RÜYADA UÇURTMA GÖRMEK

Rüyada uçurtma görmenin anlamı, yüksek bir mevkiye sahip olmaya delalet eder. Bir rivayete göre de isteklerden uzaklaşılacağına işarettir. Rüyada uçurtma uçurduğunu gören, boş yere zaman harcar. Çünkü uçurtma yalancı bir hevestir. Rüyada uçurtma, hiç beklenmeyen bir zamanda, hiç beklemediğiniz yerden haber alınacağına işarettir. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haber demektir. Uçurtma uçurmak çevresindeki insanları etkileyecek, itibar kazanacak anlamındadır.  Başarılı olmadan hava atmanız, düşman kazanmanıza neden olabilir.Uçurtma bir rivayete göre de büyü yaptırmaya delalet eder. Rüyada uçurtmasının ipinin koptuğunu ve uçurtmanın bir evin damına konduğunu görmek, o ev halkına büyü yapılacağını gösterir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada uçurtma, izzet, şeref ve yüksek bir dereceye almaya işarettir. Bazen de arzu ettiği şeyden uzaklaştırılmaya işarettir. Rüyada uçurtmayla oynadığını gören kimse, boş yere çalışır. Uçurtmayı havaya çıkarmak yalan ve aldatmaktan ibarettir. Uçurtma, sihir ve efsun yaptırmaya da işarettir.

Rüyada uçurtma yapmak, küçük bir çocuk gibi sevineceği bir şey öğrenecek ya da sürpriz bir gelişme yaşayacak demektir. Rüya sahibi için mutluluk verecek ve hayır getirecek bir rüyadır.

Rüyada uçurtmanın yere düşmesi, ortalıkta dolanan, herkesi üzen, korkutan ve telaşa düşüren bir fısıltının doğru olmadığının kısa sürede anlaşılması ve insanların bu sayede rahat edip, huzura kavuşması anlamına gelir. Rüyada uçurtmaların hareketsiz şekilde öylece durduğunu ama düşmediğini görmek de zamanı geldiğinde gerçekleşecek bir olayın habercisi olarak tabir edilir. Bu işin henüz vadesi tamamlanmamış, gerçekleşmesi biraz daha zaman alacak demektir. Uçurtmanın yere düştüğünü görmek yalan habere yorumlanır. Toplum içinde gereksiz yere kibirleneceğiniz anlamına gelir.

Rüyada uçurtma almak, rüya sahibinin özel yaşantısı ve ikili ilişkileri ile tabir edilir. Rüya sahibi, düzgün, ahlaklı duygularında samimi ve ciddi bir kişi olarak yorumlanır. Kendisi için hayırlı olacak biriyle karşılaşıp onunla güzel bir birlikteliğe başlayacak demektir. Bu işin sonu hayır ve mutluluktur.


Rüyanızı Bize Yazın;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.