D

D harfi ile başlayan rüya tabirleri. Rüya yorumları sözlüğünde “D” harfi ile başlayan nesne, cisim ve olayların açıklamaları, yorumları ve anlamları.

Rüyada deli görmenin anlamı, genel olarak anlamı zenginliktir. Bunun yanında; kişinin herkesle iyi geçinen, dost canlısı biri ile arkadaşlık edeceğine delalet eder. Bir kişi rüyasında gerçek hayatta gerçekten deli olduğunu bildiği birini görürse bu kişinin hayatında herkese ders olacak şeylerin yaşanacağı yorumu yapılır. Rüyada kişi neden olmadan bir deliliğin oluştuğunu görüyorsa kazanç ve mal sahibi olacak demektir. Delilik bazen de hayırlı bir gönül ilişkisi yaşamaya işaret eder. Bir kişinin rüyasında delinin birinden bir şey aldığını görmesi eline büyük bir fırsat geçeceğine, şansının ve bahtının açık olacağına delalet eder. Rüya sahibinin rüyasında deliye bir şey verdiğini görmesi de yine kişinin karşısına çıkacak olan hayırlı fırsatlara delalet eder. Rüyasında çocuğunun deli olduğunu gören kişi ileride büyük bir mal varlığı elde edecektir.

Rüyada değirmen görmenin anlamı, hayırlara işaret eder. Mutluluk, huzur ve ferahlık anlamına gelir ve rüyayı gören kişinin yüzünün güleceği, hayatının ve işlerinin yolunda gideceği şeklinde tabir edilir. Sessiz, sakin ve her zaman yolunda gidecek bir yaşama, rahatlığa ve konfora, kesilmeyecek gelire ve garanti olan dünya malına delalet eder. Rüyada değirmen görmek, bazen de bildiklerini daha fazla saklamayıp, ortalığa yayacak bir kimsenin varlığına işaret eder. Değirmenin dönmesi yolculuğa, rızık toplanmasına işarettir. Rüyada değirmende bir bozukluk olup, işlemediğinin veya çalındığını görmek, değirmen sahibinin zarara uğramasına, bir rivayete göre hasta olmasına işaret eder.

Rüyada dalgalı deniz görmenin anlamı, iş hayatında ve aile hayatında büyük zorluklar sonucunda istenilen refaha çıkmaya yorumlanır. Kişinin hayatının uzun süredir inişli çıkışlı olduğuna ve sıkıntı çektiğine tabir edilir. Rüya sahibi rakiplerine ve düşmanlarına karşı çok büyük mücadeleler verdikten sonra ve bu uğurda yaşadığı sağlık problemlerinin de sonucu olarak galibiyet elde eder. Kişi eğer bekar ise, gönül ilişkilerinde bazı çalkantılar yaşayacağına ancak mücadele ederse, aşkın da galip gelerek mutluluğa erileceğini simgeler. Rüya sahibi evli ise, eşiyle arasında çıkacak bazı anlaşmazlıklara tabir edilir. Kısaca rüyada dalgalı deniz görmek, başarının zorluklarla mücadele edildiği takdirde elde edileceği manasına gelir.

Rüyada dağ yolu görmenin anlamı, hayırlı rüyalar arasında yer alır. Sıkıntılardan kurtulmaya ve refaha kavuşmaya işaret eder. Bazende bazı rüya yorumcularına göre gurbete gitmeye ve sıkıntılı dönem geçirmeye delalet eder. Rüyada görülen dağ ya da dağ yolu iş hayatında veya sosyal hayatta kazanılacak olan üstün başarı ve mevkinin habercisidir. Kişi hayatı boyunca daima Allah’a dua eden ve şükür eden birisidir. Vicdanlı ve adalet sahibi olan bu kişi yüreği kadar eli de oldukça açıktır. Eğer rüyasında dağdan indiğini görürse, mal ve para kaybedeceğine tabir edilir. Bu sebeple kısa süreli de olsa sıkıntılı bir dönemden geçemeye rivayet edilir.

Rüyada dağ evi görmenin anlamı, hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır. Kendinizi temiz, ferah ve düzenli bir dağ evinde görürseniz, hayatınız boyunca güven içinde olacağınıza ve yaptıklarınızdan daima zevk alacağınıza delalet eder. Rüya sahibinin girecek olduğu zor bir sınava işaret eder. Ancak rüyada görülen dağ evi sayesinde işlerin açılacağına ve bu sayede yeni ev ya da binaya tabir olur. Rüyayı gören kişinin duygusal zamanlar yaşaması an meselesidir. Yakın zaman içerisinde hayırlı bir yuva kurmaya, izdivaç gerçekleştirme manasına da gelir. Rüyada görülen ev ahirete yorumlanır. Rüyada tahtadan yapılan bir eve girdiğini gören haram mala ya da paraya el uzatır. Böyle bir evden çıktığını gören harama tövbe eder. Dağın başında ev görmek, iş hayatında ve sosyal hayatında yükselmeye delalet eder. Herkes tarafından gıpta ile bakılır  ve mevkisi, mertebesi yükselir. Ev rüyaları daima önemli sayılır. Rüyayı yorumlayabilen birileriyle paylaşmakta fayda var. Rüyanıza hayır deyin ve hayır olsun.

Rüyada deniz görmenin anlamı, yakın zaman içerisinde maddi olarak rahatlamaya ve feraha kavuşacağınızın habercidir. Deniz rüyaları daima hayıra yorulur ve oldukça bereketli rüyalardan biridir. Deniz sonsuzluğu temsil ettiği için, gelecek olan güzel ve hayırlı günlerin uzun süreceğini gösterir. Kısa süre içerisinde yeni yatırımlar yapabilir ya da yeni eşyalar alabilirsiniz. Bekar bir kişi rüyasında deniz görürse, hayırlı bir beraberlik içerisinde olduğunun ya da olacağının manasına gelir. Evli bir kimse rüyasında deniz gördüyse, bebeği olacağına delalet eder.

www.ruyaninanlami.com