Rüyada görülen takı, çeşitli anlamlar ile tabir edilebilir. Bu durumda rüyanın içeriğini en iyi şekilde analiz etmek çok önemlidir. Rüyada takı görmek tüm büyük rüya yorumcuları tarafından oldukça olumlu bir şekilde yorumlanmıştır. Rüya sahibinin rüyasında takı görmesi yakın zamanda eline bol miktarda para geçeceğine işaret eder. Kişi eğer fakirse zenginleşecektir. Genel olarak kazanılan ya da kazanılacak olan mal mülk ile ilgili bir rüya olarak tabir edilmektedir. Aynı zamanda kazanılacak saygınlığının ve makamında bir işareti olarak ifade edilir.

Rüyada şehit tabutu görmek, gören kişinin izlediği yol ile arasında olan bağa işaret eder. Rüya sahibinin dini meselelere eğileceğine, daha çok bilgi edineceğine ve iyi bir mümin olmak için hem ibadetlerini düzgün şekilde yerine getireceğine, hem de çevresinde saygı göreceğine işaret eder. Yüksek mertebelerde bulunmaya, asker olmaya, orduda görev almaya, yöneticilik yapmaya da yorumlanan bu rüya, kişinin hedefleri için her zorluğu göze alacağına, asla pes etmeyeceği gibi herkese örnek bir vatandaş olarak yaşayacağına işaret eder. Manevi hayatı gelişmişi yüce gönüllü bir kişi olmaya yorumlanır. İçi boş şehit tabutu görmek ise gelecek kötü haber anlamına gelmektedir. Yaşlı biri için uzun yıllar sağlıkla yaşadıktan sonra hayırlı bir ölümle bu dünyaya veda edeceğine, günahlarından kurtulacağına ve hayattayken yaptığı iyi ameller, sevaplar sayesinde ahiret hayatının istediği gibi olacağına tabir edilir.

Rüyada şekerpare görmek, gören kişinin hayatının iyi koşullarda ilerleyeceğine ve çevresiyle olan bazı sorunların üstesinden geleceğine işaret eder. Tatlıya bağlanan küskünlüklerin ve kırgınlıkların işareti olan bu rüya, aynı zamanda kişinin yıllardır aradığı mutluluğu bulacağına, bekar ise karşısına çıkacak bir kısmete kalbini kaptıracağına yorumlanır. Hülyalı günlerin, güzel insanlarla tanışmanın ve sosyalleşmenin işareti olan rüya hanedeki sıkıntıların, kara bulutların ve nazarların yok olacağını da müjdeler. Rüya sahibinin şöhreti yakalayacağı bir mesleğe sahip olacağına ve hem elde ettiği başarılar, hem de sürdürdüğü güzel, lüks yaşam sayesinde insanların kıskançlıklarına, iltifatlarına ve zaman zaman nazarlarına maruz kalacağına ancak ağzının tadının kaçmayacağına işaret eder. Rüyasında şekerpare gören bekar bayanlara görücü gelir demektir. Kişinin evlenmemiş kızı varsa istemeye gelineceğine, bekar oğlu olanların da görücüye gideceklerine, nişan veya söz keseceklerine işaret eder.

Rüyada şampanya içmek, gören kişinin kendisine zarar veren bazı huyları olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin devamlı öfkeyle hareket etmesine, sinirliyken söz söyleyip karar almasına, kendini kontrol edememesine ve sonradan pişman olacak şeyler yapmasına tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin, dünya işlerine kendini gereğinden fazla kaptırdığına, elindekilerin kıymetini bilmeyerek hep daha fazlasına sahip olma çabası nedeni ile sahip olduklarının keyfini çıkaramamasına işaret eder.

Rüyada saç boyası görmek, gören kişinin zihninin çok fazla meşgul olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin özellikle iş hayatını olumsuz yönde etkileyen psikolojik durumunu düzeltmek için çabalayacağına tabir edilir. Rüyada saçını boyadığını gören kişi erkekse, evliliğinde aradığı saadeti bulamayacağına ve başka kimselerle gönül ilişkisi kurarak bir süre sonra boşanma düşüncelerine gireceğine, bazen de kişinin yanıltıcı bir aşk yüzünden güzel yuvasını dağıtıp mutsuz olacağına işaret eder. Yaşlı bir erkeğin saçını boyaması ise ömrünün uzayacağı anlamına gelmektedir. Bekar bir bayanın bu rüyayı görmesi çapkın bir erkekle nişanlanacağına, evli bayanlar için de kız bebek dünyaya getireceğine işaret eder. Saçını siyaha boyamak rüya sahibi için kederli günlerin yaklaştığına, kişinin uzun sürecek bir gönül kırgınlığı yaşayacağına, sevdiği bir arkadaşı ile arasının açılacağına, gıybet yapmak suretiyle kötü bir duruma düşeceğine de işaret eder.

