Rüyada bacak kırılması görmek, gören kişinin kendisini her zamankinden daha güçsüz ve yalnız hissedeceği bir dönem geçireceğine, bu süreçte yakınındaki kişilerin bazı yalanlarına şahit olarak güvensizlik duygusuna kapılacağına bu sebeple de içine kapanacağına işaret eder. Tanıdığı bir kişiyle ya da akrabasıyla ortak iş kuranların, bu kimseler tarafından yalnız bırakılacaklarına, tüm iş yükünü sırtlamak zorunda kalacakları için hem fiziki, hem de ruhen yorgun olacaklarına tabir edilir. Aksaklıkları haber veren bir rüya olduğu için kişinin bu dönemde herhangi yeni bir atılım yapmasının, ticaretle uğraşanların paralarını başka bir işe yatırmalarının kazançtan çok zarar getireceğine işaret eder. Sorunların çözülmesini bekleyip, daha net bir görüş elde ettikten sonra planları hayata geçirmek gerektiğine vurgu yapar ve kişinin en çok kendisine güvenmesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada adet olduğunu görmek, gören kişinin zor durumda kalmasına, zahmet ve sıkıntı çekmesine tabir edilir. Rüya sahibinin dinde ve ahlakta zayıflayacağına, iyi ve güzel huylarını terk edeceğine, eksik, hatalı ve kusurlu işler yapacağı bu nedenle de gözden düşeceği ve geri planda kalacağı anlamlarına gelmektedir. Bu rüya helal olmayan yollara girmeye, zinaya ve fesada düşmeye işaret eder. Rüyada adet olmak, bir kadının ya da bir erkeğin rüyasında adet olduğunu görmesi o kimsenin hak yolundan ayrılarak, nefsine yenileceğine ve şeytana uyacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin Allah katında makbul olmayan yollara girmekten geri durmadan menfaat elde edeceğine işaret eder.

Rüyada Almanya’ya gitmek, rüya sahibinin büyük hedefler peşinde olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin zoru başarma isteği ve hevesi içinde olduğuna, zorluklarla baş etme gücünü kendine bulduğuna, karşısına çıkan tehlikeli işlerden korkmadığı, bilakis üzerine üzerine gitmeyi tercih ettiği şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı rüya tabirlerine göre bu rüya, kazancın, mutluluğun, bolluğun ve bereketin garanti olacağına ve ömür boyu süreceğine tabir edilmektedir.

Rüyada zirve görmek, çok hayırlı ve sevindirici bir rüyadır. Rüya sahibinin tüm emellerinin gerçek olması dışında özel hayatı ve iş hayatı için de pek çok yeni fırsatla karşılaşacağına, her türlü problemde sorunsuz bir şekilde sonuç alacağına, ailesinde düzenin daim olacağına işaret eder. Geleceğinin de bugünün de huzur dolu geçeceğine, başarılı bir kimse olarak anılacağına, yönetici olarak da herkesin saygısını kazanacak, mutluluk sarhoşu olacak bir durum içinde olunacağına işaret eder. Rüyasında zirve gören kişiler iş alanlarında herkesin parmakla göstereceği bir duruma ulaşır ve gerçek anlamda zirveye çıkarlar demektir. Zorlukların veya engellerin kişiyi asla yıldıramayacağına ve doğru bildiği yoldan şaşmayacağına da işaret eden rüya, her açıdan mutlu haberlerin ve iyi gelişmelerin işareti olarak da yorumlanır.

Rüyada zina yapmak, hayırlara yorumlanmaz bilakis, kötü huylara işaret eder. Rüyada zina yapmak, hileye, üç kağıda ve hırsızlık yapmaya işaret eder. Rüyada bilindik bir hayat kadını ile zina yapmak hak edilmeyen rızka ve çalmaya işaret eder. Rüyada hoş, bakımlı ve çekici bir kadınla zina yapmak, mal kaybı yaşanmayacağına işaret eder. Rüyada bir hocanın ya da imamın zina yaptığını görmek ya da rüyasında işitmek, bilgi edinmek amacıyla ehli birinin kapısını çalıp ondan yardım istemeye tabir edilir. Zina yapmak bazen de umre ziyareti yapmaya işaret eder. Rüyada karşı cinsten iki kişiyi birlikte görmek o kişinin, eşinin kendisinden yana bir ihtiyacı olduğuna işaret eder. Rüyada genç bir hanımla cilveleştiğini, eğlendiğini ve iyi vakit geçirdiğini görmek uğranacak olan maddi zarara işaret eder.

