonunda bir araya geleceğini müjdeleyen bir rüyadır. Bardağa her zaman dolu tarafından bakılması gerektiğinin altını çizen rüya, gelecek güzel günlere işaret eder.

Rüyada dut yemek, gören kişi için önündeki zaman diliminde sıkıntıya gireceği, kedere düşeceği anlamına gelmektedir. Rüyada dut yemenin bir diğer anlamı da çevresinde rüya sahibini çekemeyen ve statüsünde gözü olan kişilerin varlığı ile tabir edilir. Dut rengine göre farklılık gösterir. Eğer dut beyaz ise rüya sahibinin, istediği kısmettir. Siyah dut ise aile hayatında rüya sahibini zor günler bekliyor demektir. Ama dut olmamış ise yani tam olgunlaşmamışsa gören kişinin duygusal hayatında, sevdiği kişiden ya da değer verdiği birinden bir cevap beklerken ciddi olarak düş kırıklığı yaşayabileceğine işaret eder. Rüyadaki dutun rengi hafifçe sarıya çalıyorsa bu rüyayı gören kişi açısından hastalığa yorumlanır. Bazı rüya tabircilerinin dediklerine göre de rüyada beyaz ve olgun dut yiyen kişi, eli açık birisi tarafından hayır ve menfaat görür. Rüyada siyah dut yemek ailesi içerisinde çocuğu ile ya da hanımı ile ilişkileri bozulup kavga çıkacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada dargınlık görmek, manevi anlamda huzur, güç ve moral bulmaya fakat maddi anlamda zayıflamaya ve kan kaybetmeye işaret eder. Rüya sahibinin içine dert edindiği konulardan, kimseye anlatmaya cesaret edemediği sorunlarından ve herkesten gizlediği duygularından kurtulacağına, iç dünyasında rahata ereceğine fakat aynı şeyin iş hayatında geçerli olmayacağına ve işinden yana kayba uğrayacağına işaret eder.

Rüyada dava görmek, gören kişinin karşılaşacağı bir olaydaki tutumunun her şeyi değiştireceğine, kendi kaderi dışında, başkalarının kaderinde de etki yapabilecek önemli bir konumda olacağına ve adil, doğru karar vermesi gerektiğine dair uyarıcı bir rüyadır. Aynı zamanda yanlış yollara sapan kişiler için de bu şekilde devam etmeleri halinde gelecekte ciddi sorunlar yaşayacaklarına, devletle problem olacağına veya hüküm giyerek, özgürlüklerinden olacaklarını da bildirir. Dava gören kişinin ailesinde çok kişinin hak iddia ettiği bir mal söz konusudur. Muhakeme gücü olan ve kudret sahibi biri ile tanışılacağına, kişinin bugüne kadar halledemediği devletle ilgili bir sorunda bu kimseden destek alınacağına da yorumlanır. Eğitim çağındaki gençler için geleceklerinde seçecekleri mesleğin avukatlık ya da hakimlik gibi alanlarda olacağına da işaret eder.

Rüyada dans etmek, gören kişinin hayatında meydana gelecek olan köklü ve güzel gelişmelere işaret eder. Bu gelişmeler rüya sahibinin uzun zamandır olmayan neşesini ve keyfini yerine getirecek demektir. Bazı rüya tabirleri ise bunun tam tersine yorum yaparlar. Rüya sahibinin canını sıkacak, onu agresifleştirecek ve bir o kadar da üzülmesine sebep olacak olaylar yaşanacağına işaret ettiği söylenir. Rüyada dans ettiğini gören kişi onu çok şaşırtacak ama çok da mutlu edecek, maddi değeri büyük bir şey alacak demektir. Rüyayı gören kişinin kendi kendine hiç kimse olmadan dans ettiğini görmesi esenlik ve huzur bulacağı anlamına gelmektedir. Bir kimse rüyasında pek çok kişinin bir arada olduğu bir yerde ve herkesin içinde dans ettiğini görürse rüya sahibi kendisi için hayırlı ve makbul bir eş bulacak şeklinde yorumlanır.

Rüyada dalga görmek, sabırlı olmak ve beklemeyi bilmek anlamına gelir. Çünkü rüyada dalga görmek kişinin hedeflerine, ideallerine ve isteklerine ulaşması için bazı sınavlardan geçmesi, bazı badireleri atlatması gerektiğine işaret eder. Rüya sahibinin böyle bir rüya görmesi eğer benzetme uygun olursa, ataların da söyledikleri gibi armut piş ağzıma düş kafasıyla hiçbir şeyin gerçekleşmeyeceğinin, hayattaki bazı şeylere ancak çok çalışıp, sebat edilerek ulaşılacağının bir işaretidir. Rüyada dalga görmek aynı zamanda rüyayı gören kişinin kalbinin coşup coşup durulması şeklinde tabir edilir. Yani rüya sahibi duyguları konusunda kararsız olabilir, bir iş için çok heveslenip pır pır atan kalbi, kısa bir süre sonra bu heyecanı ve işe olan inancını kolayca yitirebilir şeklinde yorumlanır.

Rüyada dalak görmek, gören kişinin iş hayatı içinde göstereceği sabır ve azim sayesinde çok iyi bir duruma geleceğine, çok hayırlı ve büyük kazançlar elde edeceğine, sıkıntılarından bu sayede kurtulacağına ve aile hayatı içinde yaşanan sorunların sona ereceğine işaret eder. Rüya sahibinin aynı zamanda beslenmesine ve temizliğine çok dikkat ettiği için sağlıklı bir kişi olduğuna ve uzun bir zaman boyunca herhangi sağlık sorunu yaşamayacağına işaret eder.

www.ruyaninanlami.com