Rüyada Rusya’da olduğunu görmek, gören kişinin yakın zaman içinde şansının döneceğine, kazancının günden güne artacağına, işlerinin çok açılacağına, ruhen büyük bir gelişme yaşayacağına, yolunun açık olacağına, yaşadığı sorunların hiç zarar vermeden sona ereceğine, uzun zaman önce alınan ancak bir türlü ödeyemediği borçtan kurtulacağına ve güzel günlere kavuşacağına işaret eder. Rüyada Rusya’da olmak, ortaya konulan çalışmalar sayesinde bereketli ve hayırlı günler yaşanacağına, ele geçen fırsatlar sayesinde çok mutlu olayların gerçekleşeceğine, sıkıntılı ve üzüntülü günlerin mutluluk dolu gelişmeler sayesinde son bulacağına, sorun yaşanan kişiler ile aranın düzeltileceğine, huzurlu bir döneme girileceğine ve rahata erileceğine işaret eder.

Rüyada resim çektirmek, her yaptığının ve söylediğinin başkaları tarafından onaylanması ihtiyacında olan, elini attığı işlerde kendi başına karar alamayan kişilerin varlığına işaret ettiği gibi, beceriksizce yapılan ve her seferinde yarım bırakılan işler nedeni ile istenilen ilerlemeyi kaydedemeyen, suçu üzerinden atıp başkalarına yükleyen kişilere de işaret eder. Rüyada resim çektirmek, başka kişilerin taklidini yapan, herkesi aşağılayan ve kendisinden başkasını önemsemeyen, bencil bir tutum içinde olan bir kişiye işaret eder. Ve bu tutumdan vazgeçmediği takdirde her zaman yalnız ve sevilmeyen bir kişi olarak yaşanıp, yaşlanılacağına da tabir edilir.

Rüyada renkli balık görmek, bu rüya genellikle balığın renginin ne olduğuna göre yorumlanmaktadır. Rüyada siyah balık görmek rüya sahibinin yakın bir zaman içinde eline hayırlı olmayan veya haram olan bir malın geçeceğine ve bu nedenle de sıkıntı yaşayacağına işaret eder. Rüyada görülen kırmızı balık sevgi ve aşk ilişkisine, yaşanacak bir gönül macerasına, bekar kişiler için evlilik yolunda adım atmaya, evli kişiler için eşi ile yaşayacağı güzel zamanlara tabir edilir. Rüyada sarı balık görmek, yakalanacak olan bir hastalığa işaret eder. Kısa bir zamanda rüya sahibinin veya çevresindeki bir kişinin yaşayacağı bir rahatsızlıkla tabir edilir. Yeşil balık dini anlamda vecibelerini yerine getiren ve güzel ahlaka sahip olan bir kimseye işaret etmektedir.

Rüyada paraşütle atlamak, rüya sahibinin başına gelecek olan bir tehlikeden yardımlar sayesine kurtulacağına veya iş yaşamında başına gelecek bazı belaları en az zararla kapatacağına işaret eder. Paraşütle atlamak, kendi isteği ile riskli işlere girişmeye işaret eder. Bu işler iş hayatında olabileceği gibi özel hayat ile de alakalı olabilmektedir. Rüyada paraşütle çok yüksek bir mesafeden atlayan kişi, büyük sorumluluklar alır veya altında kalkamayacağı işlere girişir demektir. Aynı zamanda bu rüya gören kişinin, büyük bir makamdan indirilmesine veya elindekinin kıymetini bilmediği için hayatındaki önemli şeylerden vazgeçmek zorunda kalmasına yorumlanmaktadır. Rüyada kısa mesafeden paraşütle atlamak az miktarda bir zarara işaretken, paraşütle atlayıp yere sağ salim inmek, rüya sahibinin başına gelecek kötülüklerden kurtulacağına, yara almadan her türlü zor durumu atlatacağına işaret eder.

Rüyada para çaldırmak, gören kişinin kendisine özel olan kişisel meselelerin başkaları tarafından duyulacağına işaret eder. rüya sahibi ne kadar içinde yaşamaya çalışırsa çalışsın yine bazı şeyleri dışa vurma zayıflığına düşecek ve aslında kendisine kalmasını istediği konularda kendi kendini istemeden de olsa ele verecek demektir. İstese de ketum olamayacak, içi dışı bir olan bir insanın varlığı ile tabir edilir.