RÜYADA YAĞMUR YAĞMASI

Rüyada yağmur yağdığını görmek, hayır ve rahmete yorumlanır. Herkesin istediği vakitte yağan yağmur, feyiz ve berekete; vakitsiz yağan yağmur ise, zarara, ziyana ve felakete delalet eder. Bir mahalle veya ev üzerine şiddetli yağmur yağdığını görmek, o yer halkına büyük keder ve sıkıntı geleceğine, hastalık ve belaya; yağan yağmur yavaş yavaş ise, hayır ve menfaate alamet eder ve rüya sahibi için kurtuluş ve şifa olarak kabul edilir. Yıl veya ay başlarında yağan yağmur, o dönemin bolluk ve bereket içinde geçeceğine işarettir. Hafif yağan yağmur iyi, sert yağan yağmur ise daima kötü yorumlanır. Rüyada yağmur aynı zamanda, kişinin içinde bulunduğu kötü ruh halinden sıyrılacağı, iç dünyasının hafifleyeceği, esenlik bulacağı anlamına gelir. Rüyada yağmur yağması öte yandan da kıtlığın son bulması, düşmanlıkların bitmesi, şanssızlığın, kısmetsizliğin ve uğursuzluğun artık geride kalması şeklinde tabir edilir. Çok büyük ve hayırlı kısmetlerin geleceğine, sıkıntıların ve dertlerin son bulacağına, yaşanan hastalıklara şifa geleceğine ve küs insanların barışacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin, işlerinde yaşanan durgunluğun yavaş yavaş düzeleceğine ve uğranılan zararın fazlasıyla geri kazanılacağına alamet eder.

Rüyada Yağmur Görmenin Anlamları

Rüyada yağmurda ıslanmak, iş hayatında uzun zamandan beri devam eden olumsuzlukların sona ereceğine, yaşanan para sıkıntılarının son bulacağına ve rüya sahibinin evine ve iş yerine bereket yağacağına işaret eder. Meydana gelen bir hastalığın iyileşeceğine de yorumlanır.

Rüyada yağmurun sadece bir yere yağması, o yere bir kişinin gelip zulmetmesine ve orada bulunan kişilere kötülük etmesine işarettir. Eğer yağmur yağan bölge tanınıyorsa bazen de bu rüya o yörede yaşanacak güzel hadiselere, insanların bolluk ve bereket içinde bir dönem geçirmelerine veya o yerden çıkacak büyük bir kişiye de yorulabilmektedir.

Rüyada yağmurun çiselemesi, hastalıktan şifa bulmaya, sıkıntıların gitmesine işarettir. Bu rüya genellikle rahatsızlığı bulunan, çeşitli problemlerle yüzleşmek zorunda kalan insanlar için her türlü sıkıntılardan kurtulup ferahlamaya ve rahata ermeye işarettir. Eğer yağmur kendi mahallesinde veya kendi evi üzerinde çiseliyorsa, o evde yaşayan veya o mahallede bulunan herkese toptan bir hayır ulaşır.

Rüyada yağmurun yavaş yağması, hızlı ve şiddetli bir şekilde yağmasından daha iyidir. Bu rüya kişinin ahlakının iyi olduğunun ve insanlar arasında sevilen sayılan bir kişiliği olduğunun göstergesidir. Bu rüya tüm sıkıntılardan kurtuluştur. Bu sıkıntılar hastalık, maddiyat gibi dünyevi işler olduğu gibi; gönül sıkıntısı gibi manevi yönlerden de olabilmektedir.

Rüyada yağmurun sesini duymak, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olunduğuna işarettir. Bu rüya genellikle güzel ve hayırlı bir rüyadır. Derecenizin, mevki ve makamınızın artarak insanlar arasında oldukça yüksek bir seviyeye çıkacağınıza, bir grup insana lider olup, yöneticilik vasfı kazanacağınıza da yorulabilmektedir.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.