Rüyada zile basmak, birine veya birilerine bir uyarı yapılacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi için evlendiği yahut evleneceği kişinin bilge, aydınlanmış, görüp geçirmiş ve kültürlü biri olacağına, oturmuş karakteri ve anlayışa sahip olmasıyla aile hayatını kolaylaştıracağına tabir edilmektedir. Arkadaş çevresinin kültürlü insanlardan oluştuğunu ifade eden rüya, üzerinde çalışılan bir görev yahut proje söz konusu ise tek başına bu işin altından kalkmanın zor olacağına ve yakın çevreden yardım isteyerek, ekip halinde görevi tamamlamanın mümkün olacağına tabir edilir. Rüyada zile basmak aynı zamanda karşı cinsle iletişim kuramayan rüya sahibinin, ilgi duyduğu birine duygularını açmak için yakın bir arkadaşını aracı kılacağına, bu kimse sayesinde güzel bir ilişkiye başlayacağına işaret eder. Utangaçlık ve içine kapanık olmak yüzünden bazı kısmetleri kaçıracak olmaya da yorumlanır.

Rüyada yakışıklı erkek görmek, gören kişinin çok sevineceği bir haber alacağına işaret eder. Rüya sahibinin hakkı ile kazanacağı itibara ve saygınlığa tabir edilir. Rüyasında tanımadığı yakışıklı bir erkek görmek, gören kişinin yaşayacağı bir iş değişikliğine ya da karşısına çıkacak yeni bir iş teklifi olarak tabir edilir. Genel anlamıyla rüyada yakışıklı erkek görmek hayırlara yorumlanmaktadır. Güzel haber, sevinç ve müjdeye de işaret eden yakışıklı erkek rüyaları, rüya sahibinin erkek ya da bayan olmasına göre de farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bekar bir bayanın rüyasında yakışıklı erkek görmesi, hayırlı ve inançlı bir talibe, bekar erkeğin bu rüyayı görmesi ise, sağlıklı bir hayat sürmeye tabir edilir. Rüyada yakışıklı bir erkekle konuştuğunu görmek, malın ve rızkın çoğalacağına, ticari yönden atılacak adımların hayırlı olacağına işaret eder.

Rüyada yağmurluk görmek, özellikle iş hayatına dair bilgiler verir ve rüya sahibinin karşılaştığı riskleri azaltmak için çalışmalarına yoğunluk vereceği bir döneme gireceğine, bu risklerin olumsuz sonuçlarından korunabilmek için şimdiden önlemler almaya başlayacağına işaret eder. Akıl, mantık ve sağduyuyla hareket etmenin neticesini her açıdan almak, başarıdan başarıya koşmak şeklinde de yorumlanmaktadır. İş konusunda bugüne kadar yeteneklerini ortaya koyamamış kişilerin iyi bir fırsat yakalayacaklarına ve hem işlerinde ilerleyeceklerine, hem de rızıklarının, nimetlerinin eskiye oranla çok daha fazla artacağına işaret eder. Yağmurluk, kötülüklerden, iftiradan ve haksızlıklardan korunmak, başkalarına açık vermeden yaşamak ve her daim onurlu hareket etmek anlamlarına da gelir. Mevcut mal varlığının korunacağına, mali sıkıntılar yaşayanların yakın zamanda eski durumlarına kavuşacaklarına tabir edilir.

Rüyada yakın arkadaş görmek, hayırlara sebep olacak tanışmalar yaşanacağına, rüya sahibinin kendisinden yaşça büyük, nüfuzlu biri tarafından himaye altına alınacağına, isteklerine ve emellerine kavuşmak konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeyeceğine işaret eder. Gerçek hayatta da yakın bir arkadaşını rüyada görmek, o kişi ile uzun yıllar dayanışma içinde olacağına ve o kimsenin sayesinde pek çok sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder. Allah sevgisiyle dolu olan rüya sahibinin, ailesine olduğu kadar, diğer insanlara ve canlılara da aynı özeni, ilgiyi ve merhameti gösterdiğine tabir edilir. Kişi sevmediği birini rüyasında yakın arkadaşıymış gibi görüyorsa, gerçek hayatta da biri tarafından kandırılacak olmaya, duygularıyla oynayacak karşı cinsten biriyle tanışacağına ve üzülmesine neden olacak gelişmeler yüzünden moralinin bozulacağına işaret eder.

Rüyada vücut görmek, gören kişinin hayatında bazı sıkıntılar olanlar için geleceğe yönelik oldukça uzun vadeli bazı projelere girişeceklerine ve geçmişte yaptıkları hatalar sonucunda bozulan düzenlerini yeniden iyi hale getirmek için çaba göstereceklerine işaret eder. Vücut görmek sağlıkla da ilgilidir ve özellikle uzun süredir tedavi gören kimselerin nihayet iyileşme sürecine girdiklerinin müjdesini de verir. Doğum yapacak olan bayanlarda bazı küçük hastalıkların baş göstermesi sonucu stresli günler geçirileceğini ancak bu sorunun uzun süre devam etmeyeceğini de ifade eder. Yeni gelişmelerin yaşanacağı harika bir başlangıcı ve heyecan dolu istekleri alamet eder. İş açısından da yapılan anlaşmaların kişiye gelecekte büyük gelirler elde edeceğini ve doğru adımlar atıldığını tabir eder.