Etiketler: rüyada üvey baba görmenin anlamı

Rüyada üvey birini görmek, genel olarak kişinin aldanacağına, yalan dolanla karşılaşacağına, düşmanlarından zarar göreceğine veya sevdiği insanlar tarafından eziyet çekeceğine işaret eder. Rüyasında üvey birini gören kişilerin çevrelerindeki insanlar ikiyüzlü, çıkarlarına göre davranan ve illegal işlerle uğraşan kimseler olduğundan rüya sahibinin dikkatli olması gerektiğine de tabir edilir. İyi niyetle kalkışılan bir işte başkasının yapacağı hatalar yüzünden arada kalmaya, tanıdık birine kefil olmak suretiyle başına dert açmaya ve kişinin bir anda yüklü miktar borcu ödemek zorunda kalacağına işaret eder. Maddi anlamda dolandırılmak anlamına gelen rüya, aynı zamanda duygusal şantaja maruz kalmak, ayrılık yaşanan biriyle kavgalı bir durum içinde kalmak, yasal konularda aleyhte kararlar almak demektir. Boşanan kişiler için eski eşleriyle ilgili sıkıntıların uzunca bir süre daha devam edeceğine, kişinin çocuk hasreti çekeceğine ve gözyaşı dökeceğine de tabir edilir.

Rüyada üvey anne görmek, rüya sahibi için hayırlı şekilde yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin, ailesi ya da sevdiği dostları içinden birisinin uzun sürecek bir rahatsızlık ya da ölüm haberinin alınmasına ve çok büyük bir üzüntü ve kedere bürünmeye işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibini koruyup kollayan bir kişinin darıltıldığına tabir edilir.

Rüyada baba görmek, gören kişinin içinde ukde olan ve gerçekleştiremediği bir isteğini gerçekleştireceğine yorumlanır.  Ölmüş babanın görülmüş olması ise rüya sahibinden hayır ve dua istediği manasına gelir. Bu yolla bir kişiye yardım edebilir. Babanın hayrını vermiş olunmaktadır. Yaşayan babayı ölmüş olarak görmek ise eskiden baştan geçen olumsuz bir olayın tekrar yaşanacağı anlamına gelmektedir. Babanın birileri ile kavga ettiğini görmek ise aileden birinin amansız bir hastalığa yakalanacağına işaret etmektedir. Babayı hastalanmış bir biçimde yatakta görmek, kazanılan paraların heba olduğunu ve boş yere harcandığına yorumlanır. Babanın bir başkasıyla evlendiğini görmek ise yeni bir hayatın başlangıcı ve güzel bir kısmet anlamına gelmektedir. Rüyada baba gören kişiye sevgi gösteriyorsa bundan sonraki hayatta sıkıntı çekilmeyeceğine ve rahat bir yaşantı sürüleceğine işaret etmektedir.